dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 129
  1. #21

    Domyślnie eko duo plus

    Cytat Napisał Dariuszj Zobacz post
    Witam
    Pellets mam z Barlinka.
    Duo plus to inny palnik, napisz jak poszło i jakie masz zużycie.
    Witam,
    poczätek z tym piecem byl bardzo trudny, zawleczka padala dwa razy na dzien ale teraz sie chyba juz wszystko dotarlo.
    Spalanie grochu na dobe bazuje na okolo 45/50kg.Mysle ze jeszcze musze popracowac nad ustawieniami.(220 mkw.)
    Ps.: Mozesz podac swoje ustawienia?

    Dzieki i wesloych swiät.

  2. #22

    Domyślnie

    Zamówiłem piec defro duo uni. Dostałem naprawdę korzystną cenę. Czytam posty i się zastanawiam nad rozbieżnościami w spalaniu. Jeden z was pisze że spalanie na dobę mieści się w granicach 25kg za, kolejny post to już 50kg (dwa razy więcej). Czym to jest spowodowane, ustawieniami, kalorycznością węgla?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał thepablo Zobacz post
    Zamówiłem piec defro duo uni. Dostałem naprawdę korzystną cenę. Czytam posty i się zastanawiam nad rozbieżnościami w spalaniu. Jeden z was pisze że spalanie na dobę mieści się w granicach 25kg za, kolejny post to już 50kg (dwa razy więcej). Czym to jest spowodowane, ustawieniami, kalorycznością węgla?
    Hej, ja mam jeszcze nieocieplony domek-grzeje pierwszy sezon. Strop takze jest nieocieplony-dlatego chyba spala tak duzo.

    Pozdrawiam

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Negative

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, zastanawiam się nad zakupem Defro Duo uni 25kw do budynku 170mkw jednak wacham się z powodu niebezpieczeństwa i ryzyka cofki żaru do zasypu przy zastosowanym palniku rynnowym. Planuje palić pelletami. Napiszcie czy coś słyszeliście o tym zjawisku.
    Dodam jeszcze że wacham się między ogrzewaniem olejowym (kondensacyjnym) a pelletami. Różnica w zakupie kotłów to około 4000zł.

  5. #25

    Domyślnie

    Negative - nie mam tego pieca jeszcze ale co od cofania żaru do podajnika, to wydaje mi się że jeśli dobierzesz dobre ustawienia takiego "zjawiska" nie powinieneś doświadczyć. Rozmawiałem z handlowcem w hurtowni zanim zamówiłem swój piec ponieważ to jest nowość itd. Piec zanim trafi do sprzedaży przechodzi szereg prób i testów, myślę że nie dopuścili by do sprzedaży pieca, który stwarzałby zagrożenie. Generalnie każdy piec źle eksploatowany jest bombą w domu.
    Co do wyboru między ogrzewaniem olejowym a węglowym to powiem tak, jeśli masz kasę to bierz olej, wtedy Twoje wizyty w kotłowni będą się sprowadzały do sprawdzenia czy temperatura na piecu nie jest za wysoka albo za niska, ewentualnie do sprawdzenia ilości paliwa. Ogrzewanie olejowe to porządek w domu, zero kurzu, brudu i martwienia się o jakość opału. Ale jak wszystko ma swoje minusy - koszty. Ostatnie podwyżki tego nośnika energii nie napajają optymizmem.
    Ogrzewanie węglowe jest nadal najtańsze i najbardziej dostępne. Piec na ekogroszek przy dobrym wyregulowaniu jest w miarę bezobsługowy. Pozostaje załadowanie paliwa, sprawdzenie czy się pali i najgorsze czyszczenie z sadzy i popiołu. Obecnie cena ekogroszku - dobrego, też nie jest niska. Musisz sobie przeliczyć czy bardziej opłaca Ci się wstawić piec olejowy i zapomnieć o rozpalaniu czyszczeniu itd, czy wrzucić piec na paliwa stałe mieć taniej ale za cenę spędzonego czasu w kotłowni.
    Trochę informacji na ten temat znajdziesz na forum o ogrzewaniu forum.info-ogrzewanie.pl
    PP

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenKor Zobacz post
    Hej, ja mam jeszcze nieocieplony domek-grzeje pierwszy sezon. Strop takze jest nieocieplony-dlatego chyba spala tak duzo.

    Pozdrawiam
    Odżałuj troche grosza i ociepl strop. Ja w zeszłym roku to zrobiłem, w domu jest dużo cieplej. Za jakiś czas ocieplę jeszcze dom z zewnątrz. Obecnie mam pustak - wełna - pustak.

    Pp

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał thepablo Zobacz post
    Odżałuj troche grosza i ociepl strop. Ja w zeszłym roku to zrobiłem, w domu jest dużo cieplej. Za jakiś czas ocieplę jeszcze dom z zewnątrz. Obecnie mam pustak - wełna - pustak.

    Pp
    wszystko mam juz kupione, tylko czasu brak.
    Ocieplenie zew.:welna 15cm, strop20cm i 10cm.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamils74

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Karczmiska
    Kod pocztowy
    24-310
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich bardzo serdecznie, jestem nowym użytkownikiem forum i potrzebuje pomocy. Miesiąc temu zakupiłem piec Defro Duo Uni 15kw z palnikiem rynnowym, jak zauważyłem wszyscy wypowiadają sie na temat palnika retortowego. Bardzo bym prosił o przybliżone ustawienia sterownika do takiego kotła ponieważ mój piec pali ok 50kg na dobę, wydaje mi sie że to o połowe za dużo przy 140m2 mieszkaniu. przez miesiąc próbowałem różnych ustawień ale nie ma żadnych rezultatów, spalanie jest bez zmian. może to jakiś bląd fabryczny kotła? już tracę cierpliwość z tym kotłem siedząc po nocach w kotłowni :/

  9. #29

    Domyślnie

    Witam
    dzisiaj dostarczyli mi kocioł Uni 25KW. Poproszę o dane dotyczące nastawy pieca. Przyznam się szczerze że trochę się boje tego odpalenia i palenia w nim. Jak się okaże że jara powyżej 50kg to bedzie załamka.

    PP

  10. #30

    Domyślnie Defro duo uni

    Witam wszystkich. Moje zdanie na temat defro duo uni z punktu widzenia użytkownika (ok 2 miesięcy) jest takie:
    Jeśli chodzi o spalanie to wszystko zależy jaką temperaturę chcemy mieć w domu. Niech mi nikt nie mówi że na ogrzanie domu 200-250 mkw spali 15 czy 20 kg groszku/24h i w domu bedzie 21-22 stopnie. Ja wprawdzie jeszcze nie mieszkam ale gdy przy mrozach -10, -15 stopni ustawiłem tak aby w domu było ok 20 -22 stopnie trzeba liczyć się ze spalaniem rzędu 35- 40 kg groszkuna 24ha nawet więcej. W tej chwili staram się utrzymać temp w domu ok 15 -17 stopni spalanie jest na poziomie 20 - 25max kg/h(domek oczywiście ocieplony styr 15cm). Myślę że w przyszłości jeżeli dom już będzie nagrzany spalanie jeszcze obniży się o kilka kilogramów.
    Co do pytania któregoś z formułowiczów odnośnie zapalenia się podajnika z opałem to chyba jest to mało możliwe. Dodatkowo piece Defro duo uni są wyposażone w system "strażak" który to ma za zadanie ugaszenie podajnika w razie jego zapłonu.

  11. #31

    Domyślnie

    Pytanie do użytkowników DDUni.
    Jak był wyposażony Wasz kocioł prze dostawie? Ja miałem zestaw do czyszczenia 3 elementy i to wszystko. Brak deflektora, brak szuflady na popiół zgodnie ze str5 instrukcji obsługi.
    PP

  12. #32

    Domyślnie Defro duo Uni

    U mnie też tylko 3 elementy do czyszczenia, brak szuflady na popiół oraz brak deflekatora
    Ostatnio edytowane przez Gałek ; 31-12-2010 o 11:11

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Romi82

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Posiadam AKM UNI 25KW pierwszy sezon i przy mrozach spala 25kg/24h, a przy temp. około 0* 20kg/24h. Ogrzewam 206m2, i w całym domu głowice na grzejnikach są ustawione na 22-24*C.
    Wszystko też zależy od ocieplenia budynku i jego szczelności, jeśli o takie rzeczy się nie zadbało, to w tym przypadku ogrzewamy nie tylko dom, ale i całą działkę!!!
    Jeśli to wszystko jest wykonane prawidłowo to każdy kocioł spali mało, a jeśli nie to tak jak by otworzył przynajmniej jedno okno zimą, nigdy się dom nie nagrzeje a kocioł non-stop będzie chciał więcej i więcej aż weźnie wszystko!!!!!

  14. #34

    Domyślnie

    Jakie macie ustawienia na piecach defro eko duo plus .
    Pozdrawiam

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fieke

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    Kod pocztowy
    21-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    WITAM WSZYSTKICH
    Od dwóch miesięcy jestem użytkownikiem Defro Duo Uni 25 KW Zeby go rozgryźć potrzebował dwóch tygodni .Obecnie jestem zadowolony z tego kotła. Do ogrzenia mam 205 m3 powierzchni użytkowej Moje nastawy kotła to :

    1.temp. CO 62 st
    2.temp CWU 50st
    3.histeryza 2st
    4.podawanie 10s
    5.przerwa podawania 70 s
    6.moc dmuchawy 30%
    7.przesłona wentylatora osłonięta około 100%
    8.przerwa w podtrzymaniu 15min
    9.czas pracy podajnika w trybie podtrzymanie 15s
    10.nadmuch w potrzymaniu 20s
    Mogę jeszcze podpowiedzieć że palę eko groszkiem i miałem 1:1
    piec czyszczę co 3 tygodnie
    na dobę spala mi około 15 kg opału
    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    To bardzo mało palą wam te piece
    Mi przy 170m +garaż (nieogrzewany)
    dom parterowy 12cm styropianu; strop 20cm wełny
    100m podłogówki reszta grzejnki
    Piec Defro Duo 15kw spala mi 30kg na dobę
    i jest dość długo w podtrzymaniu ok 15min
    i ciężko mi jest wyobrazić 15kg na dobe

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    jakie macie ustawienia na lato?

  18. #38

    Domyślnie

    Jestem ciekawy jak pali wam piec w lato tylko na CWU. Na ile czasu starcza 25 kg węgla lub peletu?

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    nam groszku schodzi 22kg na tydzień ...brak zmywarki wiec wiecej wody ciepłej schodzi i 3 osoby korzystaja ...a jak u Was?

  20. #40

    Domyślnie

    to chyba sporo ,
    nie taniej wyjdzie prądem grzać wodę,
    zresztą taki piec też pobiera energie w okresie letnim nawet w podtrzymaniu.
    Ja teraz testuje i za tydzień dwa napiszę ile spala w trybie letnim.
    Jeśli mi wyjdzie ok 25kg na tydzień to zobaczę czy nie taniej będzie bojler włączyć.
    Nie mówie że ogrzanie danej ilości wody wychodzi taniej prądem ale
    takie piece w samym podtrzymaniu zużywają trochę opału bo muszą co jakiś czas podac
    eko aby żar się utrzymał.

    Pozdr

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony