dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie Pomysł na salon - Pomoc

    Witam Wszystkich !
    Na zdjeciu ponizej widac moj salon, nie mam za bardzo pomyslu jak go urzadzic, wiem tylko ze na tej sciance co jest zaznaczona chce zrobic scianke telewizyjna, a co z reszta scianek i salonem ?
    Mam nadzieje ze podsuniecie mi pare pomyslow bylabym bardzo wdzieczna




  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kar_ma
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Czy na tej ścianie naprzeciwko kominka są zwykłe okna czy wyjście na taras?

  3. #3

    Domyślnie

    Sa to dwa dlugie okna do ziemi nie otwierajace sie...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Jakie są wymiary salonu?

  5. #5

    Domyślnie

    Wymiary salonu to:
    782cm dl.
    465cm szer.

  6. #6

    Domyślnie

    A co jest na lewo od salonu? to jadalnia z kuchnią czy taras? Wejście jest u dołu rysunku, koło kominka, tak?
    Co chcesz wstawić do salonu - sofę i fotele/ narożnik i fotele? ma być stół czy tylko jakaś ława? ma być jakaś komoda/kredens? będziesz tam chować jakieś rzeczy typu obrusy, szkło itp?
    Masz ogromną przestrzeń i na pewno da się to fajnie zaplanować

    Tak na pierwszy rzut oka nasuwa mi się, że prawy górny róg może być najlepszym miejscem do postawienia jakiegoś kompletu wypoczynkowego, ale wtedy będzie niewygodnie usytuowany tv. Czy ta ścianka tv musi być w tym miejscu, są tam już podciagnięte kable?
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  7. #7

    Domyślnie

    Na lewo od salonu jest taras.
    Wejscie jest u dolu kolo kominka.
    Do salonu planowalam wstawic naroznik i lawe, ewentualnie jakies fotele, tylko nie wiem czy to bedzie sie ladnie komponowac.
    Scianke tv chce miec wlasnie w tym miejscu, poniewaz to miejsce wydaje mi sie najodpowiedniejsze...

  8. #8

    Domyślnie

    a nie będzie ci słońce z dzwi tarsowych świeciło na ten telewizor uniemożliwiając oglądanie go?
    ile masz tej ścianki w prawym dolnym rogu? co jest po prawej stronie kominka?
    Może tam dac TV? a na prawym górnym rogu narożnik. +stolik kawowy.
    w lewym górnym moża ewent jakąś komode dac jak jest potrzeba
    a naprzeciwko komina pod tymi dużymi oknami 2 fotele, które w zależności od potrzeby można odwróciś w stronę tarasu i patrzec na świat. albo na kominek lub TV

  9. #9

    Domyślnie

    Mam takie obawy jak Elzbietkask - że tv może być oświetlony światłem z tarasu.. chociaż to spora odległość. Właśnie - co jest na prawo od kominka? Czy tam gdzie jest przerwana linia też jest jakieś wejście?
    Tak naprawdę miejsce na narożnik jest w prawym górnym rogu, albo - jeśli na prawo od kominka nie ma wejścia - w prawym dolnym. Przy takiej opcji będzie niewygodnie z tv umieszczonym na ścianie przeciwległej do tarasu.
    Pod oknami faktycznie fajnie pasują fotele albo stół z krzesłami jeśli taki ma tam być.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  10. #10

    Domyślnie

    Slonce raczej chyba nie dostanie na ta scianke tv bo jest duza odleglosc.
    Kolo kominka sa dwa otwory wejsciowe.
    Miejsce na stol juz mam, bedzie on w jadalni.
    Jezeli naroznik postawimy w gornym prawym rogu to czy nie bedzie ten salon tak pusto wygladal od tarasu, jezeli wszystko bedzie skumulowane w prawym rogu ?

  11. #11

    Domyślnie

    Gdzie nie postawisz tego narożnika to siłą rzeczy koło niego będzie ława i z pewnością będą to największe elementy salonu. Chyba, ze wstawisz tam jeszcze fortepian W lewym górnym rogu też trzeba coś zaplanować - może jakaś komoda, koło okien fotel i malutki stoliczek na popołudniową kawę i książkę?
    Może inaczej - masz ogromną przestrzeń i nie masz zamiaru jej zagracić - aż prosi się o ciekawe zaaranżowanie, nie tylko o odpowiednie ustawienie mebli - poprzeglądaj forum - wątek "budujący potrzebujący pomysły na urządzenie wnętrz" i inne - jest tam masa zdjęć, może rzuci Ci się w oczy jakiś ciekawy pomysł, dekoracja, oryginalny mebel
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  12. #12

    Domyślnie

    Podepnę się pod ten wątek z moim pytaniem.
    Nie mam wizji jak dobrać rolety, zasłony i kanapę do salonu. Chodzi mi głównie o kolor. Bo wszystko ma być proste, kanciaste. Sciany w salonie są białe, jedna fioletowa, tapeta jak na zdjęciu, kominek chwilowo szary, bo planowałam szarą kanapę, palene orzech siena egger'a, okna i parapety czarne. Teraz mi się wydaje, że ten szary kominek nie pasuje do koloru paneli i chcę do zrobić na biało, albo... no własnie.
    Poradźcie mi coś odnośnie kolorów!




  13. #13

    Domyślnie

    Niestety nie wyświetlają mi się Twoje zdjęcia.. ten fioletowy to bardzie taki wrzos czy mocny, ciemniejszy? Może kanapa po prostu ecru skórzana, roletki i zasłonki też. Jeśli fiolet jest jaśniejszy i "delikatny" można iśćw tym kierunku.. Kominek raczej na biało żeby nie było za dużo kolorów. Będą jakieś meble?

    Ale ja tu też ze swoim problemem Po udanej nauce kładzenia gładzi w małym pokoju przyszedł czas na salon..będzie tam rewolucja. W sumie to chyba wszystko trzeba nowe bo teraz to taka zbieranina jest.. Tylko musicie doradzić jak to urządzić bo sam nie mam jakiegoś takiego super pomysłu..

    Oto co stworzyłem sam..



    Jakie sugestie? Jestem świadomy tego że nie zachwyca ale nie mialem innego pomysłu niestety

  14. #14

    Domyślnie

    Może zamiast narożnika 2 kanapy, albo narożnik z możliwością rozłączenia na części (np. Lincoln Mebelplastu),
    Propozycja jest do meiszkania bardziej współczesnego, jeśli masz wiejski dom, zamiast zabudowy mogą stać skrzynie, kufry, kredens drewniany, na ścianach obrazy, makatki itp.



    pozdrawiam
    tu była reklama

  15. #15

    Domyślnie

    do LukaEgon

    ustawienie foteli nie jest dobre, nie będzie wygodnie z nich korzystać, stół z krzesłami za blisko ściany, nie bedzie możliwości, by usiąść, czy pokój oddzielny, zamykany na drzwi? (jak wskazuje rysunek), czy to salon otwarty?

    Póki co muszę uciekać, ale postaram się potem coś dla Ciebie zaproponować

    pozdrawiam
    tu była reklama

  16. #16

    Domyślnie

    Pokój ma drzwi..w sumie to ciężko nazwać 18m2 salonem no ale taka funkcję będzie pełnił w sumie to sofa+fotele to nie jest szczyt moich marzeń bo marzył mi się jakiś przyjemny narożnik tylko kwestia jest taka, że "zasłaniałby" 1/3 grzejnika no i tę mniejszą część okna..bardzo by to niedobrze wyglądało? Pragnę też zaznaczyć, że meble są raczej wybrane przypadkowo przez ograniczenia programu

  17. #17

    Domyślnie

    Narożnik jak najbardziej może być - są takei narożniki, które tę część krótszą mają niższą, wystarczy go nieco odsunąć od ściany i postawić w rogu lampę (jak na rysunku) i będzie ok, stół ustawiłam troszkę inaczej - zyskujemy swobodną przestrzeń do siedzenia, wysoki mebel trzeba też zamienić miejscami z komoda pod TV, ew. możesz zrobić tam zabudowę stałą z płyt g-k.
    Wymiar kanapy to 225x165 (kanapa Nikosia, f. Helvetia Furniture), ale to tylko przykład, możesz znaleźć inny narożnik, byleby nie był mocno większy od podanych wymiarów



    mam nadzieję, ze coś pomogłam
    w razie co, pisz, jak będę mogła, podpowiem

    pozdrawiam
    tu była reklama

  18. #18

    Domyślnie

    Super już coś mamy.. Tylko że tak..dziś się zakochałem w tej sofie http://www.mti-furninova.pl/mti-sour...oscana&wersja= tylko ma ona 3,2 na 1,7m uważasz że tak spora sofa pasuje do bądź co bądź niewielkiego pokoju?

  19. #19

    Domyślnie

    Niestety, ale jest za duża na to pomieszczenie....
    ale na pewno uda się znaleźć coś równie ładnego, mniejszego i może uda Ci się w tym mniejszym też zakochać
    tu była reklama

  20. #20

    Domyślnie

    A gdybym się uparł? No bo tak..zagospodarował bym sobie ta sofa całą wnękę..czy większa sofa nie jest lepszym rozwiązaniem niż mniejsza sofa + 2 fotele?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony