dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 87
  1. #61

    Domyślnie

    Sąsiada?? O czym Ty mówisz? Mam podzielniki założone na grzejnikach i płacę za to ile wypromieniuje ciepła! Iwłaśnie płacę między innymi za to że wietrzę mieszkanie a grzejnik na maksa! I to mnie wkurza! A jakby jeszcze to połączyć z modnym ostatnio tematem globalnego ocieplenia albo np. koniecznością uzyskania świadectwa energetrycznego mieszkania przy sprzedaży to to według Ciebie jest mądre aby przy + 10 albo 16 głowica na maksa sie otwierała, tak? Super...:/ Poza tym nie odpowiedziałeś mi co z wietrzeniem i myciem okien przez 3/4 roku.....Otwieramy i grzejemy i płacimy na darmo za ogrzewanie, przy okazji roztapiając lodowce, czy zawijamy kufajki i szmaty na termostaty??? No słucham...

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    felga Cię uszkodziła?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #63

    Domyślnie

    Zabrakło Ci argumentów... czy masz jakiś problem natury psychicznej?

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, odpowiedzieć (sobie) na zadane pytanie
    to już Twój problem
    nie będę zniżał się do buraczanego poziomu
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #65

    Domyślnie

    Ten co nie lubi ubliżać innym sie odezwał - tym samym określając swój poziom. Pa.

  6. #66

    Domyślnie

    Barbosa słusznie mówisz. Danfos ( u niech sprawdzałem ) otwiera przy 6 stopniach Celsiusza na śnieżynce. Ale niewątpliwie jest to ustawienie zamknięcia przepływu z progiem krytycznym. Pozwala na przykład wymienić (ściągnąć do malowania) kaloryfer bez obaw. No chyba że na dworze zimno a ktoś otworzy okno.
    Zresztą jak artis bardzo chce to niech mu spółdzielnia wymiani ten termostat. Wystarczy przywalić mu młotkiem i zgłosić że "się" zepsuł. Będzie miał albo potwierdzenie swoich teorii o błędzie w działaniu urządzenia albo przekona się że jednak tak to ma działać. Ja stawiam na to drugie.
    Jestem jeszcze ciekawy jak następuje sprawdzanie że zawór otwarty jest "na maxa" bo przepływomierzy nie montują raczej w standardzie.

    Swoją drogą jeśli zawór ma przy 6 stopniach się otwierać to znaczy że ma i jak chce się umyć w tej temperaturze okna to ma się pecha. A jak komuś nie pasuje to niech zbuduje dom i wtedy sobie może zakręcić ogrzewanie nawet przy -25 na dworze. Wtedy można się fajnie przekonać co to bezwładność cieplna.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    no tak, zresztą gdzieś tam po drodze są jakieś zawory
    ale co z wietrzeniem i myciem okien przez 3/4 roku
    Znawca Debila, zadał pytanie, na poziomie bardzo zbliżonym do tegoż,
    ktoś potrafi na nie odpowiedzieć? bo ja chyba nie dam rady
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Mimo ewidentnego braku kultury co niektórych wyjaśnię. Brak możliwości schłodzenia mieszkania w bloku do niskiej temp. jest jak najbardziej zasadne i logiczne. Zabezpiecza to sąsiadów przed płaceniem rachunków za twoje ogrzewanie oraz zabezpiecza budynek przed doprowadzeniem do stanu nieużywalności. Jak ktoś tego nie rozumie to nie nadaje się do mieszkania między ludźmi.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    . Zabezpiecza to sąsiadów przed płaceniem rachunków za twoje ogrzewanie oraz zabezpiecza budynek przed doprowadzeniem do stanu nieużywalności. Jak ktoś tego nie rozumie to nie nadaje się do mieszkania między ludźmi.
    Sąsiedzi płacą za moje ogrzewanie? A to dobre ) Mógłbyś wyjaśnić w jaki sposób skoro mamy wszyscy na grzejnikach podzielniki i każdy płaci za siebie???? Pisałem już o tym.
    Chciałbym też wiedzieć w jaki sposób przy dodatniej temperaturze można doprowadzić budynek do stanu nieużywalności poprzez spowodowanie zamarznięcia i popękania rur c.o., bo to chyba miałeś na myśli?
    Może miałeś dobre intencje ale nie zagłębiłeś się w temat i napisałeś same bzdury przy okjazji mnie obrażając....
    Aby nie było...PEWNIE, ŻE GŁOWICA POWINNA SIĘ OTWIERAĆ AUTOMATYCZNIE, ABY GRZEJNIK, LUB RURY NIE ZAMARZŁY !!!!!
    jESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA!!!
    ALE NIE PRZY +16 lub +6 W ZALEŻNOŚCI OD OPINII, TYLKO PRZY ZEROWEJ I MINUSOWEJ TEMPERATURZE!!!
    To chyba jest logiczne, prawda? Nikt tego nie widzi?????
    I TYLKO O TO MI CHODZI !!! A wszyscy, że jest dobrze, że jest dobrze..... Chyba, że u was woda zamarza przy + 6 lub + 16, to wtedy rzeczywiście jest dobrze...

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jak to się mawia, lepiej z mądrym zgubić niż....
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #71

    Domyślnie

    Barbossa...a coś bardziej na temat mógłbyś? Bo jeśli nic nie masz do powiedzenia to po prostu się nie odzywaj zachowując swoje filozoficzne przemyślenia dla siebie.
    P.S. Od razu widać skąd tak duża liczba postów u ciebie się wzięła..

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał artis-firma
    Sąsiedzi płacą za moje ogrzewanie? A to dobre ) Mógłbyś wyjaśnić w jaki sposób skoro mamy wszyscy na grzejnikach podzielniki i każdy płaci za siebie???? Pisałem już o tym.
    Podzielnik ciepła zlicza (w przybliżeniu) ciepło, które dostaje się z grzejnika do Twojego mieszkania.
    Jeśli Twój sąsiad nie będzie ogrzewać swojego mieszkania, przez ścianę do jego mieszkania będzie uciekać ciepło z Twojego. Szybciej, niż przez zewnętrzną, bo wewnętrznych ścian się nie izoluje. A zatem, dla utrzymania tej samej temperatury w pokoju (czego pilnuje głowica termostatyczna) z grzejnika wypłynie więcej ciepła (co zliczy podzielnik).

    Tym sposobem, ogrzewasz mieszkanie sąsiada przez ścianę, płacąc więcej za ciepło.

    Zrozumiał?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  13. #73

    Domyślnie

    Teoretycznie może i masz rację, jednak w praktyce tak nie jest. Przynajmniej u mnie. Czy Ty myślisz, że siedzę w domu przy +10 albo 15 stopniach i cieszę się że mnie ogrzewają sąsiedzi bojąc się aby tylko głowica w grzejniku się nie otworzyła? Hahaha.. A tylko wtedy miałoby sens to co napisałeś, że głowica pilnuje aby mnie sąsiedzi nie ogrzewali....Więc ten pomysł jest chybiony. Mam odkręcony jeden grzejnik na "III" podczas dnia w całym mieszkaniu (36 m.kw.) I we wszystkich pomieszczeniach mam powyzej 20 st.C. I tak jest dobrze.
    Poza tym nawet gdyby u mnie było 16 st. a u sąsiada 21 to czy aż tak bardzo byłaby odczuwalna utrata ciepła w jego mieszkaniu? Wątpię.... chyba byłby to jakiś ułamek procenta....A gdyby jeszcze miał stare drewniane okna a ja nowoczesne, no to rzeczywiście szlachetna misja mojej głowicy chroniącej go przed ogrzewaniem mi mieszkania byłaby wielka!

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał artis-firma
    tylko wtedy miałoby sens to co napisałeś, że głowica pilnuje aby mnie sąsiedzi nie ogrzewali....
    Głowica pilnuje, aby w pokoju była ustawiona temperatura. Nic więcej. Nic mniej.

    Cytat Napisał artis-firma
    Poza tym nawet gdyby u mnie było 16 st. a u sąsiada 21 to czy aż tak bardzo byłaby odczuwalna utrata ciepła w jego mieszkaniu? Wątpię.... chyba byłby to jakiś ułamek procenta....
    Ale masz jakieś wsparcie, czy tylko tak Ci się zdaje?

    Dla ściany o współczynniku przenikania rzędu 3 W/m2K, ściany długości 5 metrów łączących Ciebie i sąsiada i różnicy temperatur rzędu 5*C, masz rocznie (zakładam sezon grzewczy rzędu 2 500 h) straty wynoszące ponad 560 kWh rocznie. Czyli sąsiad dokłada się do Twojego rachunku za ogrzewanie o 100 PLN rocznie.

    Czy to jest ułamek procenta Twojego rachunku za ogrzewanie? Jeśli tak, to współczuję...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  15. #75

    Domyślnie

    Ohohohooo....wyższe studia się skończyło? Nie mam wsparcia, ale widzę, że Ty masz. I to duże. Gratuluję.Kto by pomyślał, że taka ściana potrafi tyle "żreć" ! Jednak....na nic Twoje dywagacje przynajmniej względem mnie i sąsiada, ponieważ wątpię aby nagrzewał swoje mieszkanie do temp. 26-27 st. C. dokładając tym samym do moich 21-22 st. 100 zł. rocznie I moja głowica nadal nie może spełnić swojego szlachetnego zadania do którego niby została powołana...Ale mi jej żal, no ... ((

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał artis-firma
    Ohohohooo....wyższe studia się skończyło?
    A są jakieś inne? Myślałem, że studia to są tylko wyższe.

    Cytat Napisał artis-firma
    Nie mam wsparcia, ale widzę, że Ty masz.
    To zanim zaczniesz się wymądrzać, zastanów się, czy aby na pewno warto. Bo póki co to się tylko kompromitujesz.

    No chyba, że to o to chodzi.

    Cytat Napisał artis-firma
    Jednak....na nic Twoje dywagacje przynajmniej względem mnie i sąsiada, ponieważ wątpię aby nagrzewał swoje mieszkanie do temp. 26-27 st. C. dokładając tym samym do moich 21-22 st. 100 zł. rocznie
    Nie moje , tylko Twoje. To Ty napisałeś:
    Cytat Napisał artis-firma
    nawet gdyby u mnie było 16 st. a u sąsiada 21 to czy aż tak bardzo byłaby odczuwalna utrata ciepła w jego mieszkaniu? Wątpię.... chyba byłby to jakiś ułamek procenta....
    a ja tylko udowodniłem, że nie masz o tym zielonego pojęcia.

    Ani formą swoich wypowiedzi nie pasujesz do tego forum, ani ich merytorycznym poziomem. Proponuję więc zamiast pisać, ograniczyć się wyłącznie do czytania.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  17. #77

    Domyślnie

    dyskusja zażarta sie zrobiła
    wracając do tematu to niektóre głowice na "szronie" czy "0" pilnują ok. 8 st
    tzw przeciwzamarzeniowe- oznacza to nie tylko że nie dopuszcza poniżej
    "0" ale utrzymują temp. powyżej - czyli ok. 8 st.
    I chyba tego nie mozna zmienić.
    Facet ze spóldzielni "coś" Ci tam wyjasnił ale niezbyt dokładnie.
    Fakt że są też głowice z "prawdziwym" 0 tzn z całkowitym zablokowaniem
    przepływu, ale jak spółdzielnia kupiła hurtem te typowe to Ty musiałbyś
    chyba sam sobie je zamontować.
    Mieszkam jeszcze w bloku więc rozumiem, jedno z rozwiazań -
    zrobić z tektury, blachy taką nakładkę na grzejnik i głowicę, która
    skieruje ciepło z grzejnika na głowice a oddzieli od zimnego powietrza z okna.
    Na kilkanascie minut powinno wystarczyć - a nie wietrzysz przecież cały dzień.
    M. Lenart

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał artis-firma
    Aby nie było...PEWNIE, ŻE GŁOWICA POWINNA SIĘ OTWIERAĆ AUTOMATYCZNIE, ABY GRZEJNIK, LUB RURY NIE ZAMARZŁY !!!!!
    jESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA!!!
    ALE NIE PRZY +16 lub +6 W ZALEŻNOŚCI OD OPINII, TYLKO PRZY ZEROWEJ I MINUSOWEJ TEMPERATURZE!!!
    To chyba jest logiczne, prawda? Nikt tego nie widzi?????
    Nie, to już za późno. Te 6 stopni wynika z marginesu bezpieczeństwa wynoszącego 2 stopnie celciusza. A dlaczego nie dopuszcza się do spadku poniżej 4 stopni celciusza wynika z charakterystyki nośnika ciepła jakim jest woda. "Wyższych" studiów nie trzeba. Co się dzieje przy 4 stopniach mówili już w podstawówce

    Te dwa stopnie bezpieczeństwa wynikają nie z dbałości o ciebie i twój dom. To każdy ma nosie. Chodzi o powrót z rury, który niejednokrotnie idzie w ścianach budynku. Przy założeniu teoretycznym że każdy zakręci sobie grzejnik (w praktyce sytuacja bardzo popularna gdy po wybudowaniu a przed odbiorem nowego budynku przyjdą mrozy) na powrotach temperatura może być bardzo niska. Przy zamkniętym termostacie istniej ryzyko zejścia poniżej magicznych 4 stopni i kłopoty gotowe.

  19. #79

    Domyślnie

    O ! A jednak da się NORMALNIE wyjaśnić bez zbędnej szarpaniny,co? No i o to prosiłem w pierwszym poście !! Ale nie, niektórzy musieli pokazać jaki to ja głupi jestem a oni mądrzy..... Stąd ta niepotrzebna dyskusja. A wystarczyłby ten ostatni post! Wyciągnijcie wnioski MĄDRALE.
    Lenart....Rozwiązanie z tekturką lub blaszką odpada ponieważ w kuchni grzejnik mam zakręcony zawsze. Nie potrzebuję go odkręcać przy 22 st. przecież. Chyba będę musiał przeprosić sąsiadów, że mam taką NORMALNĄ temp. z grzejącym tylko jednym grzejnikiem w mieszkaniu..... Albo poprosić ich aby mi nie ogrzewali mieszkania przez ściany bo czasem tez chciałbym sobie poodkręcać grzejniki )) Albo umówimy się na dyżury: jeden tydzień ja grzejniki włączam a jeden tydzień sąsiad....koszty będą po równo ))) To taka mała dygresja, oczywiście nie do ciebie tylko do samej idei zadań bojowych głowicy
    Skoro jest jak jest to zrobię tak, że ściągnę głowicę a zawór ścisnę małym ściskiem i wtedy chyba już nic nigdy ten zawór nie przepuści !

    KrzysztofLis2..... Za Wikipedią:
    "Wykształcenie wyższe jest wykształceniem uzyskanym w uniwersytecie, uniwersytecie technicznym (politechnika) lub w innych ośrodkach szkolnictwa wyższego. Pojęcie wykształcenia wyższego obejmuje skończenie studiów wyższych (po szkole średniej), oraz dalsze studia lub badania prowadzące do uzyskania stopnia naukowego."
    Skoro Wikipedia użyła określenia "studia wyższe", to chyba ja też mogę, co?
    Czepisz się niepotrzebnie. Było napisać to co Robert.k .
    Poza tym czy ja mówiłem, że mam "zielone pojęcie" o termostatach? Oczywiście, że nie mam. Gdybym miał to nie zobaczyłbyś mnie na tym forum. A jeśli już to w formie takiego eksperta jak Ty. I nie jest to złośliwość tylko uznanie, bo widzę,że mimo wszystko znasz sie na rzeczy. Zadałem na tym forum pytanie własnie dlatego, że się nie znam. A Ty mnie wyganiasz i każesz tylko czytac...(( Ojjj....nie ładnie

  20. #80

    Domyślnie

    Pamiętaj tylko że przy ścisku musisz pamiętać o okresie jesienno zimowym kiedy jest odpowietrzanie instalacji oraz awariach które wymagają spuszczania wody z instalacji. Ale z zamontowaną głowicą też trzeba o tym pamiętać. Z drugiej strony jeśli temperatura utrzymuje się bez grzania to znaczy, że można spokojnie ustawić termostat na owe 22 stopnie i grzało nie będzie (zawór się nie otworzy). Problem można rozwiązać prosto ( za jakieś 50-80 zł) ale niestety wiosną. Kup po prostu zawór termostatyczny z czujnikiem wyniesionym. http://pl.heating.consumers.danfoss....5F_SIT312.html

    Umieść czujnik tam gdzie nie dmucha bezpośrednio z okna tak aby mierzył rzeczywistą temperaturę pomieszczenia a nie podmuchu z dworu.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony