dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 25
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 483
  1. #61

    Domyślnie

    no to mnie pocieszyłeś ,już myślałam że jak poszłam nie do kolejki za wzrostem to jestem na przegranej pozycji
    pozdro
    "experto credite"
    wierzcie temu ,który sam doświadczył
    z Wergiliusza

  2. #62

    Domyślnie

    Witam

    moze najlepiej bedzie jak zamieszcze rzut po zmianach




    i kuchnia jest po lewej, porownując z oryginalnym rzutem zamieszczonym w pierwszym moim poscie, jest na miejscu garażu. chce miec w kuchni koniecznie stol z krzesłami równiez, ale nie chce siedziec prerzy wyspie.

    no

    zuzzka, a wątek z pieknymi elewacjami jest super

    mam tez dylemat z kolorem okien ale to juz napisze tam , nie tu


    mundzia

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Mundzia, ja przy takiej szerokości kuchni nie planuję stawiać mebli w kształcie litery U, a jedynie L, zwłaszcza, jak chcę tam upchnąć wyspę.

    Ja widzę to tak:



    A co chciałabyś mieć na tej wyspie z AGD?
    Czy to ma byc tylko taki blat podręczny?

    Na Twoim planie wydaje się to małe.
    Chętnie się z Tobą pozastanawiam - bo sama nie jestem też jeszcze przekonana co do wizji...

  4. #64

    Domyślnie

    Na wyspie nie planuje zadnych AGD itp, ma byc tylko blat i szafki, poleczki pod blatem, kratka na wino moze. Wyspa nie za duza pewnie, moze 90 na 90 lub 100 na 90.... a ulkad w L nie bardzo mi dopowiada, nie chce miec lodowki na scianie z oknem, a przy ustwaieniu w L tak by musiało byc. Na rysunku odleglosc miedzy wyspa a blatem jest chyba 90 zm o ile mnie pamiec nie myli... ah... boje sie ze jak nie bede miala wyspy to zeby przeniesc cos z jednego blatu na drugi to sie nałaże jak 150 sama nie wiem
    dziekuje za wspolne rozwazania
    dodam jeszcze ze mam komin zaraz przy wejsciu dom kuchni i tam musi stac kuchanka... chyba musi
    pozdrawiam

  5. #65

    Domyślnie

    Moja wyspa ma 120 na 60 cm i raczej nie polecam krótszej. To wcale nie jest tak dużo te 120 cm.
    Odległość między wyspą, a szafkami i sprzętem kuchennym zależy wg mnie nie od wzrostu, tylko od innych, że tak powiem wymiarów. Nie może być za duża, ale tak z metr by się przydał, żeby nie zahaczać siedzeniem o piekarnik jak czegoś szukasz w szafce wyspowej, albo jak masz otwartą zmywarkę. Ja ustalałam odległość wyspy od mebli w ten sposób, że stała przez miesiąc, a ja sobie przesuwałam, tak jak było mi wygodnie. Potem zamonotowali mi na niej gniazdko (dobrze mieć) i oświetlenie górne.

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Mundzia,


    Jak sobie narysowałam Twoją kuchnie to niestety ta wyspa to maleństwo. Zastanów się czy chcesz coś takiego mieć:




    Jest to mało praktyczne, można sobie tylko "postawić kwiatka"
    Zwłaszcza, że wyspa stoi na środku i wszystko z niej może spadać.

    Co do kuchenki - to raczej nie ma problemu z innym usytuowaniem - z tego co wiem po prostu wykuwa się kanał wentylacyjny w scianie zewnętrznej i wyprowadza pod okapem. Komin słuzy do normalnej wentylacji pomieszczenia.

    A może sam duzy stół zrobisz? Stojący na środku?

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza
    Co do kuchenki - to raczej nie ma problemu z innym usytuowaniem - z tego co wiem po prostu wykuwa się kanał wentylacyjny w scianie zewnętrznej i wyprowadza pod okapem. Komin słuzy do normalnej wentylacji pomieszczenia.

    Wybacz, ale czy nie przesadzilas troche?

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Wojtek, tak zostałam poinformowana...

    Ale popraw mnie jesli jestem w błędzie...

    U mnie w projekcie w kuchni jest normalny kanał wentylacyjny, a dodatkowo wentylacja okapu (kuchenki) wyprowadzona pod okapem (domu)...

    Podobno z przesunięciem nie ma problemu...

  9. #69

    Domyślnie

    hmm,,, zuzza , sama nie wiem.. waham sie caly czas... co do kuchenki to na pewno bedzie tam gdzie komin, bo nie po to go murowalismy zeby teraz z niego nie korzystac, tam sa trzy kanały wiec na wentylacje i na kuchnie... nie chce miec rury wychodzacej przez sciane
    a wielkosc wyspy... hmmm... nie musi byc duza, ma byc takim blatem przerzutowym ze jak wyciagac bede z lodowki cos to poloze na wyspe zeby potam z niej do zlewu czy na kuchenke polozyc...
    musze sie zastanowi... poszukam zdjecia jakiegos

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza

    U mnie w projekcie w kuchni jest normalny kanał wentylacyjny, a dodatkowo wentylacja okapu (kuchenki) wyprowadzona pod okapem (domu)...
    ...
    Hmm! Ciekawy sposob, moze to jakas nowa szkola budowania? Nie bede polemizowal, jestem tradycjonalista.
    mundzia ustawienie przewodow - "kominow" wentylacyjnych nie determinuje ustawienia kuchenki i wyciagu. Kuchenke mozesz miec nawet na wyspie a zapachy odprowadzic do kanalu rura spiro lub kanalem Marleya.Dla spiro do pochlaniacza wystarcza 80mm dla prostokatnych Marleyowskich ok 50mm. Calosc zabudowac mozna g-k, zeby nie bylo widac a jak sie nie da zupelnie schowac w plaskim podwieszeniu, to mozna zrobic niewielkie obnizenie sufitu. na gotowo wychodzi w najgorszym przypadku 10cm.Taki relief jest nawet pewna ozdoba , mozna tam tez schowac oswietlenie, dodatkowa wentyacje i co tam jeszcze trzeba.
    pozdrawiam

  11. #71

    Domyślnie

    Dziekuje Wojtek!! to dla mnie bardzo cenne informacje!! ja myslalam ze jak sie wejdzie w komin po katem to jest gorszy ciag, a wolalabym miec dobry wyciąg..... w sumie oon jest zazwyczaj mechaniczny, wiec moze to nie ma znaczenia to mi daje wieksze pole manewru kuchenka... super bardzo dziekuje
    a ja staram sie wkleic to wizualizacje mojej kuchni, tylko co mi sie nie udaje

    pozdrawiam i bardzo dziekuje

    mundzia

  12. #72

    Domyślnie Wyspa w kuchni - różne kształty... jakie???

    Szukam inspiracji i prosze o zdjecia.
    Pozdrawiam

  13. #73

    Domyślnie

    wiec jednak bedzie wyspa?

  14. #74

    Domyślnie

    Mufka, juz sama nie wiem co bedzei chcialabym jak najszybciej to zakonczyc... Wyspa dlatego, zeby byla zmywarka 60 i bezproblemowe dojscie do zlewu.

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Inezka,

    Ja też bym chciała wyspę - mam dużą kuchnie - ale i tak po przeglądnięciu setek zdjęć doszłam do wniosku, że wyspa dobrze wygląda tylko w kuchni około 50m., która ma na dodatek tylko dwie ściany....

    Napisz jakie chcesz dokładniej zdjęcia - to Ci powklejam - a mam ich setki

  16. #76

    Domyślnie

    wyspa fajny bajer, ogolnie jestem za fajnymi bajerami w domu, bardzo poprawiaja humor w pozniejszym czasie

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza

    Napisz jakie chcesz dokładniej zdjęcia - to Ci powklejam - a mam ich setki
    Wklej co masz ciekawego, fajnie by było to pooglądać Coś zawsze może zaispirować.

  18. #78

    Domyślnie

    Tak! Tak!
    Wklej jakieś zdjęcia bo ja też poszukuję pomysłu na wyspę
    pozdrowionka
    Magda
    I to by było na tyle...

  19. #79

    Domyślnie

    Zuzza, szukam pomyslu na wyspe na srodek kuchni, bez sprzetu AGD, ktora mozna przestawic, gdy sie znudzi. Wklejaj to co uwazasz za ladne Z gory dzieki!!!

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Hej Dziewczyny !

    OK coś powklejam - zapomnialam tylko dodać, że mam sklonność do stylu rustykalnego Ale może coś nowocześniejszego też znajdę.

    Wyspy nieduże bez AGD i bez miejsca do siedzenia:







Strona 4 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony