dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 129
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    ale co mamy Ci napisać?
    piszę Ci juz na drugim forum - mam się powtarzać? wybierz jedno miejsce to bedziemy radzić co i jak
    z tego co napisałeś nic nie wynika- nie znamy problemu a ustawień nikt Ci gotowych nie poda bo takich nie ma
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  2. #82
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    edytka113

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Lęczna
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    1

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez edytka113 ; 29-12-2014 o 14:44 Powód: nieaktualne

  3. #83

    Domyślnie

    Witam
    Mam dom o podobnych wymiarach co ty w nowej technologii i jak czytam wpisy że komuś pali piec 25 kg na dobę to mi mi się chce ŚMIAĆ bo niby jak oni to zmierzyli to nie jest samochód żeby go zlitrarzowac co sypiasypiapia czy inne ciulstwociulstwoą ile im tam weszło a jak w rogu zbiornika bedzie mniej zasypane to co w tedy.
    Jak ktoś pisze jakie materiały izolacyjne zastosowali i za ile i zaraz pisa ze mu spali 25 kg węgla to się sami kłamią.
    Jestem po politechnice i wiem ze im większa grubość ocieplenia tym współczynnik przenikalności spada
    piec ma chulac i koniec a frajerstwo niech pisze ze mu pali nawet 2 kg wegla na dobę
    pozdrawiam cie i odpisz na moje spostrzeżenia

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar robert---b
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Klembów
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    68

    Smile

    Cytat Napisał romi237 Zobacz post
    Witam
    Mam dom o podobnych wymiarach co ty w nowej technologii i jak czytam wpisy że komuś pali piec 25 kg na dobę to mi mi się chce ŚMIAĆ bo niby jak oni to zmierzyli to nie jest samochód żeby go zlitrarzowac co sypiasypiapia czy inne ciulstwociulstwoą ile im tam weszło a jak w rogu zbiornika bedzie mniej zasypane to co w tedy.
    Jak ktoś pisze jakie materiały izolacyjne zastosowali i za ile i zaraz pisa ze mu spali 25 kg węgla to się sami kłamią.
    Jestem po politechnice i wiem ze im większa grubość ocieplenia tym współczynnik przenikalności spada
    piec ma chulac i koniec a frajerstwo niech pisze ze mu pali nawet 2 kg wegla na dobę
    pozdrawiam cie i odpisz na moje spostrzeżenia
    Po politechnice a taki prosty.

    Wszystkiego dobrego z Nowym Rokiem .

  5. #85

    Domyślnie

    witam. dziękuje za odpowiedzi. sorki ze tak późno ale chorowałem. teraz zmienione mam na 5/45 pracy i wg tabeli z instrukcji jest to około 11kW. wiatr na 20%. podtrzymanie 10sekun minimum mniej nie mogę ustawić i 25min przerwy. wentylator 40sek co 8 minut. zmieniłem na te około godziny temu bo gdy miałem prace 10/100sek a cala reszta to samo to palenisko się zapadało ale koksu mniej.
    odnośnie mądrali z politechniki: ja miałem zasypane w zasobniki do zagięcia. dosypywałem codziennie dwa wiadra które po zważeniu miały około 18kg. po tygodniu dosypywania po 2 wiadra i rozłożeniu równomiernie węgla w zasobniku było go ponad zagięcie wiec palił troszkę mniej niż dosypywałem tak można np zmierzyć. w zalaczniku zdjecie z popielnika przed zmianami
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0470.jpg
Wyświetleń:	342
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	296998  

  6. #86

    Domyślnie

    a jest moze fachowiec od PIDa ? bo mam ta funkcje i nie wiem czy jest lepsza w uzytkowaniu jesli chodzi o ekonomie. probowalem i napewno nie ma takiej sinusoidy jesli chodzi o temp kotla. wrecz minimalna jest tylko wtedy.

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    patrząc na to co w popielniku to dużo za krótka przerwa podawania
    wydłużać albo podnosić nadmuch- tylko obawiam się że w drugim przypadku zacznie te spieki sklejać i budować piękne konstrukcje
    co do PID-a to zalezy co chcesz wiedzieć?
    dobrze napisany algorytm będzie lepiej prowadził proces spalania niż niewprawny palacz w trybie ręcznym. wprawny palacz możliwe że zejdzie ze spalaniem poniżej poziomu automatu ale to zależy od zestawu na którym mu przyjdzie pracować
    dla osoby która nie chce siedzieć w kotłowni i której nie przeszkadza powiedzmy 5% wyższe spalanie niż w dwustanie właczenie PID-a i opuszczenie kotłowni to najlepsze wyjscie. zwłaszcza jeśli w popielniku popiół przyzwoity.
    kreski na wyświetlaczu czy stronie internetowej obrazujące przebieg temperatur zależą od instalacji i u jednego będa proste a u innego poszarpane i nie zależy to od prowadzenia procesu spalania a od sterowania instalacja. trzeba wybrać- prosta kreska albo ciepło w tyłek. z procesem spalania sterownik sobie poradzi niezależnie od kształtu tych kresek
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  8. #88

    Domyślnie

    ide zobaczyc na obecnych nastawach jak to wyglaa zrobie zdjeie i zaraz wracam. ciekawe czy palenisko sie zapada. za kilka chwil wroce. pida mialem kilka dni i zaczal spiekac tez(koksowac)

  9. #89

    Domyślnie

    a wiec wrzuce kilka fotek plomien w podtrzymaniu teraz i zdjecia instalacji oraz sterownika. piec w tym momencie juz okolo 40 minut w podtrzymaniu jest i temp widac jeszcze wysoka. czy dlugie podtrzymanie jest dobre bo moze ja zle rozumuje i niepotrzebnie do tego dążę?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0475.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	297034   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0476.jpg
Wyświetleń:	296
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	297035   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0477.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	297036   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0478.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	297037   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0479.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	297038  


  10. #90

    Domyślnie

    cholera widze ze liche zdjecia zrobie nowe czy moga byc te ? tem na piecu byla 66 teraz jeszcze
    palenisko jest juz nizej mimo ze w poludnie recznie podalem slimakiem groszek aby utworzyc kopczyk
    poielnik rano czyszczony wiec za duzo w nim nie ma
    Ostatnio edytowane przez zaor23 ; 03-01-2015 o 20:26 Powód: uzupelnienie

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    w sterowniku są 2 współczynniki do korygowania
    przy koksowaniu obniżać współczynnik mocy kotła nawet do -30%. patrząc na wykres temperatury to strasznie przeciąga i podejrzewam że potem w podtrzymaniu się całość zapada i stąd takie cuda- raz niedopał a potem krater
    ustabilizować moc na niższym poziomie to nie będzie takich kwiatków
    jeśli zaś w dwustanie ustawiasz to wydłużaj przerwę podawania - ten opał musi poleżeć na palniku aby się dopalić
    długa przerwa i niski nadmuch albo wymieszać z innym opałem mniej koksującym
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  12. #92

    Domyślnie

    dwustanowo powiedzmy:
    mam teraz praca: 5/45
    nadmuch 20%
    podtrzymanie 10sek/30min
    wentylator w podtrzymaniu: 40sek/15min

    wegiel mam najlepszy z wszystkich punktow w okolicy. dowiadywalem sie od znajomych i ten wlasnie chwala.
    czyli co teraz robic? jak wydluze przerwe podawania w pracy to jeszcze mniej wegla bedzie na palenisku chyba ze zle to rozumieim wszystko hehe
    Defro Komfort Eko 20kW K1Pv2 zPID

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    ale to nie przeszkadza że będzie mniej węgla- dopóki kopiec się nie zapada to nie stanowi problemu a patrząc na 2 pierwsze zdjęcia żar jest powyżej linii palnika. daj czas węglowi na dopalenie się. wydłuż na 48 a jak nadal będzie niedopalał to na 50 sek
    najlepszy to jest pojęcie względne i płynne w przypadku węgla
    dlatego nalezy najpierw kupić 1-2 worki i spalić a potem brać dużą partię
    w tym roku wszystkie węgle są problematyczne, nawet Wesoła którą wszyscy pod niebiosa w zeszłym roku wynosili w tym roku się spieka i są z nią problemy.
    w podtrzymaniu zrób wentylator równo z podawaniem opału czyli co 30 minut i na około 10-15 sekund nie ma potrzeby więcej
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  14. #94

    Domyślnie

    ok tak zrobie i juto napisze o efektach. poki co dzieki za pomoc i jak bedzie zadowalajaco to w zwiazku ze neidalko mnie mieszkasz postawie piweczko
    Defro Komfort Eko 20kW K1Pv2 zPID

  15. #95

    Domyślnie

    widze ze jestes jeszcze wiec wrzuce fotke teraz jak to wyglada w palenisku
    mi sie zdaje ze sie zapada
    a tem na piecu jest teraz 71 i 40 minut w podtzrymaniu jest teraz


    kurde widze ze do gory nogami zdjecia ....sorki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0482.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	297051   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0483.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	297052  
    Ostatnio edytowane przez zaor23 ; 03-01-2015 o 21:20 Powód: odwrotnie zdjecia
    Defro Komfort Eko 20kW K1Pv2 zPID

  16. #96

    Domyślnie

    a wiec tak. wczoraj zrobilem w nocy tak ze wydluzylem przerwe podawania z 45 na 48 i zdjalem wentylator z 20 na 18. moim zdaniem roznicy nie ma hehe i podtrzymanie zrobilem jak kazales 10/30 i wentylator w podtrzymaniu tez tak samo.
    tak wygladaja efekty w piecu:
    dodam ze z tepmeraturami i dlugim podtrzymanie bez zmian praktycznie 40 minut i temp w podtrzymaniu dobija do 71st. ostatnie zdjecie to popiol sprzed zmian
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0484.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	297087   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0485.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	297088   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0487.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	297089   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0488.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	297090   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0490.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	297091  

    Defro Komfort Eko 20kW K1Pv2 zPID

  17. #97

    Domyślnie

    nie znam sie hehe ale moim zdaniem brzegi zaru sa za nisko. zdjalem teraz wentylator na 16%. jakies pomysly timonie ? a i mam jeszcze pytanie co do PIDa. jak widziales wczesniej instalacje mam na manualnym mieszaczu do podlogowki i manualnym do CO. poza tym nie mam regulatora w pokoju i pogodowki podlaczonej. tak mi zrobili panowie fachowcy a mowilem ze ma byc zajebiscie i co trzeba niech kupia i zaloza. pytanie czy jest sens PIDa wlaczac bez tych akcesorii? w PIDzie widzailem ze moge ustawic sobie piec na 12 15 18 20 25 28KW i jak wybieram np 15 to moc kotla automatycznie sie zmniejsza na 0 a przy 12 na -30%. tak tylko informacyjnie
    Defro Komfort Eko 20kW K1Pv2 zPID

  18. #98

    Domyślnie

    z tego co widze na 16% w pracy troche zaczal kopcic...moze wydluz o 2s znow przerwe pdawania?
    Defro Komfort Eko 20kW K1Pv2 zPID

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    za duża moc i stąd długie okresy podtrzymania i zapewne w tym czasie sie palenisko zapada. masz ogromny zapas mocy i możesz śmiało schodzić z mocą nadmuchu
    sprawdziłbym jeszcze w ustawieniach serwisowych czy prawidłowo wybrany model wentylatora i jak ustawiony zakres namduchu
    niezależnie od tego wydłużaj przerwę i schodź z nadmuchem. jak zacznie mu brakować siły na niskich obrotach to przesłonę zamknij i podnieś moc nadmuchu w sterowniku.
    napisz na priva gdzie mieszkasz- moze łatwiej będzie podjechac niż kombinować nic nie widząc co się tam u Ciebie dzieje
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  20. #100

    Domyślnie

    timon teaz mam juz dziwny temat nie ogarniam
    pisze tu bo na priv nie moglem dolaczyc zdjec
    od wczorja mam nastawy
    praca
    podawanie 5sek
    przerwa 70sek
    sila nadmuchu 16
    podtrzymanie
    podawanie 10sek
    przerwa 15min
    wentlator dmucha 40sek co 15min
    i jesli chodzi o temperature jest spoko piec trzyma ja fajnie jak w PID. nie ma odchylow i takiej duzej sinusoidy na wykresie.
    pracuje okolo srednio 10 minut i podrzymuje od 15 do 35 minut
    ale!!!
    koksowanie masakra i palenisko sie zapada. sam czubek kopca jest wyzej ale boki sie zapadaja i widac juz prawie kanaly powietrzne
    sami zobaczcie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0495.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	297484   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0496.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	297485   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0497.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	297486   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0499.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	297487  
    Defro Komfort Eko 20kW K1Pv2 zPID

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony