dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 25
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 483
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie KUCHNIA - wyspa, półwysep w kuchni - opinie, uwagi, realizacje, inspiracje, problemy

    Jako, że moja kuchnia jest dość szeroka i słyszałam zarzuty od osób oglądających, że się nalatam między kuchenką a zlewozmywakiem, zaczęłam myśleć na temat zrobienia wyspy w kuchni. Czy ktoś coś takiego ma/widział u znajomych/wypróbował itp? Co myślicie na ten temat?
    A.

  2. #2

    Domyślnie

    Okapy wyspowe są drogie.....
    http://www.anda.pl

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    jak juz pisałem będę miał połączoną kuchnię z salonem i pragnę zrobić szafki oraz wyspę . Jednak na wyspie będzie tylko stół nie będzie tam ani zlewozmywaka ani kuchenki. Jednak z drugiej strony krzesła.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    ale to chyba nie o taka wyspę chodzi

  5. #5

    Domyślnie

    Alicjanko, jak zrobisz wyspę, to zamiast biegać po linii prostej, będziesz biegać w kółko

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Tak naprawdę to aby nie latać trzeba mięc logicznie (czytaj ergonomicznie) poukładane półki i sprzęt w kuchni jeśli w środku kuchni wstawisz lidówkę to zawsze będziesz latała. Gdzieś czytałem o układzie: lodówka, blat, zlew, blat, kuchnia ,blat.
    I wtedy cały proces przyrządzania potraw następuje po kolei.

    Zauważ jak zmieniło się zastosowanie zlewu. Kiedyś służył jako miejsce do mycia naczyń i przygotowania potraw. Teraz służy do przygotowywania potraw. A rolę zmywania naczyń przejeła zmywarka (cudowne urządzenie).

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    W tym rzecz, że u mnie jest trójkąt jak fachowcy każą (lodówka, kuchenka, zlew) ale nie-równoboczny. Na linii kuchenka - zlew mam ponad 1,2m co jakby trzeba będzie przebyć kilka razy w życiu. I dla skrócenia tegoż myślałam o wyspie. Ale ostatecznie mam mieszane uczucia, bo to byłaby rewolucja w projekcie (znanej jakości) który posiadam i rzeczywiście trzeba by biegać w kółko...

  8. #8

    Domyślnie

    Myślałam o wysunięciu kuchni/płyty z szeregu szafek, wtedy płyta dostępna jest z dwóch stron.

  9. #9

    Domyślnie

    Mamy wyspę w obecnym mieszkaniu. Na wyspie jest płyta ceramiczna. Spisuje się bardzo dobrze. Po umyciu w zlewie i przekrojeniu na blacie obko wystarczy obrót o 170 stponi i jestem przy kuchence.
    Alicjantka, jak chcesz zobaczyć to zapraszmy na Ochotę !

  10. #10

    Domyślnie

    Alu, znajomi maja taką wyspę i muszę przyznać,że wyglada to bardzo ciekawie. Na wyspie jest płyta ceramiczna nad nią wyciąg. Od strony salonu wyspa ma podwyższenie - taki mini-barek (gary są niewidoczne), mozna przy tym usiąść postawić kwiaty, paterę z owocami itp.

  11. #11

    Domyślnie

    Jestem za wyspą. Super wygląda. Latanie wkółko nie jest tak męczące jak tam i zpowrotem.
    Sama nie mam wyspy, ale mam kuchenkę dostępną z dwóch stron - to już znakomicie ułatwia dostęp do garnków z tyłu.
    Znajoma ma wyspę i jest zadowolona. Oczywiście kuchenka musi być obudowana jakimiś blatami (przynajmniej po 40 cm żeby móc coś tam postawić).

  12. #12
    anms
    Guest
    anms

    Domyślnie Wyspa w kuchni + kuchenka gazowa

    Witam,
    prosze o dorade, mam nastepujace rozwiazanie: w kuchni na srodku planujemy wyspe z kuchenka gazowa, jednak jak wiadomo rury gazowe powinny byc na wieszchu scian.
    Jak doprowadzic rure z gazem na srodek pomieszczenia, instalator powiedzial ze nie mozna np. puscic w posadzce, a pomieszczenie jest niepodpiwniczone wiec przewiert odpada.

    Z gory dzieki
    ANMS

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mam w posadzce

  14. #14

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem. Po pierwsze musisz miec projekt. Ponieważ gaz mam doprowadzony do pomieszczenia gosp. a od kuchni oddziela je jescze spiżarnia projektant zaproponował (a ja się zgodziłem), ze w pom. gosp i spiżarni rury leca tuz nad posadzką a w kuchni muszę zostawić kanał w wylewce o głębokości 20 mm (rura miedziana 18 ), który będzie przykryty płytkami osadzonymi na podkładkach gumowych i/lub magnesach.
    Odcinek w kuchni to ok. 1,2m.

    pozdrawiam

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    tak poprostu w posadzdze? zalane na amen? a co z przygladami i odbiorem?


    Cytat Napisał Doki
    Ja mam w posadzce

  16. #16

    Domyślnie

    anms - zastanów się, czy jednak nie kupić elektrycznej - wygoda o niebo lepsza i brak rur

  17. #17

    Domyślnie

    [quote="Anonymous"]tak poprostu w posadzdze? zalane na amen? a co z przygladami i odbiorem?

    Jakie przeglady, co chcesz przegladac w rurze? A odbior zrobilem, jak jeszcze nie byla zalana. Instalacje zalozyl certyfikowany instalator, on odpowiada za poprawnosc wykonania.

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Elektryka odpada, stara "zona" uparla sie na gaz bo cos sie tam gotuje inaczej ,( nie wiem o co chodzi) no i taniej

    Cytat Napisał Bartt
    anms - zastanów się, czy jednak nie kupić elektrycznej - wygoda o niebo lepsza i brak rur

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Elektryka odpada, stara "zona" uparla sie na gaz bo cos sie tam gotuje inaczej ,( nie wiem o co chodzi) no i taniej
    Zony trzeba sluchac, rzeczywiscie lepiej tj wygodniej gotuje sie na gazie, natomiast sama kuchenke ele. jest wygodniejsza w instalacji i wcale nie jest drozsza w eksploatacji w polskich warunkach (sprawdzalem!), bo w Polsce prad jest bardzo tani.

  20. #20

    Domyślnie

    moze znajdzie sie jakies miejsce aby puscic rurke dyskretnie po suficie i opuscic ja razem z okapem,
    "zaslonic malym filarkiem"

Strona 1 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony