dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja dużego salonu połączonego z jadalnią

    Podpowiedzcie proszę, jak można zaaranżować przestrzeń salonowo-jadalnianą z przebiciem do kuchni.
    Układ pomieszczeń wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	43,8 KB
ID:	453244

    Kuchnia po lewej ma szeroki otwór wejściowy, a do tego "okienko", dzięki czemu pracując w kuchni ma się bezpośredni wgląd w to co dzieje się w salonie.
    Oryginalnie zaplanowany układ był taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M_ukladrog.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	36,7 KB
ID:	453245

    Nie odpowiadał nam jednak, bo sofa niepotrzebnie dzieli przestrzeń salonu, a pracując w kuchni mówi się do pleców osób oglądających telewizję. Podobnie osoby przy stole w jadalni patrzyłyby na plecy siedzących na sofie.

    Zmieniliśmy więc go i obecny układ jest taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M_ukladteraz.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	453247

    Ma on swoje plusy - przestrzeń nie jest podzielona, wszyscy w kuchni, salonie i jadalni widzą się nawzajem i mogą ze sobą rozmawiać, z kuchni nadal widać też telewizor. Problem jest taki, że w tym układzie nie ma praktycznie żadnego sensownego miejsca na jakąś szafkę, a po drugie, oglądanie tv z sofy na prawej ścianie jest praktycznie niemożliwe.


    Jest jeszcze taka opcja:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M_uklad3.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	37,6 KB
ID:	453246

    Ale chyba czysto teoretyczna. Ma wszystkie zalety i wady obecnego układu, z tym, że jeszcze trudniej ogląda się tv.


    Co jeszcze można by tu wymyślić? Chciałbym, aby przestrzeń nie była podzielona, żeby dało się patrzeć z kuchni na tv, oraz, żeby wszyscy w 3 pomieszczeniach mogli ze sobą rozmawiać (a nie ze swoimi plecami). Z tego patrzenia z kuchni na tv możemy ewentualnie zrezygnować, ale z pozostałych dwóch punktów już niezbyt...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem, przy praktycznie zamkniętej kuchni i tak osoba w kuchni mówi do ściany, stojąc plecami do salonu (bo tak będą ustawione blaty robocze), więc przejmowanie się, ze kanapa jest tyłem do kuchni jest szukaniem dziury w całym
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-02-2021 o 13:36

  3. #3

    Domyślnie

    Przy pierwszej opcji - dzięki temu, że kanapa jest tyłem do kuchni, to osoba gotująca w kuchni ma szansę zerkać na film w TV Ja osobiście wolałabym widzieć co ktoś ogląda niż tylko patrzeć na niego jak ogląda TV Przy okienku możesz poszerzyć blat i postawić pod nim stołki barowe i wtedy osoba gotująca będzie mogła oddawać się konwersacjom z osobami siedzącymi na tych stołkach.

  4. #4

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, jak przeczytałam o rozmawianiu face to face z osobą oglądającą telewizję, to pomyślałam, że nie po to się włącza telewizor by rozmawiać i patrzeć na innych. Może jakaś aspołeczna jestem, ale przestrzeni ,,do rozmawiania" jest w domu wystarczająco dużo. W kwestii aranżacji kucniosalonu to na widziałam parę ciekawych artykułów, może się zainspirujesz, ale generalnie nie broń się przed tą sofą tyłem do kuchni Przedmówca wspomniał, że przy gotowaniu można będzie zerkać na ekran i to jest serio funkcjonalność aranżacji (byle paluchów nie pociąć).
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 03-05-2021 o 15:16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony