dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie nietypowo. Gazety na ścianie w kuchni. Jak zabezpieczyć?

    Hej

    Widzieliśmy kiedyś z moją połówką fajną dekorację kuchenną, którą zamierzamy sobie przyswoić.

    Polegało to na tym, że ściana w kuchni, pomiędzy szafkami dolnymi a górnymi, była przykryta... wycinkami z gazet Tzn pokryta była cała płaszczyzna ściany, jakimiś fajnymi czarno-białymi nagłówkami, zdjęciami, itp.

    Widzielśmy to na etapie przed zabezpieczeniem. I tu rodzi się pytanie. Ma ktoś pomysł jak ustrzec gazetki przed mokrością, wilgocią i innymi mechanicznymi zagrożeniami?

    pomysł wstępny wygląda tak, że na ścianę kładziemy dobrze zaimpregnowany korek, na korek gazety, na gazety szybę. Ale woda, czy para wodna potrzebuje przecież minimalnej mikroskopijnej szparki, i druk idzie się bujać.

    kolejnym pomysłem było polakierowanie gazetek przed przykryciem ich szybą. Ale czy lakier nie uszkodzi druku, nie rozmyje go?
    jakieś pomysły?

  2. #2

    Domyślnie

    No cóż.

    Wg mnie tylko szyba...

    A co do lakieru, to trzeba po prostu spróbować - malujesz i patrzysz jak zachowuje się gazeta.

    Ale właśnie przypomniało mi się, że takie ściany były kiedyś w kafejce w Krakowie - bez szyby - musiały być te gazety czymś przemalowane. Nie umiem sobie przypomnieć czy "macałam" te ściany, ale na pewno nie było na nich szyby

    Może jakiś przezroczysty klej do tapet???

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    za szybą wygląda bosssko
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    lakier do włosów nie wiem czy nie da rady zabezpieczyć przed wilgocią ale jak nie spray to nie wiem jak chcesz ten lakier nanieść, żeby gazet nie uszkodzić

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    a może pomiędzy dwie sklejone szyby włożyć te gazety
    znaczy najpierw wlożyć potem skleić[/b]

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    1. Nie demonizowałbym tej wilgoci, która może dostać się pod szybę. Musiałaby się lać woda, aby im zaszkodziło. Zakładam, że szyba nie zaczynałaby się równo z blatem.
    2. Gdyby zrobić szybę zdejmowaną to co jakiś czas można zmienić ekspozycję.
    3. Uszczelnienie silikonem zapobiegnie przedostawaniu się wilgoci i kurzu w stopniu niszczącym.
    4. Przed uszkodzeniami mechanicznymi szyba uchroni gazety, ale co uchroni szybę?

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    wow, dzięki za reakcję w takiej oobfitości

    więc tak: lakier zdecydowanie w sprayu, nie wyobrażam sobie nanoszenia go pędzlem czy wałkiem. Pytanie tylko jaki? Do włosów chyba średnio. Ale mam lakiernika samochodowego który dowolny lakier nabija w spray... może sprawdzi się klar do metalliców?

    szyba zdecydowanie zdejmowalna, rozkręcalna, żeby w razie co - można było albo zmienić ekspozycję, albo naprawić jakieś niedoróbki czy... cokolwiek co wyjdzie z czasem.

    zbigmor - szyba raczej będzie zacyznać się równo z blatem.

    Nefer - piszesz że bosko wygląda, znasz takie rozwiązanie / wiesz jak wykonać?

    co do tapet... są takie gazetowe tapety, są i płytki, ale chcemy zrobić to samodzielnie, z własnoręcznie dobranych wycinków


    dzięki za odzew.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał TheVice
    wow, dzięki za reakcję w takiej oobfitości

    więc tak: lakier zdecydowanie w sprayu, nie wyobrażam sobie nanoszenia go pędzlem czy wałkiem. Pytanie tylko jaki? Do włosów chyba średnio. Ale mam lakiernika samochodowego który dowolny lakier nabija w spray... może sprawdzi się klar do metalliców?

    szyba zdecydowanie zdejmowalna, rozkręcalna, żeby w razie co - można było albo zmienić ekspozycję, albo naprawić jakieś niedoróbki czy... cokolwiek co wyjdzie z czasem.

    zbigmor - szyba raczej będzie zacyznać się równo z blatem.

    Nefer - piszesz że bosko wygląda, znasz takie rozwiązanie / wiesz jak wykonać?

    co do tapet... są takie gazetowe tapety, są i płytki, ale chcemy zrobić to samodzielnie, z własnoręcznie dobranych wycinków


    dzięki za odzew.
    to taki żarcik był. Szukam tapet do sypialni i wpadła mi ta w oko

    A te płytki mogłyby być całkiem praktyczne

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał TheVice
    wow, dzięki za reakcję w takiej oobfitości

    więc tak: lakier zdecydowanie w sprayu, nie wyobrażam sobie nanoszenia go pędzlem czy wałkiem. Pytanie tylko jaki? Do włosów chyba średnio. Ale mam lakiernika samochodowego który dowolny lakier nabija w spray... może sprawdzi się klar do metalliców?

    szyba zdecydowanie zdejmowalna, rozkręcalna, żeby w razie co - można było albo zmienić ekspozycję, albo naprawić jakieś niedoróbki czy... cokolwiek co wyjdzie z czasem.

    zbigmor - szyba raczej będzie zacyznać się równo z blatem.

    Nefer - piszesz że bosko wygląda, znasz takie rozwiązanie / wiesz jak wykonać?

    co do tapet... są takie gazetowe tapety, są i płytki, ale chcemy zrobić to samodzielnie, z własnoręcznie dobranych wycinków


    dzięki za odzew.

    Jak szyba zdejmowalna w wiadomych celach to po co ten lakier? No i jak te wycinki przykleić do korka?

  11. #11

    Domyślnie

    Nie wiem jak zareaguje farba drukarska ale pomyślałem o werniksie (malarskim lub fotograficznym).
    Wtedy szyba staje się zbędna.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    papier gazetowy za szybą (na skutek zmian wilgoci - pomiędzy brzegami a środkiem) będzie się marszczył. Chyba żeby go ścisnąć dwoma szybami i zakleić idealnie krawędzie -tylko jak i czym? (taśma klejąca nie wystarczy).
    Widziałem kiedyś w telewizji jak laminowano duże powierzchnie papierowe (ok. 2x3 metrów). Ale gdzie znaleźć firmę która ma takie urządzenia do laminowania to nie wiem. Chyba że laminować w kilku częściach (ale nie odcinać krawędzi). I wtedy za szybę.
    Tapeta w kuchni przy szafkach na których będzie się ... przygotowywać posiłki, długo nie wytrzyma.
    Lakierowanie może zmienić kolor. Gazeta będzie jakby mokra (może spróbować lakierem NITRO).
    Albo spróbować bezpośrednio przykleić gazetę na lakier do szyby. Ale czy i kiedy odpadnie gwarancji nie dam.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  13. #13

    Domyślnie

    zbigmor, lakier po to, o czym pisał pantograf - żeby zabezpieczyć przed wchłanianiem wilgoci. Tak przynajmniej sobie to wyobrażam. A szyba... nie wiem, dalszy stopień zabezpieczenia, plus wygląda nieźle.

    naszło mnie jeszcze jedno pytanie - zakładając, że uda się jakoś to złożyć do kupy, chciałbym też jakoś to oświetlić (pomysł jest dopiero co wykluty, przepraszam że wciskam nowy wątek, ale może ktoś odpowie krótko i węzłowato). Myślę o listwach LED RGB, ze sterownikiem - możliwość ustawienia dowolnego koloru.
    Czy taka listwa, Waszym zdaniem, sprawdzi się jako dodtakowe oświetlenie blatu (zamiast np. halogenów w szafkach)?


    zuzek - Werniks byłby niezły, też o nim myślałem. Jest dostępny w sprayu? Muszę sprawdzić.

    Edit: jest dostępny

    ściana - korek impregnowany - gazety - werniks ze spraya - szyba?
    no i co z oświetleniem?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał TheVice
    zbigmor, lakier po to, o czym pisał pantograf - żeby zabezpieczyć przed wchłanianiem wilgoci. Tak przynajmniej sobie to wyobrażam. A szyba... nie wiem, dalszy stopień zabezpieczenia, plus wygląda nieźle.

    naszło mnie jeszcze jedno pytanie - zakładając, że uda się jakoś to złożyć do kupy, chciałbym też jakoś to oświetlić (pomysł jest dopiero co wykluty, przepraszam że wciskam nowy wątek, ale może ktoś odpowie krótko i węzłowato). Myślę o listwach LED RGB, ze sterownikiem - możliwość ustawienia dowolnego koloru.
    Czy taka listwa, Waszym zdaniem, sprawdzi się jako dodtakowe oświetlenie blatu (zamiast np. halogenów w szafkach)?


    zuzek - Werniks byłby niezły, też o nim myślałem. Jest dostępny w sprayu? Muszę sprawdzić.

    Edit: jest dostępny

    ściana - korek impregnowany - gazety - werniks ze spraya - szyba?
    no i co z oświetleniem?

    Gazety leżące miesiącami pod telewizorem nie mają problemów z wilgocią, a takie za szybą będą miały? To tak jak pisałem uszczelnij silikonem dookoła.

  15. #15

    Domyślnie

    tak, tylko że pod telewizorem nie gotujesz i nie chlapiesz..

    nie chcę się wymądrzać, tylko głośno myślę.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał TheVice
    tak, tylko że pod telewizorem nie gotujesz i nie chlapiesz..

    nie chcę się wymądrzać, tylko głośno myślę.
    Gotowanie raczej nie powinno być problemem (chyba, że ktoś robi w kuchni saunę). Po ścianach w kuchni u mnie też nikt nie chlapie, chyba, że pod ociekaczem, ale mówimy o gazetach pod szybą.
    Nikt tu nie pisze o wymadzaniu tylko każda uwaga może pomóc autorce w przemyśleniu problemu.

  17. #17

    Domyślnie

    wiem, wiem, źle się wyraziłem, przepraszam za nieporozumienie.

    no i... jestem autorem, nie autorką Ale to już kompletnie na marginesie


    ok, mam mniej więcej obraz sytuacji, dziękuję za posty. Jakby jeszcze komu co do głowy wpadło, niechaj pisze


    pozdrawiam.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał TheVice
    wiem, wiem, źle się wyraziłem, przepraszam za nieporozumienie.

    no i... jestem autorem, nie autorką Ale to już kompletnie na marginesie


    ok, mam mniej więcej obraz sytuacji, dziękuję za posty. Jakby jeszcze komu co do głowy wpadło, niechaj pisze


    pozdrawiam.

    Mój błąd bo z reguły jak czytam o swojej "połówce" to przed oczami mam młodą małżonkę z uczuciem wyrażającą się o męszczyźnie swojego życia.
    No i temat dotyczy kuchni, gdzie z reguły męszczyźni niewiele mają do powiedzenia (choć to oni z reguły są najlepszymi kucharzami).
    A co do tematu to przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Szyba z rozłożoną na obwodzie uszczelką silikonową. Po dociągnięciu śrub mocujących szybę powstaje połączenie szczelne i demontowalne.

  19. #19

    Domyślnie

    ja gdzieś widziałam pytki z gazetąchyba firmy Peronda



    na pewno nie brudziłyby się
    Dla chcącego nic trudnego!

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja mam tapetę za szybą w kuchni przy kuchence. Nic się nie dzieje. Tapeta papierowa.
    jednak jeśli miałabym robić to z wycinków z gazet to najpierw kleiłabym jez obu stron klejem do tapet, także po wierzchu. Na koniec położyłabym warstwę bezbarwnego lakieru z puszki. Powinno zabezpieczyć.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony