dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Witaj! Właśnie przeczytałam Twój wątek. Dom po Twoich zmianach będzie bardziej funkcjonalny. Przemyśl jeszcze : 1. czy nie lepiej będzie ,gdy drzwi do łazienki na parterze będą się otwierały na korytarz, a nie do środka ( to bezpieczniejsze i praktyczniejsze rozwiązanie.2. dobrze ,że zmieniłaś drzwi do pokoju.3. szerokość łazienki jest wystarczająca ,żeby zmieścić obok siebie kabinę, bidet i toaletę.4. chyba zmieniłabym kierunek otwierania drzwi z przedsionka do wiatrołapu.Przedsionek jest dosyć ciasny, drzwi od garażu muszą otwierać się do przedsionka, ale te drugie , miedzy przedsionkiem i wiatrołapem powinny otwierać się do wiatrołapu.W sumie jest tam ciasno ,jak na 4 lub 3 wchodzące i rozbierające się osoby. Może pomyśleć o powiększeniu go trochę kosztem łazienki, która mogłaby być nieco krótsza. Piszesz,że garaż będzie zimny. Lepiej więc zrobić ścianę miedzy domem a garażem ocieplaną, tak jak to się robi w domach energooszczędnych.Jeżeli zostawisz tak ,jak to jest teraz to ściana pokoju i łazienki będzie zimna. Między domem ,a garażem zrób ścianę 3w, no i dobre , ciepłe drzwi .A gdzie przewidziałaś umieszczenie pieca co ? Ale generalnie bardzo fajny domek się szykuje!!!!

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    *agrafka*

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na wschód od Poznania
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    wmalgosiu, bardzo dziękuję Ci za uwagi do mojego projektu - ściana między garażem a domem będzie ocieplona styropianem 15 cm (jeśli dobrze pamiętam).
    Przedsionek między garażem a domem nie będzie za wielki, ale zakladam, ze najwyżej pogoni się towarzystwo do wiatroapu i tam się rozbiorą.

    Nad Twoimi uwagami dotyczącymi drzwi pomyślę.

    Generalnie mam trochę wątpliwości, które spędzają mi sen z powiek, ale już ich tutaj nie zapisuję, bo malo kto komentuje mój projekt i odpowiada na moje pytania, więc, szczerze mowiąc, tracę motywację do pisania tego dziennika.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Witam,
    zaglądam sobie właśnie z rewizytą
    Bardzo fajny projekt, powodzenia.

    Zastanów się czy nie zmieścisz w spiżarni małego okienka. Bardzo przydatna rzecz w takim pomieszczeniu, zwłaszcza zimą przed świętami
    Zmiany na parterze podobają mi się, zwłaszcza, że udało ci się wygospodarować miejsce na garderobę przy wiatrołapie- też tak mam i ściągnęłam to rozwiązanie od znajomych- jest bardzo funkcjonalne.

    Mam pytanie- a uda wam się wygospodarować stryszek nad poddaszem? Pomyślcie o takim rozwiązaniu. Niby nie jest niezbędne, ale my zamierzamy trzymać tam narty, ozdoby świateczne i milion innych niezbędnych-raz-w-roku rzeczy U nas wejscie będzie poprzez właz w pralni.

    Pozdrawiam i studiuję twój projekt dalej

  4. #24

    Domyślnie

    Upewnij się czy rzeczywiście architekt przewidział ocieplenie ściany między domem a garażem, bo na rys. projektu tego nie widzę. Drzwi do łazienek ,o ile sobie przypominam, tak jak do kotłowni nie mogą otwierać się do środka nie tylko ze względów praktycznych, ale wynika to z przepisów.Pisz, pisz !!!

  5. #25

    Domyślnie

    Okno w spiżarni - świetna rzecz !

  6. #26

    Domyślnie

    Witaj !

    Melduje posłusznie że, czytamy, analizujemy, ale Dziewczyny o znacznie większym doświadczeniu już na większość niuansów zwróciły uwagę.
    Projekt jest naprawdę fajny i dopracowany.

    Pozdrawiam.
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  7. #27

    Domyślnie

    Teraz dopiero zauważyłam ,że zamieściłaś też rysunek poddasza. Zmieniłaś kierunek otwierania drzwi na taras -tak jest ok. Zamiana pralni z łazienką też jest b. dobrym pomysłem, tym bardziej, że chyba w pralni, jeżeli dobrze widzę będzie piec. Blisko pralni (w garderobie sąsiedniego pokoju ) idzie komin od kominka. Może warto to wykorzystać i doprowadzić ciepło do pralnio-suszarni.Powodzenia i odezwij się!!

  8. #28

    Domyślnie

    To może i ja znów się pojawię.Przyznam, że po zmianach dom jest znacznie bardziej funkcjonalny.Fajnie, że pomyślałaś o przejściu do garażu przez wiatrołap-ja wiele projektów musiałam odrzucić właśnie dlatego, że nie dało się tego zrobić.Siostra ma prawie identycznie jak Ty planujesz tylko ona nie ma drzwi między wiatrołapem a przedsionkiem i szczerze mówiąc jest super a gdyby te drzwi były byłoby strasznie ciasno.Przemyśl to może bo tak serio to czy są one potrzebne-przecież mógłby to być po prostu większy wiatrołap-więcej osób naraz się zmieści a i szansa na wybicie komuś zebów drzwiami mniejsza
    Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg bo mój projekt jest dosyć podobny tylko kuchnia od tyłu domu a salon od frontu bo wjazd jest od południa

  9. #29

    Domyślnie

    Hej, hej ! Odezwij się ,proszę . Na jakim etapie projekt. Czy jeszcze coś zmieniasz , czy już nie?

  10. #30

    Domyślnie

    Ja rownież pochwalę za projekt Bardzooo ładny być moze dlatego ze podobny do mojego, choc ja jestem zwolenniczką parterówek
    agrafka pisz , pisz bo jestem ciekawa jak Wam

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar khb
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-480
    Posty
    591
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam

    fajny projekt
    ładny układ pomieszczeń
    podoba mi się

    będę zaglądać

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Balbina200
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1.851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Hej Agrafko!
    Wrzuć zdjątka z obecnego stanu

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony