dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Kabel energetyczny 10x5 Kiedy

    Mam pytanie kiedy wkopać kabel przyłączeniowy przed pierwsza wylewką posadzki ????. Bo kurcze nie wiem co teraz zrobić :-?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    jeszcze raz opisz na spokojnie sprawę bo nijak nie można się połapać... i chyba chodzi Ci o YKY5x10?

  3. #3

    Domyślnie

    Tak chodzi o YKY
    Mój problem polega na tym chce zrobić pierwsza wylewkę posadzki chudziaka i pytanie czy przed wylewka juz sobie wkopać kabel i wyprowadzić z domu czy zrobić to jakoś pózniej

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A w czym konkretnie problem?
    Kabel to nie woda - możesz go wprowadzić do budynku nawet po wylewkach ciągnąc po ścianie.

    --> edit: widzę że dopisaleś w międzyczasie. Kabel możesz już teraz wyprowadzić, możesz zostawić na niego przepust w postaci rury plastikowej, albo wprowadzić go do budynku przed wylewką, albo na sam koniec...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    A w czym konkretnie problem?
    Kabel to nie woda - możesz go wprowadzić do budynku nawet po wylewkach ciągnąc po ścianie.
    Problem żaden pytam jak sie najczęsciej robi i tyle . :wink:

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze jedno czy mogę go sobie już wkopąć i podprowadzić pod skrzynkę zasilającą ( ta duża od energetyki ), czy musi ktoś to widzieć jak wkopuje z energetyki ???

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jodas
    Jeszcze jedno czy mogę go sobie już wkopąć i podprowadzić pod skrzynkę zasilającą ( ta duża od energetyki ), czy musi ktoś to widzieć jak wkopuje z energetyki ???
    Z ZE nie, ale elektryk który podpisze protokoł pomiarów pewnie będzie chciał widzieć ten kabel przed zasypaniem. Podobnie geodeta który go będzie nanosił na mapkę.... Kolego czy ty masz kierownika budowy żeby koordynował ci takie sprawy ?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał william.bonawentura
    Cytat Napisał jodas
    Jeszcze jedno czy mogę go sobie już wkopąć i podprowadzić pod skrzynkę zasilającą ( ta duża od energetyki ), czy musi ktoś to widzieć jak wkopuje z energetyki ???
    Z ZE nie, ale elektryk który podpisze protokoł pomiarów pewnie będzie chciał widzieć ten kabel przed zasypaniem. Podobnie geodeta który go będzie nanosił na mapkę.... Kolego czy ty masz kierownika budowy żeby koordynował ci takie sprawy ?
    Geodeta niekoniecznie. Ten może później go sobie wykryć lub bazować na informacjach od wykonawcy/inwestora.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał william.bonawentura
    Cytat Napisał jodas
    Jeszcze jedno czy mogę go sobie już wkopąć i podprowadzić pod skrzynkę zasilającą ( ta duża od energetyki ), czy musi ktoś to widzieć jak wkopuje z energetyki ???
    Z ZE nie, ale elektryk który podpisze protokoł pomiarów pewnie będzie chciał widzieć ten kabel przed zasypaniem. Podobnie geodeta który go będzie nanosił na mapkę.... Kolego czy ty masz kierownika budowy żeby koordynował ci takie sprawy ?
    A po co mi kierownik jak jest was tylu mądrych na forum !!!

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie


    no dałeś teraz do wiwatu...
    ... ogólnie jak masz chęć to wkop go już teraz i podprowadź od rozdzielni wewnętrznej do ZKP, później położenie tego kabla też nie będzie złym pomysłem...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał sys
    :lol:
    no dałeś teraz do wiwatu...
    ... ogólnie jak masz chęć to wkop go już teraz i podprowadź od rozdzielni wewnętrznej do ZKP, później położenie tego kabla też nie będzie złym pomysłem...
    No i właśnie takiej odpowiedzi szukałem.
    Mam kierownika budowy to oczywiste,tylko nie będę do niego dzwonił z każdą sprawą :D . Domek buduje sam dosłownie sam i czasami warto tu zajrzeć

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,
    ja proponuje wprowadzić kabel przed chudziakiem, jest to duże ułatwienie dla dalszych robót. Ja tak zrobiłem. Miałem zrobiony przepust w fundamentach i przed chudziakiem odkopałem go, położyłem kabel 5x10 od skrzynki w ogrodzeniu do rozdzielnicy w domu. Dodatkowo dołożyłem jeszcze dwie rurki d=20 mm na domofon i kabel do silnika bramy.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlom
    Witam,
    ja proponuje wprowadzić kabel przed chudziakiem, jest to duże ułatwienie dla dalszych robót. Ja tak zrobiłem. Miałem zrobiony przepust w fundamentach i przed chudziakiem odkopałem go, położyłem kabel 5x10 od skrzynki w ogrodzeniu do rozdzielnicy w domu. Dodatkowo dołożyłem jeszcze dwie rurki d=20 mm na domofon i kabel do silnika bramy.

    No właśnie o to mi chodzi żeby sobie ułatwić dzięki za info.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja wstawiłem peszel dosyć gruby i sztywny jak robiłem fundamenty. Peszel jedna strona wystaje z fundamentu a druga z posadzki - chudziaka w budynku. Później tylko przeciągne przewód.
    Paweł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony