dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 25
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 483
  1. #41

    Domyślnie kuchnia gazowa na "wyspie"

    Mam pytanie, a właściwie problem. Jestem na etapie projektu przyszłego domu i zamarzyła nam się w kuchni wyspa.
    Problem w tym, że jesteśmy zdecydowani na kuchnię gazową. Czy ktoś ma pomysł, jak w takim rozwiązaniu doprowadzić instalację gazową - tak, aby nie kłuła w oczy, a jednocześnie jej wykonanie było zgodne z przepisami ?

  2. #42

    Domyślnie

    najlepiej byłoby w podłodze, ale na to nie zgodzi sie gazownia .z tego co sie orientuję, rurki gazowe w mieszkaniu musza być na wierzchu (chyba że zmieniły sie przepisy), ewentualnie ukryte w podwieszanym suficie, ale musza być otwory wentylacyjne - więc może zastanów się nad sufitem podwieszanym. możesz zrobić coś w rodzaju dwóćh filarków, podtrzymujących sufit i po dwóch stronach twojej wyspy i w jednym ukryć te rurę. (ktos ci to koniecznie musi rozrysować)
    ale i tak lepiej zebyście jednak pomyśleli o elektrycznej kuchence - kable prowadzisz w podłodze i po sprawie.

  3. #43

    Domyślnie

    Hmm.... Dzięki za sugestię. Szczerze mowiąc mam silną preferencję co do kuchni gazowej, tak więc elektryczna będzie w ostateczności.
    Widziałem kilka zdjęć "wysp" z kuchniami gazowymi i wyglądało to sensownie. Pytanie zrodziło się stąd, iż na zdjęciach nie było widać grama rurki gazowej i brakło mi koncepcji jak zostało to rozwiązane.

  4. #44

    Domyślnie

    Witam

    Rurkę gazową można poprowadzić po ścianie a od zaworu dać elastyczny wąż zbrojony na szybkozłączce ( pod meblami) - można tak uzyskać dowolną odległość od punktu z zaworem

    Pozdrawiam

  5. #45

  6. #46

    Domyślnie

    Agusia - dzięki za pomoc. Niemniej jednak jednak to do końca nie rozwiązuje problemu. Czy rura gazowa będzie sztywna, czy też elastyczna, jakoś to trzeba do wyspy doprowadzić. Jakimś rozwiązaniem jest pomysł Aneski, ale może są to jeż jeszcze jakieś inne. Na zdjęciach, o ktorych mówiłem filarów / słupków bynajmniej nie było....

  7. #47

    Domyślnie

    Przy gazie jest to faktycznie promlem mozna rozwazyc ewentualnie układ pólwyspu i wówczas sztywną rurę gazową można ukryć za szafkami. Nie wiem skąd były to zdjęcia ale widzialam w salonie tez taką wystawę - ale tam nie mają gazu A może tam po prostu była butla gazowa

  8. #48

    Domyślnie

    ja tez marze o wyspie
    ale bez zlewozmywaka ani kuchenki - za duze koszty
    mysle o wyspie z blatem roboczym a po drugiej stronie z krzeselkami (taboretami) do siedzenia

    wyobrazam sobie, ze przy takim blacie bedzie mozna rano szybka kawke wypic, zjesc sniadanko albo przygotowac cos wspolnie na kolacje- a nie tloczyc sie przy jednym blacie- zwlaszcza na imprezach lub rodzinnych spedach

    juz nie moge sie doczekac kiedy bede miala ta wyspe

  9. #49

    Domyślnie Zlewozmywak na wyspie.

    Projektujemy kuchnię.Jakie jest zdanie szanownych forumowiczów na temat zlewu umieszczonego na wyspie na środku kuchni?Wyspa ma mieć wymiary 90x200 cm.Inna opcja to zlew pod oknem, ale boimy się o problem z utrzymaniem okna w czystości (zacieki od chlapiącej wody), bo parapet będzie w jednej płaszczyznie z blatem.Ponadto bateria przeszkadza w otwieraniu okna.Podrawiam wszystkich.

  10. #50

    Domyślnie

    Jeżeli Ci się podoba wyspa to rób wyspę.
    Co do zlewu pod oknem to jest to bardzo popularne i sprawdzone rozwiązanie nie ma się ci obawiać problemów z zachowaniem czystości bo nie będą one większe niż w przypadku innego położenia zlewu. Jeżeli chodzi o baterię to jest wiele modeli, które można składać by móc otworzyć okno, więco też nie problem
    Wybieraj to co się podoba najbardziej.
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  11. #51

    Domyślnie Kuchnia na wyspie/ półwyspie

    Czy ktoś z Was ma kuchnię (gazową lub elektryczną) na wyspie lub półwyspie? Ja mam w planach coś takiego i zastanawiam się jak to się sprawdza w użytkowaniu. Średnio mi sie marzy zachlapana tłuszczem podłoga U mnie półwysep będzie miał szerokość 100cm. Co Wy na to? Będę wdzięczna za opinie, zwłaszcze od osób dużo gotujących




  12. #52

    Domyślnie Kuchnia z wyspą...

    Witam!

    Bardzo chcialabym miec kuchnie z wyspa, ale nie wiem , czy nasze pomieszczenie jest wystarczająco duze aby swobodnie to wmieścić. podam link do projektu, by kazdy mogl zzobaczyc jaki jest kształt, gdzie okno i drzwi.. dodam że na dlugość ma ona 3,96 m a na szerokość 3 metry. mniej wiecej... uklad szafek, zlewozmywaka, kuchenki bedzie taki jak sugeruje projekt, i chcialabym wmiescic tam koniecznie stolik w narozniku, tak jak jest w projekcie, tylko nie okragly, a prostokatny ustawiony krotszym bokiem do sciany miedzy salonem a kuchnia, no i te wyspe, niewielka - jakies 80cm-75cm... czy nie "zagrace" sobie tego pomieszczenia? nie chce robic tego na sile.... jakie musza byc wygodne odleglosci miedzy wyspa a szafkami pod scianna, itd??
    to rzut projektu:



    a to kuchnia, ktora mnie sie podoba jest na stronie www.fabrykawnetrz.com.pl
    i dalej prosze kliknąć na oferte, potem kuchnie i cottage... tam jest wyspa ktora mnie baaaardzo urzekła
    proszę o porade

    mundzia

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    odleglosc wyspy od szafek 120cm.
    moim zdaniem wciskanie wyspy w zamkniętą kuchnię tej wiekości i z tym układem nie ma żadnego sensu
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  14. #54

    Domyślnie

    aha... hmm... tego sie obawiałam... i pewnie tak bedzie najrozsadniej - nie robic wyspy... przykro, no ale bede musiala sie z niz pozegnac

    dziekuje Robert za odpowiedz

    pozdrawiam..

    mundzia

  15. #55

    Domyślnie Wyspa w kuchni

    http://archipelag.pl/domek-rzuty.php...400&ProjID=426


    to mój dom, czy myślicie, żu uda mi się zmieścić wyspę w kuchni czy raczej nie. Jakie wymiary musi mieć kuchnia, aby mów umieścić w niej wyspę???

  16. #56

    Domyślnie

    Najmniejsza odleglosc miedzy wyspa a szafkami naokolo jest 1.10 m, z tym ze zalecana jest 1.20m.

  17. #57

    Domyślnie

    Witam!!
    Zmieniamy nieco funkcje pomieszczen i z garazu bedzie zrobiona kuchnia czy w takim razie wymiary kuchni 3,80 na 4,20 m pozwola juz na umieszczenie wyspy?? kuchnia nadal zamnkieta

    pozdrawiam

    mundzia

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Mundzia,

    Pewnie że się da

    Ja mam bardzo podobną kuchnię: szerokość 380, a długość 494.
    Tez mam dylemat - ale wyspę na pewno zrobię, raczej taką podłuzną i myslałam, żeby z jednej strony zrobic miejsce do siedzenia - i wysokie stołki - bo wyspa ma byc wysoka (120cm).

    Napisz gdzie beda wejścia i okna w tym pomieszczeniu.

  19. #59

    Domyślnie

    zastanawia mnie odległość szafek od wyspy :120cm
    ja po wypróbowaniu u mnie w kuchni stwierdziłam że robię tylko 100cm-gdybym dała 120 to już bym musiała zrobić krok więcej aby położyć np.garnek
    ale może dlatego że jestem marnego wzrostu/160/???
    "experto credite"
    wierzcie temu ,który sam doświadczył
    z Wergiliusza

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał romka
    zastanawia mnie odległość szafek od wyspy :120cm
    ja po wypróbowaniu u mnie w kuchni stwierdziłam że robię tylko 100cm-gdybym dała 120 to już bym musiała zrobić krok więcej aby położyć np.garnek
    ale może dlatego że jestem marnego wzrostu/160/???
    Wszystko ze wzrostem gra Robert troszke przesadzil, w ciagu roboczym odleglosc minimum to 90-100cm, ale w przypadku bufetu-wyspy od szafek roboczych minmum 120cm/musi byc dodatkowe przejscie stad te 120/. Jesli piekarnik nisko w wyspie to chociaz w tym miejscu powinno byc 120cm. a tak moze byc spokojnie 100cm.

Strona 3 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony