dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41

    Domyślnie

    Już myślałem, że po 7-miu godzinach mamy identyczne parametry, a to cytat ze mnie
    Z niecierpliwością czekam na wyniki.

    Pozdrawiam
    Adam
    ten się nie myli, kto nic nie robi...

  2. #42

    Domyślnie

    Po 7-miu godzinach pracy PC temperatura podniosła się o pół stopnia na powrocie było 26. Po 9-ciu godzinach temperatura w mieszkaniu wzrosła do 22.0 , na powrocie było 28. Oczywiście każdorazowo zasilanie ok 9- 10 stopni więcej. Czyli po 9- ciu godzinach pracy temperatura podniosła się o jeden stopień. Dzisiaj niewielki mróz -2, pochmurno i wietrznie. Z uwagi na większe przeszklenia w słoneczne dni PC pracuje krócej. Skutkuje to jednak niższą temperaturą rano następnego dnia. Moim zdaniem nie jest łatwo podnieść temperaturę o np dwa stopnie w domu . Odnoszę wrażenie, że bardziej komfortowa temperatura przy samej podłogówce jest 2.0 - 21.5 niż o stopień większa. Też mamy otwartą kuchnię na salon i przy gotowaniu , pieczeniu szybko wzrasta termperatura. Dziękuję za zdjęcia. Ładny dom i wydaje się być przestronnym. Żona od początku chciała parterówkę. Więcej napiszę na priv jutro. Nie wiem ile czasu pracują inne PC z CK , ale na pewno u mnie nie pracuje krótko. Do CWU używam VT 152 . Moim zdaniem masz naprawdę małe zużycie prądu i wcale tak żle nie jest . Łatwo to będzie można sprawdzić na końcu tego sezonu grzewczego .

  3. #43

    Domyślnie

    Dziękuję za informację.
    Wziąwszy pod uwagę fakt, że Wasza pompa jest większa, to moje wyniki pewnie nie są ostatnie - co mnie cieszy.
    Przeszacowałem dziś koszty samego ogrzewania na podstawie liczników z PC. Wychodzi na to, że do wczoraj koszt samego ogrzewania wyniósł 1178PLN.
    Przeliczyłem też, że gdybym grzał dłużej o 1,5h/dobę, to zapłacił bym o 377 zł więcej. Jednak 1,5 h/dobę więcej to około 2200 godzin w sezonie - niby w normie, ale... poprosiłem CK o opinię. Jeśli przychylą się do mojej propozycji, w przyszłym sezonie zmienię nastawy. Dziękuję w tym miejscu za pomysł i natchnienie. Ja po prostu za bardzo chcę oszczędzić grzejąc tylko w taniej taryfie

    Pozdrawiam
    Adam
    ten się nie myli, kto nic nie robi...

  4. #44

    Domyślnie

    Czyli komfort kosztuje mniej niż 400 zł. Czyli niedużo. Moim zdaniem u Ciebie jest naprawdę dobrze. Najlepiej , gdyby odezwali się użytkownicy takiej samej PC , jak Twoja ( oczywiście używający G 12 ). Może się odezwą. Wtedy wszelkie porównania będą miarodajne.
    Dalej ciekawi mnie problem z odgłosem pracy sprężarki ( czy pompy obiegowej ).Dla mnie to niepojete.Koszt ogrzewania - wg mnie - b.niski.Kolejne sezony grzewcze powinny być jeszcze lepsze.

  5. #45

    Domyślnie

    Witam!
    Chciałbym odświeżyć temat.

    Mam pompę tej firmy Pro D 5/10 Wi (silnik 3,8kW) od końca 2009 roku. Domek mały 111 m2 plus garaż (trochę ogrzewany) 18 m2, trochę za bardzo "dziurawy".

    Czy jestem zadowolony? No cóż. Ogrzewanie podłogowe jest super ale ma określoną bezwładność. Trzeba to mieć na uwadze.
    Co do samej pracy pompy na początku zaraz problem, nieszczelność, ale szybko usunięty w ramach gwarancji.

    Niestety w lutym 2015 roku pada falownik (przecież nie padnie w lipcu). Okazuje się, że oryginalny falownik zabudowany w sterowniku to jakiś przerobiony towarek (można powiedzieć, ze taki elektryczny trik). Koszt wymiany: ogromny - kilka tysięcy. Zaproponowali mi soft-start za 1,5kzł ale wybrałem falownik.

    Jeśli są użytkownicy ze sterownikiem optima 10 to warto zajrzeć i się przekonać co tam zamontowali. Nowy falownik odpowiedniej mocy Allen-Bradley już nie mieści się w sterowniku. Nowy klocek na ścianie. Zresztą już nie oferują takiego rozwiązania. W domu tylko sterownik temperatury a falownik i reszta w ziemi. Rozmawiałem z kolegami specjalistami od poważnych falowników i mieli pewne zastrzeżenia co do trwałości falownika w takim klimacie w ziemi.

    Serwis - no cóż - każdemu chętnemu na pompę ciepła powiem krótko - wybieraj firmę w miarę realną, ale nie za daleko, bo koszty dojazdu serwisu Cię zjedzą. CK dała ciała. Teraz oczywiście coś jest lepiej ale mnie to już nie obejmuje.

    Gdyby nie falownik powiedziałbym, że jest dobrze. Całkowite zużycie energii w domu średnio 7600 kWh rocznie (7200-8400). Czas pracy pompy to w zależności od ciężkości zimy od 1400 do 2000 godzin. Brak dogrzewania. Kominek zapalany 3 razy na zimę dla klimatu świąt lub jakiejś okazji. Podejrzewam, że kociołek może nie chcieć ruszyć.

    Mam też podgrzewacz VT152 ale od jakiegoś czasu same problemy. Zaczęło się od tego, że uszedł mi gaz, oczywiście po gwarancji. Znalazłem gościa od dużych klimatów i dla "ciekawości" napełnił mi system. Zamontował do tego celu poprawny zawór na przewodzie. To co tam było nie wyglądało dobrze. VT 152 chodził w miarę dobrze. Obecnie od tej wiosny wyłącza się na hi-pressure. Mam pytanie, czy ktoś zmagał się z tym? Czy ktoś odkamieniał ten podgrzewacz?

    Będę wdzięczny za info...

  6. #46

    Domyślnie Czy to pasówka ?

    Po 12 latach użytkowania moja pc zaczyna pytać się o serwis. Prawdopodobnie jakaś mała usterka.Grzać grzeje, ale praca na automacie wygląda różnie. Czasami zaskoczy dopiero po kilku godzinach i pracuje tylko na I - szym biegu. Czasami przez kilka godzin w ogóle nie chce zastartować. Za to dwie ostatnie noce o dziwo automat pracował i pc kończyła pracę na II - biegu. Kłopoty zaczęły się w końcu grudnia i wspomagam się kociołkiem. Przez te 12 lat kociołek pracował 9 h a teraz ma 60 h pracy. Większego problemu z ogrzaniem domu nie ma. Zimy prawdziwej nie widać. Jestem umówiony na serwis z CK. Będę czekał jak będą na adresie bliżej mnie. Mieszkam 200 km od Grudziądza. Chodzi o rozłożenie kosztów dojazdu. Mam pytanie - czy ktoś miał problemy z tzw "czasówką ?. To moja druga awaria. Wcześniej miałem uszkodzony konektor przy sprężarce - w wyniku drgań rozerwał się.Naprawa bajecznie prosta samemu. Wg wskazań zegarów ze sterownika, to łącznie pc pracowała 20 302 h , z tego 11 707 na I -szym biegu. Ciekaw jestem czy ktoś zmagał się z podobnymi problemami ?

  7. #47

    Domyślnie

    APozdrawiam WJ56
    Widzę że po dekadzie przyszedł czas na odgrzewane kotlety i rozmowy o usterkach a nie zużyciu energii
    Jak pisałem w wątku o PC jestem po wymianie sprężarki (w zestawie z filtrem i nowym czynnikiem R407C). Wysłużony Bristol H79A623DBVA (podobno padłu zawory) oddał miejsce Panasowi scroll C-SBN353HGB (o połowę mniejszy, lżejszy, cichutki i idealnie pasuje w mocowania starej sprężarki - tylko mała przeróbka podłączenia).
    Co do podgrzewacza VT152 - od 14 lat dzielnie działa. W tym roku dostał nową anodę tytanową mimo że oryginalna było o dziwo w całości i troszkę podżarta. Miesięcznie dla 4 osób pochłania 100 kWh

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kontradmiral86

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał mery26 Zobacz post
    APozdrawiam WJ56
    Widzę że po dekadzie przyszedł czas na odgrzewane kotlety i rozmowy o usterkach a nie zużyciu energii
    Jak pisałem w wątku o PC jestem po wymianie sprężarki (w zestawie z filtrem i nowym czynnikiem R407C). Wysłużony Bristol H79A623DBVA (podobno padłu zawory) oddał miejsce Panasowi scroll C-SBN353HGB (o połowę mniejszy, lżejszy, cichutki i idealnie pasuje w mocowania starej sprężarki - tylko mała przeróbka podłączenia).
    Co do podgrzewacza VT152 - od 14 lat dzielnie działa. W tym roku dostał nową anodę tytanową mimo że oryginalna było o dziwo w całości i troszkę podżarta. Miesięcznie dla 4 osób pochłania 100 kWh
    Odkopuję wątek.
    I jak sprawuje się nowa sprężarka?
    Pytam bo, chociaż jeszcze nie stoję przed potrzebą wymiany, być może ten czas nadejdzie. Użytkuję swoją PC z CK od 2005 roku. Mam nadzieję, że jeszcze trochę pociągnie.
    Zwróciłem też uwagę, w tym wątku, na sposób użytkowania tej PC. Ja swoją staram się użytkować tylko w taniej taryfie. Dlatego też prawie od samego początku zrezygnowałem z tej wątpliwej automatyki co włącza najpierw tryb I, potem II a w końcu kociołek. Używam tylko trybu II, kociołka nie używam. W moim przypadku, tryb I jest tylko stratą czasu pozaszczytowego.
    VT 152 też ciągle działa.
    Ostatnio edytowane przez kontradmiral86 ; 11-10-2022 o 17:06

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Też mnie ciekawi sprawa sprężarki. Moja pro d 5/10 dziala od 2009. Kiedyś sprężarka pewnie padnie choć podocieplalem dom i nie chodzi nawet 1000h na sezon, ostatnia zima to vos kolo 1800kwh ,(150,m2). Kiedyś z kim lokalnie rozmawiałem i twierdził ze padła mu sprezarka i nie są one dostępne. Zastanawiam się jak wygląda dobór zamienników. Daje się to bezproblemowo dobrać z tego co jest na rynku?

    Ja u siebie wylaczyldm falownik. Pompa chodzi na 100% mocy glownir w taniej taryfę. W falowniku wkurzalo mnie jak to nie potrafiło wejść na 100% gdy była ewidentną potrzeba. Ustawiłem czasówkę tak żeby pc sie włączała 2-3 razy dziennie w rownych odstępach. Działa to wyśmienicie bez tykania, temperatura stabilna.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Też mnie ciekawi sprawa sprężarki. Moja pro d 5/10 dziala od 2009. Kiedyś sprężarka pewnie padnie choć podocieplalem dom i nie chodzi nawet 1000h na sezon, ostatnia zima to vos kolo 1800kwh ,(150,m2). Kiedyś z kim lokalnie rozmawiałem i twierdził ze padła mu sprezarka i nie są one dostępne. Zastanawiam się jak wygląda dobór zamienników. Daje się to bezproblemowo dobrać z tego co jest na rynku?

    Ja u siebie wylaczyldm falownik. Pompa chodzi na 100% mocy glownir w taniej taryfę. W falowniku wkurzalo mnie jak to nie potrafiło wejść na 100% gdy była ewidentną potrzeba. Ustawiłem czasówkę tak żeby pc sie włączała 2-3 razy dziennie w rownych odstępach. Działa to wyśmienicie bez tykania, temperatura stabilna.
    Sam sobie i dla potomności odpowiem. Te pompy posiadały sprężarki marki bristol od kilku lat nie produkowane. Clima Komfort wsadza tam w przypadku awarii właśnie sprężarki Panasonica, i generalnie nie ma problemu z doborem odpowiedniej. Taki message z firmy. Jak wtedy wyglada sprawność układu nie wiem.

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Sam sobie i dla potomności odpowiem. Te pompy posiadały sprężarki marki bristol od kilku lat nie produkowane. Clima Komfort wsadza tam w przypadku awarii właśnie sprężarki Panasonica, i generalnie nie ma problemu z doborem odpowiedniej. Taki message z firmy. Jak wtedy wyglada sprawność układu nie wiem.
    Sprężarki marki Bristol to chyba była dosyć popularna kategoria. Przykładowo pracowały w pompach bezpośredniego odparowania firmy Zirius, tu człowiek podał przykład awarii jakiegoś elementu po 17 latach a PC dalej śmiga
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-01-24 093620.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	463399

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony