dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 99 z 193
Pokaż wyniki od 1.961 do 1.980 z 3842
  1. #1961

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Witajcie
    Podłogówka w całym domu Ustaiwienie pkt początkowy 23C końcowy 35 max tem zasilania 45C
    Mam problem o który wczesiej już się pytałem
    Miesiac temu zaczalem grzać do 15C piec mi nie dogrzewal wiec za pomocą forum zmieniłem na ustawieniu grzania pkt początkowy z 21 do 23C.
    Teraz ustawiłem na 23C ( mieszkam od wczoraj) a piec dogrzewa mi do do 21,2C na sterowniku
    Podnies pkt początkowy ? czy zmienić cos innego...
    A zrób ogrzewanie podłogowe, oszczędnie czy jak tam jest . Ja mam tak ustawione od 2 lat i jest super tylko zauważyłem jedno im bardziej obniżysz temp końcową to piec będzie grzał przy stosunkowo dobrej pogodzie wysokimi temp. dlaczego ? Nie wiem może przewiduję, że jak będzie zimniej to nie da rady utrzymać temp. Ja mam u siebie chyba max 51 stopni a zimą tak przy -15 zasilanie na poziomie 38 -40 stopni.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  2. #1962

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim Zobacz post
    A zrób ogrzewanie podłogowe, oszczędnie czy jak tam jest . Ja mam tak ustawione od 2 lat i jest super tylko zauważyłem jedno im bardziej obniżysz temp końcową to piec będzie grzał przy stosunkowo dobrej pogodzie wysokimi temp. dlaczego ? Nie wiem może przewiduję, że jak będzie zimniej to nie da rady utrzymać temp. Ja mam u siebie chyba max 51 stopni a zimą tak przy -15 zasilanie na poziomie 38 -40 stopni.
    Może jest to związane z taktowaniem kotła przy dobrej pogodzie i temperaturach+. Czy kocioł taktuje? Jeżeli tak, to podejrzewam, że algorytm przyjmuje, że skoro nie może dostarczać w sposób ciągły żądanej ilości ciepła, to zwiększa jego ilość w pojedyńczym "skoku" żeby średnio wyszło równo.

    Pozdrawiam

  3. #1963

    Domyślnie

    Zmienilem na ogrz. podł i jest git. Ustawione 22C i tyle jest. Wacha sie miedzy 21,7 - 22,0.Jest za cieplo wiec jutro zmienie na nizsza tem. Grzeje do 22 dopiero od 23.02 sobota jak sie przeprowadzilem. I do wczoraj bylo 21C ale odczuwalo sie delikatne chłodek. Dom byl grzany od stycznia ale do tem 15C.
    Kociol aktualnie pracuje z moca 38% Ustawilem tem max zasilania na 40C Tyle moze byc czy zwiększyc?
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  4. #1964

    Domyślnie

    PS. Tacim jaka masz ustawiona tem max zasilania przy ustawieniu ogrzew podłogowe.
    Ja teraz mam max 40C zasila przy tem zew. 0C zasila z tem. 35C. Czy zwiekszenie wpynie na spalanie?
    Boje sie ze jak beda mrozy nie dogrzeje.
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  5. #1965

    Domyślnie

    Ustawienie temp. max według mnie ma to znaczenie, że jak wedle krzywej grzewczej zostanie ona osiągnięta to nawet jak temp spadnie to kocioł będzie podawał na zasilaniu zadaną temp. max. Przy podłogówce jest mało prawdopodobne żebyś kiedyś przekroczył 40oC, a jeśli, to co za problem wtedy przestawić, jak chcesz mieć z głowy to ustaw 50oC bo więcej to niezdrowo dla rur. Przy dużej różnicy między temp. aktualną a oczekiwaną (wychłodzony budynek) może to mieć znaczenie, gdyż przy innym niż 0% wpływie temp. wewnętrznej algorytm sterownika podbija krzywą grzewczą i kocioł daje wyższą temp. niż by wynikała z samej krzywej.

  6. #1966

    Domyślnie

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    . Przy dużej różnicy między temp. aktualną a oczekiwaną (wychłodzony budynek) może to mieć znaczenie, gdyż przy innym niż 0% wpływie temp. wewnętrznej algorytm sterownika podbija krzywą grzewczą i kocioł daje wyższą temp. niż by wynikała z samej krzywej.
    No właśnie co to znaczy, że ustawienie wartości innej niż 0% podbija krzywą ???

    Jeśli mam np ustawioną krzywa 35/60 to jak będzie wyglądała "podbita krzywa"

    Ja zawsze myślałem, że ten parametr powoduj że WTW ogranicza działanie kotła jesli będzie juz na sterowniku ciepło. Czyli np jak na sterowniku mam 22stopnie i faktycznie tyle chciałem mieć to przy ustawieniu 100% kocioł powinien sie wyłączyć i tak sukcesywnie z paramterami w dół - tylko co przy pozostałych ustawieniach np przy ustawieniu 50% WTW albo 10 czy 20 % ? Jak to właściwie jest ?

  7. #1967

    Domyślnie

    Algorytmu Junkers nie ujawnił więc wszystko opiera się na obserwacjach, jeżeli masz krzywą 35/60 i temp. w lokalu jest za niska to sterownik podwyższa sobie temp. na wyższa niż by wynikała z krzywej o ile wyższą dokładnie nie wiadomo - tym wyżej im wyższa różnica. Jeżeli masz osiągniętą zadana temp. to nawet przy 100% się nie musi wyłączyć (taki jego urok) bo masz bezwładność budynku. Możliwe, że przy grzejnikach działa bardziej ON/OFF ale przy podłogówce na pewno musi uwzględniać wzorcową charakterystykę instalacji.
    Jak ci Junkers udostępni algorytm sterownika to pewnie sporo osób cię "ozłoci"

  8. #1968
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Tak trochę OT w dotychczasowej dyskusji, wybaczcie ale muszę zwerbalizować
    Wczoraj po południu mój Smart strzelił komunikatem C6 i zrobił stop. Zgodnie z instrukcją i połową przeczytanego internetu oznacza ten komunikat uszkodzony wentylator.
    Serwisant to potwierdził, dziś przyjechał i wymienił.
    Koszt sezonu grzewczego wzrósł o ... 1000 zł ....
    Piec ma 3 lata, do tej pory pracował bez zarzutu.
    Tak chciałem się z wami podzielić, że sprawdziłem koszt tej części w tym piecu ....

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  9. #1969

    Domyślnie

    Nie robiłeś przeglądu po 3 roku? Zrobienie u autoryzowanego serwisanta przedłuża obecnie gwarancję na 4 rok, tyle że przegląd kosztuje wówczas 460 zł.
    Ostatnio edytowane przez odyseuszek ; 28-02-2013 o 21:10

  10. #1970
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    Nie robiłeś przeglądu po 3 roku? Zrobienie u autoryzowanego serwisanta przedłuża obecnie gwarancję na 4 rok, tyle że przegląd kosztuje wówczas 460 zł.
    Nie nie robiłem, nawet nie wiedziałem, że jest jakaś "promocja" na przedłużenie gwarancji ...
    Takie informacje chyba jakoś do klientów powinny trafiać ...

    A z drugiej strony, nawet jakbym zrobił to nie wiadomo czy wpłynęło by to na pracę tego wentylatora. Dalej - w moim przypadku to byłyby 2 przeglądy czyli koszt już prawie 1000 zł, na to samo wychodzi ... Nic, trudno, zdarza się ...

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  11. #1971
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, nie wiem, czy warto. Przedłużenie gwarancji na trzeci rok - 500zł, na czwarty rok - 500zł. Razem tysiąc. Ty nie przedłużałeś i trafiła Ci się awaria za tysiąc, wyszedłeś na to samo.

    Tak, wiem, mogła się trafić awaria za 2000 i wtedy byłbyś w plecy. Ale statystyka działa w obie strony...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #1972

    Domyślnie

    Też się zgadzam, że mało korzystna oferta: na 3 rok 330, na 4 - 460, na 5 pewnie 500, więc w sumie ok. 1300 zł, ale jeżeli ktoś i tak robi przeglądy roczne to bez przedłużenia gwarancji kosztują min. 250 zl (taniej nie znalazłem), więc zapłaci 750 zł, różnica 550 to święty spokój przez 3 lata.

  13. #1973
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Na 3 rok 330? Czy to są jakieś stawki ryczałtowe? Czy poszczególne serwisy coś do tego dokładają od siebie, np. za dojazd? Bo do swojego kotła, jak dzwoniłem pytać, to usłyszałem cenę coś koło 500 zł...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  14. #1974

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki Zobacz post
    Tak trochę OT w dotychczasowej dyskusji, wybaczcie ale muszę zwerbalizować
    Wczoraj po południu mój Smart strzelił komunikatem C6 i zrobił stop. Zgodnie z instrukcją i połową przeczytanego internetu oznacza ten komunikat uszkodzony wentylator.
    Serwisant to potwierdził, dziś przyjechał i wymienił.
    Koszt sezonu grzewczego wzrósł o ... 1000 zł ....
    Piec ma 3 lata, do tej pory pracował bez zarzutu.
    Tak chciałem się z wami podzielić, że sprawdziłem koszt tej części w tym piecu ....

    pozdrawiam, majki
    Nie koszt sezonu jednego tylko trzech.
    Jak podzielisz to na 3 lata użytkowania pieca wychodzi ok. 1zł dziennie.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jwak ; 01-03-2013 o 07:17

  15. #1975

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Na 3 rok 330? Czy to są jakieś stawki ryczałtowe? Czy poszczególne serwisy coś do tego dokładają od siebie, np. za dojazd? Bo do swojego kotła, jak dzwoniłem pytać, to usłyszałem cenę coś koło 500 zł...J.
    Z tego co wiem to przy przeglądach przedłużających gwarancję mają narzuconą stawkę przez Junkersa (pewnie niektórzy sobie coś jeszcze doliczą). Podane stawki znalazłem na stronie centrum serwisowego Junkersa w Rzeszowie.

  16. #1976
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Pewnie stawka Junkersa plus małe co łaska za dojazd i czas pracy... i mamy te pięć stówek, które mi rzucili.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #1977
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Witam, dowiedziałem się dziś że nie wszystkie kotły mogą grzać wodę z minimalna temp np 20-25stopni, i zacząłem przeglądać instrukcje i np w junkersie smart minimalna temp na CO to 35stopni, czy ja dobrze rozumiem że w podłogówkę niższej temp nie poda(częstsze taktowanie?)? ogólnie stoję dopiero przed zakupem i waham się miedzy junkersem smartem 14kw a immergasem 12kw (i on ma zakres regulacji temp 20-85stopni). czy możecie jakoś to wyjaśnić mi trochę nieogarniętemu?

  18. #1978

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamfcb Zobacz post
    Witam, dowiedziałem się dziś że nie wszystkie kotły mogą grzać wodę z minimalna temp np 20-25stopni, i zacząłem przeglądać instrukcje i np w junkersie smart minimalna temp na CO to 35stopni, czy ja dobrze rozumiem że w podłogówkę niższej temp nie poda(częstsze taktowanie?)? ogólnie stoję dopiero przed zakupem i waham się miedzy junkersem smartem 14kw a immergasem 12kw (i on ma zakres regulacji temp 20-85stopni). czy możecie jakoś to wyjaśnić mi trochę nieogarniętemu?
    Dam sobie łeb obciąć, że 32 w zimie to normalka zasilanie, ale z całym szacunkiem co ma dać zasilanie podłogi 20 stopni przy wymaganej w domu np 21 bo tak chyba minimalnie każdy ma. Co do taktowania nie stwierdziłem potrafi palnik chodzić kilka godzin non toper.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  19. #1979

    Domyślnie

    Przy sterowniku pogodowym minimalna temp. zasilania jest chyba 21oC, bez sterownika przy pokrętle kotła na 1 minimalna temp. to ok. 35oC.

  20. #1980

    Domyślnie

    Nio tak będzie dzisiaj -1 mam na kotle 31 .
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

Strona 99 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony