dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 87
  1. #41
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jerzyk tak to dobitnie podkreślił ,że trudno zadawać pytania.Niedługo będzie "najlepsiejszy" to dopiero nam nawkłada do główek.

  2. #42

    Domyślnie

    A ja mam taki problem z termostatem, że jak przy 2 stopniach na plusie na zewnątrz otworzę okno to mi tzw. zwora czy jak ją tam zwał puszcza grzejnik na full! Byłem w Spółdzielni ale koleś mówi że tak ma być aby nie zamarzło jak wyjadę na dłużej a ktoś w zimie wybije mi szybę... Debil jeden! PRZY DWÓCH STOPNIACH + NA ZEWNĄTRZ ????!!!! Ni jak nie chcą gnoje tego naprawić... Termostat najprostszy - manualny Danofss. Wiecie co tam pokręcić aby było ok? Może to to kryzowanie o którym czytałem wyżej? Pozdrawiam.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał artis-firma
    A ja mam taki problem z termostatem, że jak przy 2 stopniach na plusie na zewnątrz otworzę okno to mi tzw. zwora czy jak ją tam zwał puszcza grzejnik na full! Byłem w Spółdzielni ale koleś mówi że tak ma być aby nie zamarzło jak wyjadę na dłużej a ktoś w zimie wybije mi szybę... Debil jeden! PRZY DWÓCH STOPNIACH + NA ZEWNĄTRZ ????!!!! Ni jak nie chcą gnoje tego naprawić... Termostat najprostszy - manualny Danofss. Wiecie co tam pokręcić aby było ok? Może to to kryzowanie o którym czytałem wyżej? Pozdrawiam.
    kogo to w tych spółdzielniach zatrudniają....
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #44

    Domyślnie

    Epitet którego użyłeś nie pasuje do człowieka który tłumaczy ci, że to działanie JEST POPRAWNE. Zastanów się więc może czy to nie jest jak z belką z przypowieści.

  5. #45

    Domyślnie

    Poprawne???? To znaczy, że inne mam zepsute bo w takich samych warunkach nie grzeją na full??? Co Ty mówisz?!:/ Jak może być poprawne przy dodatniej temp. NA ZEWNĄTRZ????? Przy głowicy musiało być ok 5 st. na plusie a Ty mi mówisz, że poprawne????
    Dobra, nie ważne.... Czy da sie zrobić tak aby ten termostat działał NIE POPRAWNIE, tak jak reszta? Inaczej będę musiał wąchać gotującą sie kapustę na bigos przy + 2 st. na zewnątrz, bo nie będę mógł otworzyć okna w kuchni ! I to jest POPRAWNE???

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    ...kogo to w tych spółdzielniach zatrudniają....
    No jak to kogo? Debili i gnojów

  7. #47

    Domyślnie

    Dobra to może jeszcze raz. Głowica termostatyczna przy grzejniku ma za zadanie utrzymać zadaną temperaturę w pomieszczeniu. Nie jest skalowana w stopniach Celsiusza ale umówmy się że jest (w uproszczeniu można to przyjąć). Temperatura, którą głowica mierzy to temperatura opływającego ją powietrza. Jej odległość od grzejnika, i okna ma duży wpływ na jej pracę.

    Jeśli w owej kuchni po otwarciu okna zimne powietrze (nie ważne czy to 2 stopnie czy nawet 15 ) opływa głowice (po ludzku wieje bezpośrednio na nią) to głowica ustawiona na 22 stopnie otworzy grzejnik na maksa bo pomiar wykazuje zbyt niską temperaturę pomieszczenia (jest to błąd pomiaru wynikający z błędu metody). Głowica zachowuje się ZUPEŁNIE POPRAWNIE !. Działa i jest sprawna. Za to jest źle umiejscowiona względem okna

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert.k
    Dobra to może jeszcze raz. Głowica termostatyczna przy grzejniku ma za zadanie utrzymać zadaną temperaturę w pomieszczeniu. Nie jest skalowana w stopniach Celsiusza ale umówmy się że jest (w uproszczeniu można to przyjąć). Temperatura, którą głowica mierzy to temperatura opływającego ją powietrza. Jej odległość od grzejnika, i okna ma duży wpływ na jej pracę.

    Jeśli w owej kuchni po otwarciu okna zimne powietrze (nie ważne czy to 2 stopnie czy nawet 15 ) opływa głowice (po ludzku wieje bezpośrednio na nią) to głowica ustawiona na 22 stopnie otworzy grzejnik na maksa bo pomiar wykazuje zbyt niską temperaturę pomieszczenia (jest to błąd pomiaru wynikający z błędu metody). Głowica zachowuje się ZUPEŁNIE POPRAWNIE !. Działa i jest sprawna. Za to jest źle umiejscowiona względem okna
    I dlatego można również kupić głowicę z kapilarą i można ją zamocować nawet 2-3m od głowicy
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #49

    Domyślnie

    Dla jasności: podczas wietrzenia termostat ustawiony był oczywiście na "0". Nie wiem ile st. C to jest "0" dla tej głowicy bo to nie żadna elektroniczna tylko jak pisałem prosta - z podziałką na pokrętle termostatu od "0" do " IIII". Że jest źle umieszczona to sie domyślam, bo dokładnie pod częścią okna którą otwieram. Ale tutaj każdy tak ma i im sie nie włącza! Poza tym tak jak pisałem - to nie jest normalne aby przy dodatniej temperaturze dawała przepływ na maxa. Musi być jakoś źle skalibrowana, czy coś... I tu właśnie po raz 3 powtarzam pytanie: czy można ją jakoś ustawić aby puszczała dopiero przy dużo niższej temperaturze? Nie mówię tu oczywiście o ustawieniu pokrętła termostatu na minimum, tylko o dodatkowej regulacji w samym zaworze. Raz przyszedł koleś,odkręcił termostat (to pokrętło z podziałką) i grzebał coś przy samym zaworze. Tam też było coś do kręcenia z jakąś skalą. Ale to nic nie pomogło. Może się nie znał. Więc jak, da się?

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał artis-firma
    ..... Więc jak, da się?
    a odszczekaj tego Debila i tych gnoi
    to może się i dowiesz
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #51

    Domyślnie

    "Gnoi" nie odszczekam bo jakbyś uważnie czytał to nie znalazłbyś w moich postach tego słowa.
    "Debila" też nie bo:

    po 1.: na pewno nie miał racji, że głowica przy temp.+5 ma się włączyć bo "zamarzną mi kaloryfery" więc wszystko jest ok i tak ma być. Debil jeden!

    po 2.: trudno aby mi ktoś wybił okno na powiedzmy 10 piętrze i to akurat w zimie, przy dużych mrozach jak mnie nie będzie miesiąc w domu...Kretyn!
    Jak powiedziałem że podpiszę oświadczenie, że pokryję koszty awarii w takim bloku gdyby to sie jakimś cudem u mnie stało, tylko niech mi ustawią tą głowicę na niższą "temperaturę krytyczną" to powiedział, że tak nie da rady. No palant normalnie..:/

    i wreszcie po 3: nie bo z Twojego ostatniego posta wynika, że jest to do zrobienia tylko temu leniwemu debilowi nie chciało się dupy ruszyć ze swojego ciepłego kantorka aby to naprawić! :/

    No, to tyle.

  12. #52

    Domyślnie

    Generalnie głowicę da się regulować (większość z nich) ale zakres jest na tyle wąski, że można owe "0" przesuwać chyba między 17 a 20 stopni. Co za tym idzie dmuchanie powietrza o temperaturze 16 stopni spowoduje otwarcie zaworu. Można by zgadywać, że przy temperaturze na zewnątrz 10 stopni i bezpośrednim nadmuchu na głowicę otworzy się ona na maksa i będzie to zupełnie prawidłowe.

  13. #53

    Domyślnie

    No według mnie to nie jest prawidłowe. Kto to wymyślił ???? Rozumiem tą ochronę przed mrozem i pękającymi rurami tak jak było 28 lat temu w stanie wojennym, ale skąd ta tak wysoka granica??? 10 stopni i na maksa ma się otworzyć? Dlaczego? Czemu ma to służyć?? Ktos tu dał ciała wymyślając takie działanie głowicy... Czyli co, nie mogę mieć w domu zimno, tak aby mi sie głowica nie włączyła ale żeby nie zamarzły kaloryfery? Np tak 8 st.? Nie wolno tak? Co za bezsens...! A co z wietrzeniem mieszkania, nie mówię już w zimie ale na wiosnę i jesień też jeśli mówimy o temp + 10 ???? Wolno wietrzyć tylko w lecie? Paranoja jakaś..! Albo przez cały rok tyle, że albo ze stratami na ogrzewaniu, albo ze szmatami owiniętymi na termostatach i na to jeszcze folia aluminiowa (mam tak teraz w kuchni i nie zawsze pomaga) Ludzie! Mamy przecież XXI wiek!!! Coś tu jest nie tak z temperaturą otwarcia....

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał artis-firma
    "Gnoi" nie odszczekam bo jakbyś uważnie czytał to nie znalazłbyś w moich postach tego słowa.
    Cytat Napisał artis-firma
    Ni jak nie chcą gnoje tego naprawić.......
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #55

    Domyślnie

    Można wietrzyć. Od tego jest położenie oznaczone płatkiem śniegu albo innym badziewiem o podobnym znaczeniu logotypicznym. Wtedy zawór jest zamknięty i głowica fizycznie go nie jest w stanie otworzyć. Natomiast samą zasadę działania głowicy wymyślili ludzie, którzy mieli o niebo większe pojęcie o sterowaniu i regulacji niż ty. Co więcej jako automatyk mogę ci powiedzieć że to rozwiązanie jest bardzo mądre i genialne w swojej prostocie.
    10 stopni i na maksa ma się otworzyć? Dlaczego? Czemu ma to służyć?? Ktos tu dał ciała wymyślając takie działanie głowicy... Czyli co, nie mogę mieć w domu zimno
    Tak bo jak żeś se ustawił że chcesz 19 stopni to co się dziwisz że sterownik nie zgadza się z 10 stopniami. Jakby ci ukradli 10 tysięcy to też byś stwierdził że głupek chce je dla ciebie odzyskać.

    Zresztą tłumaczenie nie ma sensu. Poczytaj tutaj to będziesz wiedział skađ ten "bezsens" http://pl.wikipedia.org/wiki/Regulator_PID

  16. #56

    Domyślnie

    Ups... rzeczywiście napisałem.... Ale myślałem że napisał tylko kolega:

    Cytat Napisał Cpt_Q
    No jak to kogo? Debili i gnojów
    Przepraszam więc że posądziłem Cię o pobieżne czytanie a wynika z tego, że sam pobieżnie przeczytałem mimo, że sam napisałem

    A co do gnoi to też nie odszczekam z powodów przytoczonych przy "debilach"

    A co Cie to tak oburza tak na marginesie? Masz wujka hydraulika w ząbkowickiej Spółdzielni czy co? A może sam pełnisz taką funkcję gdzie indziej? Więc żeby nie było to pisałem TYLKO O GNOJACH I DEBILACH w naszej Spółdzielni a nie we wszystkich w całej Polsce!!!
    Gdybyś owijał szmatami termostat aby wywietrzyć przez 5 min. kuchnię otwierając okno też byś tak pisał....

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert.k
    Można wietrzyć. Od tego jest położenie oznaczone płatkiem śniegu albo innym badziewiem o podobnym znaczeniu logotypicznym. Wtedy zawór jest zamknięty i głowica fizycznie go nie jest w stanie otworzyć. Natomiast samą zasadę działania głowicy wymyślili ludzie, którzy mieli o niebo większe pojęcie o sterowaniu i regulacji niż ty. Co więcej jako automatyk mogę ci powiedzieć że to rozwiązanie jest bardzo mądre i genialne w swojej prostocie.
    10 stopni i na maksa ma się otworzyć? Dlaczego? Czemu ma to służyć?? Ktos tu dał ciała wymyślając takie działanie głowicy... Czyli co, nie mogę mieć w domu zimno
    Tak bo jak żeś se ustawił że chcesz 19 stopni to co się dziwisz że sterownik nie zgadza się z 10 stopniami. Jakby ci ukradli 10 tysięcy to też byś stwierdził że głupek chce je dla ciebie odzyskać.

    Zresztą tłumaczenie nie ma sensu. Poczytaj tutaj to będziesz wiedział skađ ten "bezsens" http://pl.wikipedia.org/wiki/Regulator_PID
    Kolego....co Ty wypisujesz??? Przecież tłumacze już kolejny raz że włącza mi przy dodatniej na zewnątrz gdy wietrzę i pokrętło termostatu jest właśnie ustawione NA TEN WŁAŚNIE PŁATEK ŚNIEGU czy tez jak kto woli na "0" !!! Szmatami musze owijać i tak nie pomaga!!! A spółdzielczy hydraulik mi pieprzy, że jest ok!!!
    Że termostat to genialne rozwiązanie to wiem, ale tylko w wypadku 3 szt. z 4 które posiadam- te się nie otwierają na maksa przy + 10 !

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nie lubię jak jakiś paprak obraża innych, samemu mając gówniane pojęcie o sprawie

    robert.k nie masz racji- głowice,a na pewno te "oznaczone płatkiem śniegu albo innym badziewiem o podobnym znaczeniu logotypicznym" nie mają całkowitego zamknięcia, ruszą w temp ok 10st C, o ile dobrze pamiętam

    a tu dla wszechwiedzącego w temacie gnoi i debila, parę zdań z WT
    5. W budynku zasilanym z sieci ciepłowniczej oraz w budynku z własnym (indywidualnym) źródłem ciepła na olej opałowy, paliwo gazowe lub energię elektryczną, regulatory dopływu ciepła do grzejników powinny działać automatycznie, w zależności od zmian temperatury wewnętrznej w pomieszczeniach, w których są zainstalowane. Wymaganie to nie dotyczy budynków jednorodzinnych, mieszkalnych w zabudowie zagrodowej i rekreacji indywidualnej, a także poszczególnych mieszkań oraz lokali użytkowych wyposażonych we własne instalacje ogrzewcze.
    6. Urządzenia, o których mowa w ust. 5, powinny umożliwiać użytkownikom uzyskanie w pomieszczeniach temperatury niższej od obliczeniowej, przy czym nie niższej niż 16°C w pomieszczeniach o temperaturze obliczeniowej 20°C i wyższej.
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  19. #59

    Domyślnie

    Barbossa....nie odszczekam i tak Ponownie powtórzę: nie wkurzyłbyś się siedząc z gośćmi przy owinietych szmatami termostatach???? Człowieku!!!
    Z tego WT wynika, że co? Nie wolno mi w domu mieć mniej niż 16??? A jak bym chciał to musze za to zapłacić zbędnym ogrzewaniem, tak? To jest mądre???? A pytam jeszcze po raz kolejny: co z codziennym wietrzeniem pomieszczeń przez 3/4 roku ????????? Co z myciem okien ??? Jakaś paranoja normalnie....

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    mądre
    bo nikt nie będzie dogrzewał cwaniaka sąsiada
    co do pytań to chyba coś Ci się zwarło
    jakie szmaty? jakie 3/4 roku?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony