dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rbk84

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Mieszkanie w surowym stanie- ile to będzie kosztowało

    Witam!
    Otrzymałem od MZGM z mojego miasta propozycje nie do odrzucenia. Mieszkanie 45m2 za 100000PLN (splata w 240 ratach, oprocentowanie roczne o wskaźnik inflacji, do tego czynsz 2zl za metr). Wszystko ładnie pięknie, z tym że mieszkanie jest w stanie surowym i trzeba wykonać następujące prace:
    http://lkurczaba.webpark.pl/images/do_zrobienia.jpg
    Plan mieszkania:
    http://lkurczaba.webpark.pl/images/plan.jpg

    Pytanie moje brzmi: ile to będzie wszystko kosztować przy założeniu, że wszystko robimy najtańszym kosztem bez robocizny?!

    Bardzo proszę o pomoc! Do piątku muszę się zdecydować i nie wiem czy mi się to będzie opłacać (kredyty niestety nie są najtańsze).

  2. #2

    Domyślnie

    Ok. 50k pln z wykonaniem po najmniejszej linii oporu, po taniosci i szukaniem do kazdego tematu najtanszego wykonawcy.

    Tak czy inaczej polecam dodac 30-40 % Nie wszystko warto robic "po taniosci".

    Oplaca sie? :>

  3. #3

    Domyślnie

    50 000 pln? To jest najniższym kosztem? Za mieszkanie 45m2? No chyba żartujesz

  4. #4

    Domyślnie

    Pewnie że żartuje.
    Wszystko zależy od standardu, który jesteście w stanie zaakceptować.

    Aby potanić zrezygnowałbym z instalacji grzewczej opartej o kaloryfery. Ogrzewałbym prądem z konwektorów. To jest mieszkanie i w zasadzie samo z siebie będzie ciepłe (sąsiedzi).

    Ograniczyć scianki działowe , które w zasadzie powinne tylko odgradzać łazienkę i może sypialnię. Ważne ile osób będzie tam mieszkało.

    Zrozumiałem że robocizna we własnym zakresie. To ja stawiałbym na kilkanaście tys zł przy średnio niskich jakościowo materiałach.

    Elektryka musicie wziąć z uprawnieniami (1-2 tys zł + materiał). W zasadzie może on tylko odebrać instalację - jeśli potrafiie to zrobić. Nie jest to strasznie trudne

    Najbardziej bałbym się posadzek - w sensie kosztów. Cięzko to mi oszacować. Nie wiem też o jakiej grubości mają być. Jeśli to możliwe warto w nich puścić instalacje (wszelakie).

    Sciany mają tynki ? Niedoczytałem ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony