dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129
  1. #121
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    skróć przerwę o 1-2 sekundy powinien się kopczyk podnieść
    temperatura ślimaka rośnie w podtrzymaniu kiedy podajnik nie jest chłodzony przez wentylator, spadać będzue w czasie cyklu pracy. zrobi się zimniej kocioł będzie dłużej pracował to i temperatura podajnika spadnie.
    temperatura w podtrzymaniu może być niższa zwłaszcza w trybie lato zaś temperatura CWU będzie spadać do poziomu ustawionej histerezy tak powinno być jeśli nie ma żadnej awarii. sprawdź jaką masz histerezę CWU i CO przede wszystkim.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  2. #122

    Domyślnie

    Histereza 2 stopnie i dalej nici zmieniłem parametry według wskazówek serwisu Defro na 55 sekund przerwa, zmniejszyłem przerwę w podtrzymaniu na 20 minut zwiększyłem nadmuch do 25%, dalej spala się idealnie ale głęboko, nawet wczoraj zmieniłem podawanie 10 sekund i przerwę 50 sekund i dalej tak samo, mam wrażenie że chyba trzeba coś pokombinować w przerwie w potrzymaniu i pracy w podtrzymaniu lub z nadmuchem w podtrzymaniu bo jak zmieniam prace i podawanie to jakby nic się nie zmieniało.

    TIMON co proponujesz , powiem że spalanie jest idealne węgiel na popiół jak z papierowa ale głęboko i nie chcę uszkodzić ślimaka.

  3. #123
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    musisz obserwować kiedy żar schodzi w dół
    cy podczas pracy czy w podtrzymaniu
    jeśli w pracy skracaj przerwę
    jesli w podtrzymaniu daj dłuższy czas podawania w podtrzymaniu lub skróć przerwę podtrzymania, możesz też wydłużyć czas między przedmuchami w podtrzymaniu
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    YATES

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    22

    Domyślnie

    Mam takie dwa problemy z kociołem DEFRO Eko Duo Uni 25KW. Dodam,. że kocioł jest nowy zamontowany przez wyspecjalizowaną firmę we wrześniu 2015 roku.
    Po pierwsze na zdjęciu poniżej zaznaczyłem to żółtą strzałką, jest to taka gruba żelazna podstawa paleniska , po niej spalony popiół przesuwa się do szufladki. Od czasu do czasu ona się przesuwa w lewo i spada na dół. Czy ona ma jakąś blokadę żeby się nie przesuwała ? Czy trzeba wygasić palenisko, wybrać popiół żeby ją zamontować prawidłowo ?
    Drugi problem to optymalne ustawienia tego pieca. Mam wrażenie , że piec bardzo dużo spala opału jak na ogrzanie 7 letniego domu dobrze ocieplonego z nowymi oknami. Na dobę przy stosunkowo lekkiej zimie spalane jest około 35-40 kg ekogroszku co daje na sezon grzewczy przynajmniej 6-7 ton. W poprzednim piecu Ogniwo 28KW na sezon starczało 4 tony flotu i 2-3 metry drzewa na rozpałkę. Może ktoś z was ma doświadczenie i metodą prób i błędów doszedł do bardziej ekonomicznych ustawień tego pieca. Ja obecnie mam ustawienia fabryczne nic nie przestawiałem od dnia montażu pieca.


  5. #125
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    YATES

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    22

    Domyślnie

    Mam strasznie niedopalony węgiel w popielniku, nikt nie ma tego pieca żeby podać swoje ustawienia ?


  6. #126
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    illitum

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-335
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał YATES Zobacz post
    Mam strasznie niedopalony węgiel w popielniku, nikt nie ma tego pieca żeby podać swoje ustawienia ?
    ]
    Witaj YATES

    to nie problem pieca , też tak miałem kiedy w tym sezonie kupiłem opał nie płukany i wymieszany z 3 kopalń... powodowało to i powoduje nadal, że opał z lewej strony palnika (przeciwnie do podajnika) jest niedopalany - problem dmuchawa nie potrafiła przez drobiny (miału ze zmielonego i nie opłukanego ekogroszku) wyrzucać powietrza, poza tym węgiel ten spiekalny i ma dużo popiołu - sugerowane przez sprzedawcy 9% nie istnieje

    Jedynym dobrym rozwiązaniem to dać korektę powietrza na większą. Wtedy będą spieki ale opał będzie lepiej przepalał się.

    A co do ilości spalanego opału przez Ciebie , proponuję zmiejszyć moc kotła na 20kW. Do ocieplanych domów nie trzeba zaraz walić mu parametry z 25kW

    A ta blacha co Ci wysuwa się powinna być złapana na silikonie wysokotemperaturowym 1200'C I do tego zabiegu przecież nie dasz się poparzyć. Palenisko musi być wygaszone i wystudzone.
    Ostatnio edytowane przez illitum ; 20-01-2017 o 08:24

  7. #127
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    YATES

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    22

    Domyślnie

    Ja kupowałem opał bezpośrednio z kopalni więc raczej nie był wymieszany. Jeśli chodzi o zmniejszenie mocy to w moim kotle wchodząc w ustawienia serwisowe nie ma chyba opcji zmniejszenia mocy kotła

  8. #128
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    illitum

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-335
    Posty
    6

    Domyślnie

    YATES

    z tym opałem co ja walczę to wyłączyłem PIDa i przeszedłem do ręcznych parametrów

    10s podawania
    45s przerwy podawania
    35% dmuchawy (przesłona całkowicie odsłonięta)
    histereza 2'C

    nadzór
    15s podawania
    15m przerwy
    20s dmuchawa
    15m przerwy dmuchawa

    troche wali spiekami ale cały przepala się i kosz na pozostałości nie zarasta niedopalonym węglem, a coś wiem o tym bo z 150 kg spokojnie 20kg po tygodniu było niedopałków, teraz niedopałków brak, no i częściej wpada w nadzór/podtrzymanie

  9. #129
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam303

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraszewice
    Kod pocztowy
    63-522
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, posiadam Defo duoeko pellet 35 kw znajduje sie w ocieplonym garazu z zawoem 4 D. Polaczony jest specialnym ziemnym wezem o dlugosci 45 metrow z domem 320 m2 w ktorym znajduje sie boiler 400 litrow, rozdzielacz podlogowki (160)i 2 rozdzielacze grzejnikow, ktorych jest 14 sztuk. Piecyk chodzi na Pid, wylacza sie 12 razy na dobę przy T. 65 a zawor 4D ustawiony mam na 45 Hiz. 15. Spalanie wynosi w granicy 60 kg na dzien, przy 0 na dworze. Jakie kroki musze zrobic zeby obniżyć zuzycie pelletu?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony