dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 129

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Defro Duo ustawienia.

    Przeglądając różne fora szukałem informacji związanych z eksploatacją nowego kotła Defro Duo. Należy stwierdzić że ta informacja , którą można znaleźć na różnych forach jest bardzo skąpa , próbuje się porównywać pracę kotła DUO, jego ustawienia z urządzeniami o różnej mocy, różnych producentów.
    Myślę że ten wątek traktujący o problemach z eksploatacją Defro-Duo może być
    pomocny wszystkim nowym użytkownikom.
    Proponuję aby podawać nastawy kotła w kolejności :
    (dla przykładu moje – możliwa też inna kombinacja)
    1.temp. CO 55 st
    2.temp CWU 50st
    3.histeryza 2st
    4.podawanie 8s
    5.przerwa podawania 50 s
    6.moc dmuchawy 20%
    7.przesłona wentylatora osłonięta około 30%
    8.przerwa w podtrzymaniu 15min
    9.czas pracy podajnika w trybie podtrzymanie 15s
    10.nadmuch w potrzymaniu 20s
    11.przedmuch komory co 5 min.
    Problemem wg mnie w piecu DEFRO DUO jest utrzymanie dużego kopczyka palącego się węgla. W porównaniu do innych kotłów DEFRO ma mała pow. retorty.
    Symboliczna ,, duża gromadka węgla ”chyba nie do utrzymania.
    Chętnych proszę o swoje uwagi – przemyślenia ułatwi to życie innym.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    jesteś zadowolony z tego pieca?

  3. #3

    Domyślnie

    Długo nie byłem na forum- przepraszam za spóźnioną odpowiedź.
    Tak jestem bardzo zadowolony mimo różnych opinii. Piec bardzo dobrze sprawdził się przez sezon 2009/2010r. przy bardzo ostrych mrozach.
    Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    A czy mógł byś podać ile poszło opału i na jaki metraż oraz swoje nastawy
    Bo ja zakupiłem Defro Duo Uni i nazrazie go testuje na różnych wartościach

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.
    Defro DUO 15/20 KW.
    Ogrzewa aktualnie około 100 m2 . Ubiegły sezon spalanie bez ciepłej wody kształtowało się na poziomie 10-12 kg na dobę.
    Po wielu testach na różnym opale , różnych ustawieniach doszłem do wniosku że optymalne czasy powinny oscylować w okolicach:
    podawanie 6-8 s,
    praca 40 - 45 s,
    przesłona otwarta na 20 %,
    wentylator na 2 biegu ( zależy od ciągu kominowego).
    Czas podawania w postoju 20 s.
    Przerwa w pracy ustawiona na 20 min.
    Histeryza kotła 2* C .
    Spostrzeżenia - warto utrzymywać stosunkowo dużą ilość opału startowego na retorcie ( długi czas pracy w czasie postoju kotła ) pozwala to stosunkowo szybko osiągnąć zadaną temp. na kotle w moim przypadku 55 *C.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariuszj Zobacz post
    Witam
    A czy mógł byś podać ile poszło opału i na jaki metraż oraz swoje nastawy
    Bo ja zakupiłem Defro Duo Uni i nazrazie go testuje na różnych wartościach
    Witam

    mam zamiar w tym roku zakupić taki piecyk. Jak się sprawuje ten nowy palnik UNI. Czym palisz w tym piecu, jakiej jest mocy, jaka była cena?

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki
    Przetestuje w najbliższym czasie twoje nastawy.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    Naz razie jestem w fazie testów. Bo nie mieszkam jeszcze w ogrzewanym domu i z braku czasu nie obserwóje jak sie zachowuje. Moc jaką zakupiłem to 25kw. testowany na pellets.Cena to 9420zł zamawiany w lipcu 2010r

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariuszj Zobacz post
    Witam
    Naz razie jestem w fazie testów. Bo nie mieszkam jeszcze w ogrzewanym domu i z braku czasu nie obserwóje jak sie zachowuje. Moc jaką zakupiłem to 25kw. testowany na pellets.Cena to 9420zł zamawiany w lipcu 2010r
    Witam,

    gdzie kupiles pellet? ja uruchamiam w piatek defro eko duo plus.
    Pozdrawiam

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    j-rawicki

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-479
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam , przepraszam mam pytanie zakupiłem piec defro eko duo plus 25kw , nastawiłem się na palenie peletem . Palę od jakiś 2 tygodni , kupuję pelet z barlinka 8 i narazie jest do kitu , to znaczy spala mi jakieś 5 worków po 25 kg na dobę , różne ustawienia i nic , proszę o pomoc w tej sparwie jakieś rady . Mój mail [email protected].

  11. #11

    Domyślnie

    Witam
    Pellets mam z Barlinka.
    Duo plus to inny palnik, napisz jak poszło i jakie masz zużycie.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja zastanawiam się nad wyborem DUO UNI czy DUO PLUS. Trochę martwi mnie ta retorta obrotowa, wiadomo, im więcej części ruchomych tym może być bardziej awaryjna. Natomiast palnik UNI to też nowość a wiecie jak jest z nowościami. Może sie okazać że nie trafiłem. Palnik Uni to raczej proste rozwiązanie. Poradzcie co wybrać?

    PP

  13. #13

    Domyślnie Defro duo uni

    Witam proszę o pomoc.
    Dwa dni temu zamontowano mi piec defro duo uni 25 Kw z palnikiem rynnowym ale spala on dziennie około 100 kg groszku (moje ustawienia)
    Proszę może ktoś ma jakieś trafne ustawy do tego pieca, wprawdzie to nowy dom ale dobrze ocieplony więc jestem przerażony tymi "osiądnięciami spalania"
    Czekam na odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Gałek ; 22-11-2010 o 21:36

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gałek Zobacz post
    Witam proszę o pomoc.
    Dwa dni temu zamontowano mi piec defro duo uni 25 Kw z palenniskiem rynnowym ale spala on dziennie około 100 kg groszku (moje ustawienia)
    Proszę może ktoś ma jakieś trafne ustawy do tego pieca, wprawdzie to nowy dom ale dobrze ocieplony więc jestem przerażony tymi "osiądnięciami spalania"
    Czekam na odpowiedź.
    No to trochę SPORO. Poprzeglądaj forum i jest trochę przykładowych ustawien tego pieca. Bo to stanowczo za dużo. Spróbuj może tez na ustawieniach fabrycznych i sukcesywnie zmniejszaj dawki opału, zmniejsz nadmuch, czasy pracy w podtrzymaniu. Ja bym też zmniejszył temperaturę na piecu do 55`C max przy takiej temperaturze zewnetrznej. Musisz trochę pokombinować. A jaki masz węgiel, dobrze Ci się spala? Na youtube jest taki filmik jak palić w piecu z podajnikiem. obejrzyj go. W prawdzie to inny piec ale zasada palenia taka sama.

    PP

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Romi82

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, 1 pażdziernika roku pańskiego, rozpaliłem u siebie w nowym kotle Defro AKM UNI 22kw, ustawienia jakie mam na kotle to:
    C.O. 55*
    C.W.U. 45*
    histereza kotła 2*
    podawanie 10s
    przerwa podawania 45s
    wentylator 40%
    praca w podtrzymaniu 15s
    przerwa w podrtrzymaniu 20min
    wentylator w podtrzymaniu 15s co 20min, tak samo jak i praca.
    Kocioł utrzymuje żar na całym palenisku, co pomaga mu na lepszy start jak wchodzi w tryb pracy, nagrzanie wody do zadanej temperatury osiąga w około 2-4 min, po czym temperatura wzrasta samoczynnie o kolejne około 8*, co jest bardzo dobre bo przez długi okres pracuje w trybie podtrzymania.
    Spalanie jest osiagane w granicach 10kg/24h. Jeszcze nie ma zimy, ale myśle że te kryteria by się zachowały nawet przy -15*C.
    wszystkie grzejniki są na głowicach termostatycznych ustawionych na 22*, i podłogówka tak samo.
    Jak by coś więcej, to napisze.
    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie eko duo plus

    Cytat Napisał Dariuszj Zobacz post
    Witam
    Pellets mam z Barlinka.
    Duo plus to inny palnik, napisz jak poszło i jakie masz zużycie.
    Witam,
    poczätek z tym piecem byl bardzo trudny, zawleczka padala dwa razy na dzien ale teraz sie chyba juz wszystko dotarlo.
    Spalanie grochu na dobe bazuje na okolo 45/50kg.Mysle ze jeszcze musze popracowac nad ustawieniami.(220 mkw.)
    Ps.: Mozesz podac swoje ustawienia?

    Dzieki i wesloych swiät.

  17. #17

    Domyślnie

    Zamówiłem piec defro duo uni. Dostałem naprawdę korzystną cenę. Czytam posty i się zastanawiam nad rozbieżnościami w spalaniu. Jeden z was pisze że spalanie na dobę mieści się w granicach 25kg za, kolejny post to już 50kg (dwa razy więcej). Czym to jest spowodowane, ustawieniami, kalorycznością węgla?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał thepablo Zobacz post
    Zamówiłem piec defro duo uni. Dostałem naprawdę korzystną cenę. Czytam posty i się zastanawiam nad rozbieżnościami w spalaniu. Jeden z was pisze że spalanie na dobę mieści się w granicach 25kg za, kolejny post to już 50kg (dwa razy więcej). Czym to jest spowodowane, ustawieniami, kalorycznością węgla?
    Hej, ja mam jeszcze nieocieplony domek-grzeje pierwszy sezon. Strop takze jest nieocieplony-dlatego chyba spala tak duzo.

    Pozdrawiam

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Negative

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, zastanawiam się nad zakupem Defro Duo uni 25kw do budynku 170mkw jednak wacham się z powodu niebezpieczeństwa i ryzyka cofki żaru do zasypu przy zastosowanym palniku rynnowym. Planuje palić pelletami. Napiszcie czy coś słyszeliście o tym zjawisku.
    Dodam jeszcze że wacham się między ogrzewaniem olejowym (kondensacyjnym) a pelletami. Różnica w zakupie kotłów to około 4000zł.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenKor Zobacz post
    Hej, ja mam jeszcze nieocieplony domek-grzeje pierwszy sezon. Strop takze jest nieocieplony-dlatego chyba spala tak duzo.

    Pozdrawiam
    Odżałuj troche grosza i ociepl strop. Ja w zeszłym roku to zrobiłem, w domu jest dużo cieplej. Za jakiś czas ocieplę jeszcze dom z zewnątrz. Obecnie mam pustak - wełna - pustak.

    Pp

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony