dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kdabrows
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie wyrys z rejestru gruntów - na ile jest dokładny?

    Witam,

    Przymierzam się do zakupu działki z domem i otrzymałem wyrys z rejestru gruntów, a konkretnie nazywa się to: "MAPA odrys, wyrys z mapy ewidencyjnej Skala 1:1000"

    Taki szkic:


    Działka, która mnie ineresuje to 1020. jest tam domek oznaczony jako m2 oraz przylegający do niego garaż oznaczony jako t. I problem polega na tym, że ów garaż wchodzi ok 1 mm na działkę 1040 (1mm w tej skali to 1m w rzeczywistości).
    Pytanie na ile taka mapka jest dokładna i czy rzeczwywiście garaż jest częściowo na sąsiedniej działce? Jak to sprawdzić i jakie są tego konsekwencje? I ewentualnie jak to sprostować bo na oko w rzeczywistości garaż nie wchodzi na sąsiednią działkę.

    I co znaczy "t" na takiej mapce?

    Proszę o wszelkie rady.

  2. #2

    Domyślnie

    mapka jest dokłądna na tyle na ile dokładna jest jej skala

    odkop kamienie graniczne
    jesli ich nie ma niech geodeta wznowi granice

    PS. to kosztuje

    t- transport lub łączność... dziwny ten garaż...
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gazio
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    296

    Domyślnie

    Idź do wydziały geodezji starostwa powiatowego i wyciągnij mapkę zasadniczą "do celów informacyjnych" - trzeba zapłacić prę złotych, ale to nie bankructwo. Tam powinieneś dokładnie widzieć co gdzie jest zlokalizowane względem granic. Mapa ewidencyjna zawiera tylko dane związane z ewidencją gruntu, a więc granice, rodzaj i przeznaczenie gruntu, numery dzialek. Nie jest mapą sytuacyjno - wysokościową. Aktualizacja tych map ogranicza się do nanoszenia nowych podziałów i zwykle mają skalę 1:5000 (w terenach zabudowanych 1:2000 lub 1:1000.
    Za was, za nas, za gaz!!!

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kdabrows
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    mapka jest dokłądna na tyle na ile dokładna jest jej skala
    Skala 1:1000 , na mapce garaż wychodzi o 1 mm czyli 1 metr poza działkę.


    Cytat Napisał mikolayi
    dziwny ten garaż...
    Dlaczego?

    Cytat Napisał gazio
    Idź do wydziały geodezji starostwa powiatowego i wyciągnij mapkę zasadniczą
    Jutro idę do geodezji i zobaczymy. Przy okazji będę ustalał do kogo należy ta działka, bo wg obecnego właściciela interesującej mnie działki (1020) to ta mała (1040) od zawsze tam była, nikt się nią nie interesował i nie wiadomo do kogo należy. Mam nadzieję że uda się to wszystko załatwić od ręki przy jednej wizycie.

    Dziękuję za odpowiedzi.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kdabrows
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Byłem i coś tam wiem.
    Mała działka należy do gminy, kiedyś tam chcieli robić drogę, ale już nie chcą. W planach jest jako budowlana. Jeśli będę zainteresowany to mogę się zgłosić, ogłoszą przetarg i będzie można to kupić.
    Co ciekawe poprzedni właścicieli dostał pozwolenie na budowę (dobudowanie) garażu i na pozwoleniu także garaż wystaje na działkę obok.
    Wszystko zaakceptowane, pozwolenie wydane.
    Zastanawiam się jak to możliwe, że ktoś wydał zgodę na budowę budynku zajmującego kawałek sąsiedniej działki??
    Ale chyba tak jest, bo w geodezji powiedzieli, ze nie takie rzeczy już widzieli i jakoś się nikt tym nie przejmuje...
    Jak oglądałem mapki to są budynki wybudowane poza nieprzekraczalną linią zabudowy, w strefach bezpieczeństwa od napowietrznych linii energetycznych i taki tam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony