dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pytanie w sprawie instalacji co z kominkiem

    Witam ! Mam pytanie w sprawie instalacji CO z kominkiem z płaszczem wodnym.
    Instalacja będzie prosta bo tylko 2 grzejniki + 1 w łazience i bojler. Więc tak :
    1.Grzejniki już wiszą, nie chcę puszczać rur po mieszkaniu. Mam wolne pomieszczenie pod mieszkaniem i chciałem się przebić od kominka w podłodze i puścić cała instalacje pod podłogą i tylko powychodzić przy grzejnikach.Czy nie robię jakiegoś błędu, nie będzie przeszkadzać to że instalacja będzie poniżej kominka ?
    2 Na wielu schematach widzę stosowanie wymiennika ciepła, czy stosować to rozwiązanie w tak małej instalacji ?
    3.Nie mam jeszcze kominka i zastanawiam się nad kominkiem z rusztem wodnym.
    Co będzie lepsze ? Może macie jakiś kominek w miarę niedrogi i warty polecenia.
    4.Rozumiem że pompa C.O. musi być ?
    Jeszcze wielka prośba czy mógłby mi ktoś opisać jakie średnice rur odkąd dokąd na poniżej podanym schemacie.
    http://obrazki.elektroda.net/78_1253504037.png

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Pytanie w sprawie instalacji co z kominkiem

    Cytat Napisał witus
    Witam ! Mam pytanie w sprawie instalacji CO z kominkiem z płaszczem wodnym.
    Instalacja będzie prosta bo tylko 2 grzejniki + 1 w łazience i bojler. Więc tak :
    1.Grzejniki już wiszą, nie chcę puszczać rur po mieszkaniu. Mam wolne pomieszczenie pod mieszkaniem i chciałem się przebić od kominka w podłodze i puścić cała instalacje pod podłogą i tylko powychodzić przy grzejnikach.Czy nie robię jakiegoś błędu, nie będzie przeszkadzać to że instalacja będzie poniżej kominka ?

    Musi być pompa, a wtedy nie ma przeciwskazań

    2 Na wielu schematach widzę stosowanie wymiennika ciepła, czy stosować to rozwiązanie w tak małej instalacji ?

    Nie ma sensu. Musi być naczynie wzbiorcze otwarte, a wymiennik ma sens tylko wtedy jeśli jest również jakiś inny system grzewczy dla tego układu.


    3.Nie mam jeszcze kominka i zastanawiam się nad kominkiem z rusztem wodnym.
    Co będzie lepsze ? Może macie jakiś kominek w miarę niedrogi i warty polecenia.
    4.Rozumiem że pompa C.O. musi być ?

    Ad 1

    Jeszcze wielka prośba czy mógłby mi ktoś opisać jakie średnice rur odkąd dokąd na poniżej podanym schemacie.
    http://obrazki.elektroda.net/78_1253504037.png

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony