dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 134
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    To bardzo dobre wieści, najważniejsze, że pewność macie co do przyczyny i leczenie zostało wdrożone Nie ma nic gorszego jak niepewność


    Życzę powodzenia w szybkim opanowaniu tych ataków astmy

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33
    To bardzo dobre wieści, najważniejsze, że pewność macie co do przyczyny i leczenie zostało wdrożone Nie ma nic gorszego jak niepewność


    Życzę powodzenia w szybkim opanowaniu tych ataków astmy
    dzięki serdeczne mam nadzieję, że juz będzie dobrze i mąż nie będzie się tak męczył.
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał morfeusz1

    Zapisane leki:
    1. Foradil, Alvesco - dwa razy dziennie (wziewne)
    2. Tafen - krople do nosa
    3. Ventolin (wziewne) doraźnie.
    Nie rozumiem
    Powiedział astma a nie dał leczenia?

    Foradil dawany jest w nadreaktywności oskrzeli, rozszerza i zapobiega skurczowi. Ventolin to to samo, tylko krótko działające - doraźnie, jakby się dusił.
    Tafen do nosa to steryd czyli leczenie rhinitu alergicznego (katary, pyłkowica)
    A gdzie leczenie astmy czyli steryd wziewnie????? Astma to zapalenie. Leczeniem jest miejscowo podany środek przeciwzapalny, czyli steryd. Inaczej astma (czyli zapalna przebudowa oskrzeli) postępuje i staje się coraz bardziej nieodwracalna. Foradil i ventolin zapobiegają skutkom astmy czyli pozapalnemu skurczowi oskrzeli. Ja rozumiem, że kiedyś firmy farmaceutyczne udowadniały, że foradil jest dobry na wszystko, ale to jest działanie na objaw a nie przyczynę.
    Nie badałam męża, ale idz do drugiego lekarza. Jeżeli potwierdzi, że steryd u niego nie potrzebny, to OK.
    Aparacik kup, on mierzy dobową zmienność PEF, czyli daje rozpoznanie.

    Młody był ten lekarz czy stary?
    Bo tacy po 50 boją się sterydów.... To dawna szkoła...

  4. #44

    Domyślnie

    EZS - to mnie zaniepokoiłas, bo lekarz mówił, że to są własnie sterydy wziewne

    lekarz był młody, taki ok. 35-40 lat.

    zaraz sprawdzę w ulotkach o co chodzi.

    edit

    sprawdziłam
    Foradil - nie ma, że to steryd.
    Alvesco - napisane, że to kortykosteroid - czy to to samo, co steryd?

    Na wtorek mamy umówioną wizytę u jeszcze jednego alergologa, to moze pójść? A może zadzwonić do tego, u którego bylismy i spytac się dlaczego mówił, że daje steryd, a nie dał?
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Spójrz na posty, czy napisałaś coś o Alvesco...
    Może ja nie doczytałam???


    Wszystko OK., teraz mi się podoba

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Kurna - mnie też jakies kaszlisko łapie zawsze tak na jesień. Płuca i oskrzela ok, gorączki nie ma a kaszel jak jest tak jest. Z rana mocniejszy.
    Znaczy chyba trza sobie najtańszy zestaw wypoczynkowy kupić(1+2) ?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Kurna - mnie też jakies kaszlisko łapie zawsze tak na jesień. Płuca i oskrzela ok, gorączki nie ma a kaszel jak jest tak jest. Z rana mocniejszy.
    Znaczy chyba trza sobie najtańszy zestaw wypoczynkowy kupić(1+2) ?
    a palisz?

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Cytat Napisał Mały
    Kurna - mnie też jakies kaszlisko łapie zawsze tak na jesień. Płuca i oskrzela ok, gorączki nie ma a kaszel jak jest tak jest. Z rana mocniejszy.
    Znaczy chyba trza sobie najtańszy zestaw wypoczynkowy kupić(1+2) ?
    a palisz?
    Nie i nigdy nie paliłem - choć nałogi wcale się przy mni nie kępują.
    A może dobrze będzie , że to gruźlica a nie HIV... ?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  9. #49

    Domyślnie

    EZS - napisałam w jednym ciągu z Foradilem

    teraz się uspokoiłam
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  10. #50

    Domyślnie

    Tez tak kiedyś miałam, ze kaszlałam przez trzy miesiące i nałykałam się różnych medykamentów i nic. Wreszcie lekarka zaleciła wyjazd, żeby wyjechać na trochę tam gdzie lasy iglaste i w ogóle zmienić klimat. Zmieniłam raz na Puszczę Notecką a raz na Roztocze. Pomogło i to prawie natychmiast.

  11. #51

    Domyślnie

    Foradil stosowalam na poczatku, jak tylko rozpoznano astme.
    Wziew z foradilu i po kilku minutach pulmicort tulbuhaler.
    Teraz juz tylko pulmicort. Nic wiecej, a troche tego bylo, chociazby z doraznych.
    Alvesco nie znam.
    EZS, moja lekarka jest starsza, a sterydow sie nie boi.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał morfeusz1
    EZS - napisałam w jednym ciągu z Foradilem
    faktycznie, teraz widzę

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Nie i nigdy nie paliłem - choć nałogi wcale się przy mni nie kępują.
    A może dobrze będzie , że to gruźlica a nie HIV... ?
    Chyba otworzę praktykę muratora
    Jaki kaszel - suchy, wilgotny, jeżeli odpluwasz, to co (białe, rzadkie, gęste, zielone)
    Jak zatoki? czy spływa coś po gardle (takie uczucie)
    czy też katar
    czy po infekcji
    RTG?

    Jak napiszesz więcej, to i ja napiszę więcej i może coś wyniknie z tego?

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Morfeusz, niech mąż zrobi badania w kierunku obecności pasożytów.

    I mam pytanie: czy badał go jakiś dobry laryngolog? Czy mąż miał robione RTG klatki piersiowej (nie doczytałam)?
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  15. #55

    Domyślnie

    Morfeusz, mój małż też miał coś podobnego dwa lata temu. Przebadali go alergologicznie - no może to astma- dostał więc steryd, ale nic to nie dało, serce - ok, leczenie na refluks żołądkowo-przełykowy - też nic nie dało. Trwało to wszystko z rok i kaszel dalej był. Właściwie to już nie wiem na co go nie badali i nie leczyli.

    I kiedyś przypadkiem, podczas rozmowy znajomy lekarz powiedział, że jest taka bakteria, która umiejscawia się właśnie w płucach, nie daje innych objawów tylko kaszel, i że lekarze tego z reguły nie wiedzą.

    Leczyło się to jakimś konkretnym antybiotykiem i po 2 tygodniach nie było po kaszlu śladu. Nie pamiętam co to był za antybiotyk, jutro zadzwonię do tego znajomego i wtedy Ci napiszę. Może Twój małż też to ma.

  16. #56

    Domyślnie

    Margoth* - miał robione rtg, był też u laryngologa. Badanie na pasozyty pewnie warto zrobić, tak dla pewności, tylko na jakie?

    niezależnie od badań na te pasożyty to raczej astma, wywiad na to wskazuje, te świsty, które usłyszal lekarz podczas osłuchiwania.

    Gabi.gg - może napisz co to za bakteria, zrobimy badania w jej kierunku dla pewności.
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Cytat Napisał Mały
    Nie i nigdy nie paliłem - choć nałogi wcale się przy mni nie kępują.
    A może dobrze będzie , że to gruźlica a nie HIV... ?
    Chyba otworzę praktykę muratora
    Jaki kaszel - suchy, wilgotny, jeżeli odpluwasz, to co (białe, rzadkie, gęste, zielone)
    Nic nie odpluwam.
    Jak zatoki? czy spływa coś po gardle (takie uczucie)
    O włąśnie cos takiego.
    czy też katar
    Nie
    czy po infekcji
    Nie
    RTG?
    Tak, jakieś 2 m-ce temu, ale tylko paszczy .

    Jak napiszesz więcej, to i ja napiszę więcej i może coś wyniknie z tego?
    Kurcze - tu jest lepiej niż u lekarza.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Kurcze - tu jest lepiej niż u lekarza.
    Mam takie hobby
    Tylko ty coś za konkretny jesteś, tyle pytań a 3 informacje dotychczas:
    kaszlesz jesienią, bardziej z rana, mają w tym udział zatoki
    RTG paszczy nie wiele daje. Trzeba by płuc., choć myślę, że dowiesz się z niego tylko, czego nie masz a nie co masz . I jakiś sensowny laryngolog, żeby do nosa zajrzał. Ja tam bym sobie wzięła ACC 600 raz na dobę i Cirrus 2*1 i popatrzyła co dalej - a nuż pomoże. Niestety z tego cirrus jest bez recepty a acc nie. Ale może inny mukolityk by się trafił bezreceptowo? Fluimucil (syrop)? Mucosolvan? Nie jest to zbyt inwazyjne leczenie (pod warunkiem, ze nie masz "kołatań serca" ) a może pomóc. Ciekawe, jak się czujesz w baardzo wilgotnym miejscu (np jakiś HomgKong w porze deszczowej albo świeżo otynkowany dom)....

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał morfeusz1
    Margoth* - miał robione rtg, był też u laryngologa. Badanie na pasozyty pewnie warto zrobić, tak dla pewności, tylko na jakie?

    .
    Jeżeli w morfologii jest za dużo eozynofilów to kał na pasożyty. Kilka razy trzeba robić, bo pasożyt może nie chceć akurat jaja wydalić

    A pasożyty bo one też uczulają. Często wyklucza się listę alergenów a źródło alergii człowiek nosi w sobie Ale to jak są i inne objawy- głównie yo, że człowiek chudnie a je

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gabi.gg
    I kiedyś przypadkiem, podczas rozmowy znajomy lekarz powiedział, że jest taka bakteria, która umiejscawia się właśnie w płucach, nie daje innych objawów tylko kaszel, i że lekarze tego z reguły nie wiedzą.
    No właśnie, też jestem ciekawa

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony