dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie Uszkodznie na frontach po 4 miesiącach.

    Czy spotkaliście się z uszkodzonymi frontami lakierowanymi. Meble lakierowane na biały mat. Na wielu krawędziach wewnętrznych występuje jakby rozwarstwienie lakieru i pojawia się ciemna krecha. W niektórych miejscach są już odpryski wielkości główki od szpilki. Myślałem że jest to tylko w miejscach w których front podczas zamykania spotyka się z listwą, a jednak od spodu kiedy się schylę są podobne uszkodzenia.
    Boje się że po roku fronty dostaną wilgoci i w ogóle szlak je trafi. Czy ktoś miał podobne zdarzenie?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Czy spotkaliście się z uszkodzonymi frontami lakierowanymi. Meble lakierowane na biały mat. Na wielu krawędziach wewnętrznych występuje jakby rozwarstwienie lakieru i pojawia się ciemna krecha. W niektórych miejscach są już odpryski wielkości główki od szpilki. Myślałem że jest to tylko w miejscach w których front podczas zamykania spotyka się z listwą, a jednak od spodu kiedy się schylę są podobne uszkodzenia.
    Boje się że po roku fronty dostaną wilgoci i w ogóle szlak je trafi. Czy ktoś miał podobne zdarzenie?
    Popularną metodą w Polsce jest lakierowanie (niskobudżetowe) tylko prawej strony mdfu obustronnie laminowanego, lewa strona jest tylko szlifowana z zapylenia.
    Niestety w takiej technologi krawędź jest często odsłonięta, dodatkowo szlifowanie "ostrzy " ją przez co jest bardzo podatna na wykruszenie, obicie.
    Ostatnio edytowane przez Beskidziak ; 21-03-2019 o 21:49
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Może to być to, tylko raczej nie wiem czy fronty mogły być laminowane gdyż są frezowane. Poniżej zdjęcia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_260513444896877.jpg
Wyświetleń:	679
Rozmiar:	6,5 KB
ID:	428349
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_311007566279070.jpg
Wyświetleń:	801
Rozmiar:	9,4 KB
ID:	428350
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_1808789365889721.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	428351
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_402214190511860.jpg
Wyświetleń:	455
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	428352

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie










    Ostatnio edytowane przez Zwibel ; 22-03-2019 o 06:02

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    obicia obiciami ale.. zdjecicie nr 2 jak dla mnie do puszcza klej ( byc moze juz dostala sie wilgoc) i odchodzi biała warstwa. Przyjrzyj się uwaznie, bo jak dla mnie to już jest wybrzuszenie. Zdjęcie nr to widać już purchle..

    generlanie dramat i jaknajszybciej bym reklamował bo czegoś takiego nie widziałem. To jest mat.. Nie chce wiedzieć co by było gdyby to był lakier. U mnie fornirowana kuchnia, ktora ma juz 8 lat wyglada ciagle jak w dniu montazu pod katem trzymania kleju i lakieru. Mam obicia tylko w jednym miejscu, gdzie wiem ze odprysnal lakier na rancie szuflady tylko i widocznie z naszej winy ( szuflada jest nad zmywarka i wyjmujac szklanke z gornej szuflady raz na jakis czas zawadzilo sie o rog owej szuflady). Poza tym kuchnia po przetarciu frontów wygląda jak nowa.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Popularną metodą w Polsce jest lakierowanie (niskobudżetowe) tylko prawej strony mdfu obustronnie laminowanego, lewa strona jest tylko szlifowana z zapylenia.
    Niestety w takiej technologi krawędź jest często odsłonięta, dodatkowo szlifowanie "ostrzy " ją przez co jest bardzo podatna na wykruszenie, obicie.
    Nikt nie lakieruje wewnętrznej strony frontu, to jest zupełnie normalne...

    A burchle, odstający, wykruszający się lakier to jest partactwo a nie robota, dobrze polakierowany element nie odpada, nie "odkleja się" itp. Jak sam nie uszkodzisz mechanicznie za 15 lat będzie w takim samym stanie. Przez 10 lat nie spotkałem się z odstającym lakierem, a trochę tego przerobiłem.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Ok dzięki za informacje. W jaki sposób udowodnić partactwo firmy?? Na razie twierdzą że to normalne i raczej nie ma szans na jakaś reklamacje. Czy są instytucje rzeczoznawcy odnośnie kuchni-mebli?? Najgorsze jest to że już mieszkamy,. Poklejony jest blat granitowy na wierzchu. Teraz pewnie należało by to wszystko rozbebeszyć i znając życie jak zabiorą to przywiozą za dwa miesiące?

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    masz dowod zakupu/wykonania usługi np. w formie faktury? masz prawo wystapic na droge cywilno-prawną.
    Nie masz dowodu... to słaba sprawa...

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek570 Zobacz post
    Nikt nie lakieruje wewnętrznej strony frontu, to jest zupełnie normalne...
    Z firm, które znam dwie lakierują i osłaniają, jedna osłania, reszta szlifuje zapylenie....
    Ostatnio edytowane przez Beskidziak ; 26-03-2019 o 15:04
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Z firm, które znam dwie lakierują i osłaniają, jedna osłania, reszta szlifuje zapylenie....
    Nie wiem czy się dobrze rozumiemy, mówię o lewej stronie frontu widocznej od wnętrza szafki frontów ww. Na specjalne życzenie każdy polakieruje, tylko po co?

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek570 Zobacz post
    Nie wiem czy się dobrze rozumiemy, mówię o lewej stronie frontu widocznej od wnętrza szafki frontów ww. Na specjalne życzenie każdy polakieruje, tylko po co?
    Powody różne:
    Jedni eksportują jako produkt premium (taka specyfikacja zamówienia).
    Niektóre "efekty" lakiernicze wymagają sporej ilości warstw, więc lakieruje się również lewą przeciw prężnie by uniknąć wyginania frontu.
    Kolega lakieruje i osłania, bo uważa że tylko w ten sposób uzyska "szczelność" na wszystkich krawędziach frontu, no i biel lakieru....


    Z taką sytuacją jak u kolegi wyżej, spotkałem się parę razy, najczęściej były to właśnie dole tylne krawędzie frontów.
    Raz widać było wyraźnie, jak krawędź była przeszlifowana w trakcie usuwania zapylenia.
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Tę kuchnię robił stolarz? czy zamawiałeś ją np w Ikea, leroy itp?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Kuchnia była wykonywana na zamówienie. Z tego co wiem firma zamawia fronty od podwykonawcy (niby dość duża firma). Jak na razie podobno jest szansa na polakierowanie frontów ze skazami na gwarancji, chociaż producent frontów raczej nie przyznaje się do winy, ale polubownie chce załatwić sprawę.

    Boje się tylko że to nie załatwi sprawy, bo na niektórych bocznych blendach też widać odpryski, a to już wiąże się z demontażem całych mebli.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony