dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Nieprawidłowe wykończenie dachu ?

    Budynek bliźniak.
    Właśnie przy okazji docieplania poddasza odkryłem co następuje:

    1. Ściana frontowa i tylna budynku - tam gdzie znajduje się skos dachu (ta strona od któej nie widać dachówek tylko jest elewacja do samego szczytu budynku) wykończona jest na swoim szczycie tak, że są "schodki" z pustaków tzn. przestrzeń pomiędzy pustakami a belką noszącą dach jest wypełniona tylko wełną mineralną, któa od przestrzeni zewnętrznej pokryta jest tylko 5cm styropianu+siatka+tynk akrylowy2mm - czy to normalne czy powinienm to czymś wypełnić ? - czym ?np. (może sama painka wystarczy ale na całą 40cm grubość ściany to mi tam wejdzie tego z metr sześcienny)

    2. Na tych samych ścianach - na samym szczycie moim i sąsiada biegną dwie belki o przekroju 30x40cm między nimi jest 10 cm odstepu. Sam szczyt dachu tuż powyżej tych belek i trochę między tymi belkami jest nie pokryty elewacją - czyli ostatecznie jest tam pusta przestrzeń o średnicy 20 cm na całą długość dachu od wnętrza poddasza jest to przykyte do wewnętrznego brzegu belki wełną mineralną +folia paroizolacyjna. Czy to jest normalne? Czy to ma na celu jakieś wentylowanie szczytu dachu abo co? Czy mogę to zamurować albo zapiankować? Od środka można docisną wełnę i wsadzić tam rękę i wystawić na zewnątrz budynku - po obu stronach...

    Efekt jest taki, że przez tą wełną jest ciągle przepływ powietrza i jest na poddaszu 10-15 stopni zimniej niż w pokojach. I jak sądzę ma też to odzwierciedlenie w zużyciach energii...
    Otwarta internetowa galeria zdjęć - Portal fotografia cyfrowa

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Możesz zrobić jakieś zdjęcia? Mogą być cyfrowe . Łatwiej będzie ocenić.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3

    Domyślnie

    no chciałbym,
    ale może zdjęcie jakieś? i sprawa byłaby prostsza.

  4. #4

    Domyślnie

    ;], pisałem moje nie widząc poprzedniego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony