dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 25
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 483
  1. #441

    Domyślnie

    Wszystko zależy jak dużą chcesz tą wyspę,jest wiele projektów z taką kuchnią chociażby ten http://pracownia-projekty.dom.pl/sz5_z200.htm gdzie mimo że kuchnia nie jest duża można ją powiększyć o spiżarkę i zmieścisz w niej już wyspę.

  2. #442

    Domyślnie

    koktajl rzeczywiście mogłam podać więcej kryteriów oto one :
    najważniejszym priorytetowym jest to żeby zmieścic w kuchni taka wyspę jak na zdjęciu które pokazałam.

    planujemy domek oklo 120m2/135m2 ta liczba może sie zmniejszać/ zwiększać ale nieduzo.

    wejscie mam od południa nie znam sie nie wiem czy to dobrze czy nie i co sie z tym wiąże.

    podobaja mi sie domki w których wyjście na taras jest na tyłach domu ewentualnie z boku.z tyłu domu bedę miała duży ogród wiec to logiczne wyjście.

    GUMISIOWA twoja wyspa jest piękna ja jednak chciałabym aby moja była odwrócona w druga stronę tzn. krzesłami do ściany łączącej kuchnie z salonem.

    kinka ten projekt co zaproponowałaś to własnie mój nr. 1 jak na razie . problem mam z nim taki że łazienki nie maja okien, myślałam nad świetlikiem ale czy to sie sprawdza? jak go umyć ?itd. ale w sumie w tym projekcie nie chciałabym zmienić nic prócz powiększenia kuchni i dac okno chociaż do głównej lazienki.

    jeśli w tym projekcie polacze kuch nie ze spiżarnia to i tak wychodzi nam 12,1m2 czy to nie za mało na kuchnie z taką wyspa jak na zdjeciu.

    nie wiem jakie będzie mieć wymiary nie znam sie chciałabym aby byla identyczne do tej ze zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchni1oe6.jpg
Wyświetleń:	342
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	242090 jedyne co to może wolałabym tylko 4 krzesła niz 5


    troche poszperałam i znalazłam takie cudeńka :
    1. http://z500.pl/projekt/695/Z96_tz,we...rys-dachu.html
    2. http://extradom.pl/projekt-domu-ex-1...rsja-d-WRC2457
    3. http://extradom.pl/projekt-domu-natalia-iii-WAH1249
    4. http://domus.wroc.pl/projekt/ala/rzuty
    5. http://extradom.pl/projekt-domu-irma-ii-g1-WRC1651

    jak myślicie któryś z nich sie nada do takiej kuchni jaka mi się marzy ?

    dodam jeszcze że chciałabym w salonie mieć stół jadalny i narożnik dla odpoczynku
    Ostatnio edytowane przez pupi19 ; 11-02-2014 o 11:30 Powód: dodanie treści

  3. #443

    Domyślnie

    Witam,

    proszę o podpowiedź jaki to jest fornir zachorowałam na taką kuchnię i chciałabym zrealizować identyczną? dzięki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4fcfd0057a1f596fecd9a13e091ca09df.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	242277

  4. #444
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Hej Dziewczyny!

    CZy moge sie dołączyć do zacnego grona wielbicielek wysp i półwyspów??

    Nasz projekt ma być mniej więcej taki:
    Nazwa:  projekt-klaudia-ii-rzut-parteru-min.gif
Wyświetleń: 2086
Rozmiar:  4,2 KB

    Rezygnuję z wnęki w wiatrołapie przez co będę miała spiżarkę większą i dłuższą, wejście zrobione będzie "po skosie" ( wnęka na szafę będzie w garażu
    Na ścianie "spiżarkowej" wysoka zabudowa, łazienki na środku nie będzie- zostanie wolna przestrzeń, więc mogę spokojnie kuchnię "zakręcić" i zrobić półwysep, tylko tam musi być słup, lub komin najlepiej- i stąd ten pomysł, by go w półwyspie wkomponować
    Co Powiecie na takie rozwiązanie- a raczej coś w tym stylu
    ten słupek byłby grubszy- byłby to komin do którego podpięty byłby wyciąg. Jesteśmy na etapie nanoszenia zmian w projekcie i z tym kominem mamy troszke problemów
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_klasyczny_bezowy_brazowy_6564696.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	243655

    Marzy mi się kuchnia z płytą gazową na półwyspie, czy może któraś z was ma takową, jakieś spostrzeżenia??
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	850ebada771578a1098447ccca3881d7_800.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	70,2 KB
ID:	243656

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	polwysep_w_kuchni_luxum_281013.jpg
Wyświetleń:	396
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	243657

    w mojej kuchni obok półwyspu będzie stała lodówka w ciągu wysokiej zabudowy. za kilka dni projektantka ma nam przesłać projekt będę znała dokładne wymiary pomieszczenia, więc łatwiej będzie zrobić wizualizację kuchnia około 3,5 x 3 m

    Co o tym myślicie??
    Ostatnio edytowane przez MadziulaPM ; 18-02-2014 o 21:36

  5. #445

    Domyślnie

    O kurcze to chyba telepatia bo to był pierwszy projekt który mi się wyświetlił przez google.
    Ja bym brała pod uwagę projekty nr 1,3,5 zwróć uwagę że oprócz wyspy musi być też stół najlepiej gdzieś dalej bo bez sensu jak będziesz mieć krzesła przy jednym i drugim obok siebie.

    Madziula ja bym nie kombinowała tutaj z półwyspem,masz zaraz stół a przecież jak dasz blat do słupa to nie będzie przejścia.

  6. #446
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Pokażę też naszą wyspę - jest sercem domu! Cieszę się, że mieliśmy możliwość aby była taka duża


  7. #447
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    Basia-obłędna

  8. #448

    Domyślnie

    Basiu Wasza kuchnia jest przepiękna! Bardzo podoba mi się takie połączenie jasnego drewna i lakierowanej bieli

  9. #449
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urszula30

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-792
    Posty
    26

    Domyślnie

    I jakie okno duże Pięknie!

  10. #450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Pokażę też naszą wyspę - jest sercem domu! Cieszę się, że mieliśmy możliwość aby była taka duża

    ]
    Basia_KRK Superrr kuchnia ... ja też chce taką

    Słuchajcie mogę prosić Was o radę, właśnie rozpoczynamy budowę i zastanawiam się nad swoją kuchnią (niestety nie jest aż taka duża 8,7m2 ). Marzy mi się kuchni z wyspą i lodówką nie zabudowaną side by side lecz nie wiem jak to rozmieścić aby było ok. Jestem ograniczona oknem rogowym i mam dwa wyjścia (chyba że podpowiecie mi inne )
    1. zrobić zabudowę z lodówką i piekarnikiem po lewej stronie - sciana ma 229 cm (powiększyć wnękę kosztem spiżarki o 13 cm tak by zlicować lodówkę) i zabudować po całości jak na zdjęciu nr 2 ;
    2. zlikwidować ściankę na zabudowę z lewej i całą zabudowę zrobić z prawej strony (ale tam mam okno ?? ) więc wyszło by coś jak na zdjęciu nr 3 tylko że mogę trochę dalej wejść na salon ... ?
    Waszym zdaniem co będzie lepsze

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia proj.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	255067 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 (2).jpg
Wyświetleń:	388
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	255068 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3 z oknem.jpg
Wyświetleń:	330
Rozmiar:	41,0 KB
ID:	255069

  11. #451

    Domyślnie Wyspa kuchenna. Pomysły i rozwiązania.

    JAKA WYSPA? FUNKCJONALNOŚĆ, MATERIAŁY, ARMATURA, BLATY, ESTETYKA?
    Proszę o pomysły i rozwiązania!

  12. #452

  13. #453
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Batista Zobacz post
    JAKA WYSPA? FUNKCJONALNOŚĆ, MATERIAŁY, ARMATURA, BLATY, ESTETYKA?
    Proszę o pomysły i rozwiązania!

    Jakbyś użył/a wyszukiwarki, znalazłbyś/znalazłabyś wielki wątek o wyspach.

    Łączę i prosze na przyszłosć sprawdzić czy już taki wątek istnieje, przed zalożeniem nowego tematu

  14. #454

    Domyślnie

    Bordzo jasno. Pięknie!

  15. #455

    Domyślnie

    Moje klimaty - to kuchnia w stylu angielskim.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyspa w stylu.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	258209

  16. #456
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Batista - jesli planujesz tutaj się reklamowac, to załapiesz bana gdy wpiszesz jeszcze raz linka gdzies na forum!

  17. #457

    Domyślnie

    Witam w super wątku! Doradźcie proszę bo żona podchwyciła pomysł wyspy w kuchni 307x380 -zresztą pomysł Elfir
    Mamy wątpliwości i poza tym nie znamy min. odległości funkcjonalnych. Chcieliśmy płytę ind. od str. jadani i salonu ukryć barkiem, ale ze względu na biokominek pasuje nam też wydłużyć ściankę przy wejściu do kuchni -podpowiedzcie ile min. takie przejście powinno wynosić, bo obecnie jest 90 cm, a psuje zmniejszyć, ew. odsunąć wyspę w stronę okna...
    B. proszę o opinię "wyspiaków" dot. szkicu

    Czy jak przesuniemy wyspę o 10cm do okna to 140 cm od blatu nie będzie za dużo? -chodzi o zwiększenie pzrejścia na 63cm.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KuchniaWyspa1_z1b.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	381489  
    Ostatnio edytowane przez daniel.w ; 13-02-2017 o 10:27

  18. #458
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    63 cm to zdecydowanie za małe przejście.
    Min. 100 cm.

  19. #459

    Domyślnie

    Dzięki Elfir -wszędzie Cię odnajduję
    Czyli pierwotny stan (bez dod. pustaka) 90cm -mógłby chyba pozostać. Poza tym to 80 cm od zlewu i zmywarki byłoby OK? No i 130 od blatu nie za daleko? Pozdrav

  20. #460
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz 380 szerokość kuchni.

    Od ściany zewnętrznej do wyspy 110 cm. Wyspa 80 cm szerokości (od strony kuchni szafki 60 cm od strony okna blat wystaje na 20 cm). Od wyspy do szafek 130 cm. Szafki 60 cm = 380 cm. Przejście między ścianą a wyspą to 92 cm
    Możesz ewentualnie jeszcze o 10 cm odsunąć wyspę od ściany zewnętrznej.
    Boczne przejście moim zdaniem powinno wynosić min. 90 cm, ale lepiej zrobić 100 cm, co daje wam wyspę długości 170 cm

    Tutaj masz zalecane wymiary:



    Wyspy nie możesz zagospodarować w ten sposób, bo będzie to zbyt niebezpieczne do użytkowania. Płyta grzejna NIE MOŻE być na samej krawędzi. Zahaczysz ręką o garnek i zleci wrzątek na ciebie.
    Płyta musi być oddalona od krawędzi zewnętrznej min. o 30-40 cm.

    wasza wyspa wyglądałby mniej więcej tak (czyli szerokość 80 cm z 20 cm wystającego poza szafki blatu):


    możecie też zagospodarować to tak:

Strona 23 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony