dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mattey

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Ścianka działowa - elementarne pytania

    Cześć,
    mój znajomy fachura będzie mi stawiał ściankę działową w mieszkaniu, która oddzieli mi pokój od przedpokoju i pozwoli na wstawienie drzwi.

    Ścianka będzie miała wymiary 188 cm, grubość docelowo ma mieć około 9 cm, wysokość 268 cm. Otwór na drzwi standardowy, szerokość 92 cm.

    Pierwsza propozycja materiału to beton komórkowy, a druga to karton gips.

    Ja bym optował za betonem (jestem laikiem), ale powiedzcie czy przy stawianiu takiej ścianki, mój człowiek nie powinien wyciąć najpierw wylewki, która jest oddana przez dewelopera? Nie wiem jak tu dokładnie uściślić, ale słyszałem kiedyś że przy ściankach działowych trzeba zwrócić uwagę na podłoże żeby nie popękało pod ciężarem. Podkreślam że jestem laikiem i szukam pomocy żeby mi fuszery nie odwalił
    Dziękuję ża każdą radę... mam niezłego stresa z tą ścianką, dziś wyrwała mnie ze snu hahaha



    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Sprecyzuj pytanie napisałeś mieszkanie,gdzie w bloku,parter,moze pietro?

  3. #3
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    To dobrze, że nie budujesz - inaczej nabawiłbyś się moczenia nocnego

    A tak na poważnie - przy takich rozmiarach może być i KG i BK - dla świętego spokoju co 3 warstwę dozbroić prętem ( ożebrowana 6'tka ). U mnie podczas podobnej pracy murarze wycinali w co trzeciej warstwie istniejącą ścianę i nową ściankę "wpuszczali" w konstrukcje tej starej . Nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć ale mam nadzieję, że załapałeś o co chodzi. A podłogi wykuwać nie musisz. Nie przy tak małej rozpiętości ściany.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mattey

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    To dobrze, że nie budujesz - inaczej nabawiłbyś się moczenia nocnego
    To nie są żarty... ledwo dziś patrzę na oczy faktycznie chyba nie wszyscy mogą budować... dlatego szukam spokoju i pomocy tutaj.

    To jest nowy blok, 3 piętro. Czyli nie muszą nic wycinać, a bk jest ok? Rozumiem, że z tym dozbrojeniem chodzi o to że będą pręty łączące ścianę już stojącą ze stawianą?

    Dodatkowe pytanie... czy na przestrzeń nad drzwiami muszą korzystać z innego materiału, jakiego specjalnego typu? Lżejszego...? Proszę o zrozumienie

    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie utrudniaj sobie zrob sciane z kg.
    A zebys nie musiał zatrudniac tego fachury masz tu instruktaz jak to zrobić.

    http://www.youtube.com/watch?v=2YCPbGE_MSI

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mattey

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Poczytałem trochę na forum o ściankach z karton gipsu i bardzo mało jest pozytywnych opinii na temat tego typu konstrukcji.

    Jeszcze nie zdecydowałem na jakie rozwiązanie przystanę, upewnijcie mnie tylko jeszcze raz proszę: jeżeli zdecydujemy się na ścianę z betonu komórkowego to czy jest konieczność wycinania szlichy przy takiej powierzchni?

  7. #7

    Domyślnie przestroga - ściaki działowe tylko nie z ceramiki

    Nie zrób błędu jaki my zrobilismy. Wybudowalismy dom z pustaków ceramicznych Hadykówka bo sa ekologiczne, ale największą głupotą było postawienie sobie też z nich ścianek działowych. Koszmar O wbiciu normalenego gwoździa nie ma mowy. Żeby powieścić obrazek nie mówiąz o półce wszystko trzeba mocować na kolkach. Teraz napewno zrobilibyśmy z czegoś innego.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie jestem fachowcem ale nigdy nie postawiłbym ścianki z karton gipsu. Według mnie ścianka ma ścianką. Ty zrobisz jak zechcesz. U siebie w mieszkaniu w bloku z maksów (II piętro) burzyłem/przestawiałem ścianki działowe. Wszystko z cegły.
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    mattey żaden "KG" tylko bloczki z betonu komórkowego 12cm lub 11,5 na klej!!!
    Na upartego po zakupie kilku niezbędnych pierdół możesz to sam wymurować!

  10. #10

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie dowiesz się jednoznacznie z czego ściankę postawić bo jest kilka stosowanych rozwiązań i wszystkie mają swoich amatorów, dlatego będziesz musiał wybrać sam, albo zdać się na swojego fachowca (w czym czuje się lepszy).
    Taką ściankę to możesz "ukleić" praktycznie ze wszystkiego , dlatego nie stresuj się. Z gk zbudujesz najszybciej, najczyściej i prawie odrazu na gotowo, ale słabo tłumi dźwięki, kłopot z przykręceniem czegoś. Z komórkowego , będzie chyba solidniejsza (jak dozbroisz, czyli dasz kilka prętów w poziomych spoinach) i bardziej jednolita technologicznie z resztą.
    Tak czy inaczej ważne jest połączenie ściany z resztą budynku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony