dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Attyka z gazobetonu

    Witam,
    przymierzam się do zrobienia attyki na dachu płaskim z gazobetonu. Chcę ją wykonać bez docieplania (jedynie opapować i dać obróbkę blacharską z góry). Gazobetom ma dobry wsp. przenikania ciepła i sprawdziłem że taka attyka bez docieplania nie będzie mostkiem cieplnym.
    Zastanawiam się nad jedną rzeczą: czy takie rozwiązanie nie spowoduje że gazobeton z czasem się w jakiś sposób zniszczy pod wpływem mrozów. ( w katalogu podają informację o cyklach zamrażania i rozmrażania). Czy ktoś z szanownych forumowiczach ma jakieś uwagi odnośnie poprawności takiego rozwiązania? Będe wdzięczny za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Attyka czy gzyms? Nie lepiej ze styro?, jak np tu.;

    http://www.austrotherm.com/austrothe...n6/sub2/12508/
    pozdrawiam
    Łukasz

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    gzyms na dachu?

    jak ten gazobeton będzie suchy, zabezpieczony wywinięciem nań papy, własciwymi obróblami blacharskimi i OTYNKOWANY, to nic nie powinno się dziać
    jednakże lepiej wybrać inny materiał na attykę jeżeli masz taką możliwość,
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4

    Domyślnie

    Myślałem o takim rozwiązaniu: (z tym że ściana zewnętrzna byłaby ocieplona i o tynkowana):

    http://vedag.pl/PDF/detale/Attyka.pdf

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajfun
    Myślałem o takim rozwiązaniu:
    Nie piszesz o wyskośći tej attyki, ale to powinno być zakońcozne wieńcem żelbetowym. Nie będziez miał wtedy problemów z pękaniem attyki.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie piszesz o wyskośći tej attyki, ale to powinno być zakońcozne wieńcem żelbetowym. Nie będziez miał wtedy problemów z pękaniem attyki.
    Wysokość chciałem zrobić najniżej jak się da (myślałem o 20 cm ponad poziom wykończonego dachu), i planowałem nie dawać wieńca.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony