Witam

Wiem, że podobne tematy były już poruszane, ale szukam odpowiedzi już od dawna i jestem zdesperowany.

Coś o domu.
Kupiłem go w stanie surowym otwartym (z tynkami wewnętrznymi cementowo-wapiennymi) latem 2006 roku, wykończyłem wewnątrz (gładź szpachlowa, glazura, panele podłogowe) i wprowadziłem się zimą tego samego roku. Dom jest parterowy, niepodpiwniczony na dość podmokłym i gliniastym gruncie z poddaszem nieużytkowym. Sciany 18,5 cm phoroterm + 8 cm styropian + 11,5 cm phoroterm + tynk cementowo-wapienny, podwójna izolacja pozioma. Strop ocieplony styropianem 5 cm (ze względu na plan zagospodarowania poddasza w przyszłości), dach niedocieplony. Dodatkowo wykonałem odprowadzenie wody z połaci dachu do pobliskiego rowu. Wenylacja jak na dom o powierzchni 100 m2: 2 kominy w każdym po po 2 kanały wentylacyjne (łazienka, WC, kuchnia, salon) bez drzwiTemperaturę utrzymuję na poziomie 20-23 stopnie - ogrzewanie na ekogroszek.

Problem.
Jesienią 2007 pojawiły się w narożnikach (szczytowych domu) przy suficie pierwsze ślady wilgoci, później zauważyłem również tzw. kropki nad listwami przypodłogowymi. Sugerując się, że w domu jest zbyt duża wilgotność zastosowałem pochłaniacze wilgoci (Humistop), które napełniały się bardzo powoli i uświadomiły mnie, że wilgoci w powietrzu nie ma. Jesienią 2008 pojawiła się wilgoć przy suficie prawie we wszystkich narożnikach każdego pomieszczenia. Po kilku poradach postanowiłem dodatkowo dom "napowietrzyć" stosując napowietrzniki okienne - również bez skutku. Mamy 2009 wilgoć przy suficie zaczęła pojawiać się również wzdłuż sciany i "rozmnożyła się przy podłodze nad listwami.

Dziwne.
Wilgoć ta przy podłodze nie pojawia się za szafkami, które są dostawione do samej ściany (tam ściana jest czysta), podobnie nie ma jej również pod listwami przypodłogowymi - chyba tam powinno jej być najwięcej??? Wilgoć nie skrapla się na oknach i drzwiach balkonowych??? Wilgoć pojawia się nie tylko na ścianach zewnętrznych ale i działowych???

Pomocy!!! Proszę!
Mogę podesłać zdjęcia jak to wygląda.[/img]