dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Zmywarka obok kuchenki - czy tak może być?

    Wychodzi mi, że najlepiej gdyby zmywarka znajdowała się pomiędzy zlewem a kuchenką (płyta ceramiczna + piekarnik elektryczny poniżej, wszsytko do zabudowy). W efekcie zmywarka sąsiadowałaby bezpośrednio ze zmywarką. Czy tak można zrobić, obawiam się, że ciepło z piekarnika może źle wpływać na zmywarę.
    zofija

  2. #2

    Domyślnie

    zofija, odpowiedź znajdziesz parę postów niżej Taki temat został niedawno rozpoczęty.
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie zmywarka obok kuchenki

    Mam niestety tylko taka mozliwosc ustawienia tych sprzetow, nie beda to sprzety zabudowane tylko wolnostojace. Pytanie mam takie, czy w ogole moga obok siebie stac takie sprzety? Czy mozna cos zrobic, zeby je jakos delikatnie przedzielic, czym?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    u mnie zmywarka jest kolo kuchenki. 3 lata, nic sie nie dzieje. Przeciwskazań nie widzę

  5. #5

    Domyślnie

    U mojej mamy jest tak samo - już 5 lat i też nic się nie dzieje

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Dzieki za slowa otuchy Bo po skonfrontowaniu swojego projektu papierkowego z rzeczywistoscia mialam wczoraj gromy w oczach

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    co więcej, napiszę Ci, że sama tak zaprojektowałam taka kolejność, tj: zlewozmywak, zmywarka, kuchenka. Nad zmywarka jest blat 60-tka bardzo przydatny

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie tak samo, tyle że mam samą płytę bez piekarnika. Ale wszystko zabudowane...

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madzikens

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie zmywarka i kuchenka - PILNE!!!

    Witam wszystkich,
    potrzebuję pilnej odpowiedzi - w necie nic na ten temat nie znalazłam.
    Otóż remontujemy obecnie naszą małą kuchnię w bloku. Po długich kombinacjach stwierdziliśmy, że najbardziej optymalny układ będzie następujący: lodówka-mały kawałek blatu-kuchenka-zmywarka-mała szafka-słupek pod oknem (dzięki temu mamy blat dł. 65cm w jednym kawałku). Przybyły dziś hydraulik stwierdził z niezłomną pewnością siebie, co następuje: "Tak k..., nie może być. Węże będą szły za piekarnikiem i je szlag trafi od gorąca". Nie wdając się w szczególy, zapytam: czy on ma rację? Rozwalił mi całą koncepcję (zmywarę chce wstawić obok zlewu, a kuchenkę na samym końcu obok słupka) i jestem wkurzona. Prace stanęly.
    Pomocy :'(


    P.S. Czytam Was od dawna i uwielbiam

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madzikens

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Późna pora zwalnia mi obroty w mózgu - oczywiście za lodówką będzie zlewozmywak, od którego idą podłączenia do zmywarki

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Co tu gdybać. Jeśli za piekarnikiem będzie rzeczywiście ciepło to trwałość węży będzie mniejsza. Pozostaje tylko pytanie, czy będzie tam naprawdę ciepło, a to zależy od samego piekarnika.

  12. #12

    Domyślnie

    To nie dawać tam węży tylko rurki PCV

  13. #13

    Domyślnie

    Zwykle piekarnik dochodzi do samej ściany z tyłu i niema tam miejsca na żadne rurki, więc albo wkute w ścianę albo maksymalnie 20cm od podłogi.

    Wszystko można wyczytać w instrukcji od konkretnego urządzenia.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madzikens

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zmywara dopiero do nas jedzie, więc instrukcji nie ma jeszcze, a chodziło o rozplanowanie gniazd elektr.
    Kuchenka na razie to wiekowa "warta", w niedalekim czasie zostanie wymieniona na coś nowszego (gazowego). U nas szafki kuchenne będą jednak w dość dużej odległości od ściany ze względu na różne liczniki, rury i zawory - uroki bloku z wielkiej płyty.
    Dzięki za odpowiedzi - trochę mnie uspokoiliście. Zostaje po mojemu w każdym razie

    A może istnieje w szerokim świecie coś co możnaby założyć na te węże w ramach ochrony??

  15. #15

    Domyślnie

    madzikens - ja mam taką uwagę. dla mnie zmywarka musi byc po sąsiedzku ze zlewem. boczesto trzeba sos wylac z kibka zanim sie go wstawi do zmywary, zgarnac coś z talerza (a kosz po zlewem). i jak zmywarka po sasiedzku, to nie zachlapujesz podłogi nisoac te naczynia do zmywarki

    na węzach sie nie znam
    od 25.09.2009 mieszkamy na wsi

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madzikens

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wiem, wiem... Ale gdyby zmywara stała obok zlewu, miałabym tylko ten kawałek blatu nad nią w całości, a w mojej koncepcji dochodzi jeszcze 20cm dodatkowo, co daje już konkretniejszą przestrzeń roboczą. Jest jak jest (kuchnia jest mała, wąska i ma w durnowaty sposób umiejscowione okno) i za dużo się nie da wyczarować, taka opcja jest jednak najbardziej funkcjonalna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony