dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie KUCHENKA ELEKTRYCZNA CZY GAZOWA ? ZA I PRZECIW.

    Jestem przed zakupem kuchenki.
    W mieszkaniu maiałam tradycyjną kuchenkę z piekarnikiem. Jestem przezwyczajona do popatrywania na wielkość płomienia pod gotującym się garnkiem.
    Czy iść za modą i w nowym domu zainstalować płytę elektryczną czy pozostać wierną tradycji i wybrać płytę gazową.
    Podobno na płycie elektrycznej trzeba się nauczyć gotować.

    Pomóżcie podjąć decyzję.
    Pozdrawiam.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    ups! To byłem ja, cosik mnie wylogowało

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Nie jest aż tak źle z tym przyzwyczajaniem. Mamy elektryczną. Nie szumi, nie smrodzi, nie wydziela spalin - łatwo ją czyścić. Jadyna wada: bierze prąd...

  5. #5

    Domyślnie

    Użytkuję płytę elektryczną AEG od 3 lat i jestem bardzo zadowolona.
    Przyzwyczajałam się do niej z 5 minut, a potem czułam się jak gdybym nigdy wcześniej nie miała gazu.
    Uważam, że komfort jest nieporównywalny, a z tymi rachunkami to nie przesadzajmy.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie Re: KUCHENKA ELEKTRYCZNA CZY GAZOWA ? ZA I PRZECIW.

    Cytat Napisał Paty
    Jestem przed zakupem kuchenki.
    W mieszkaniu maiałam tradycyjną kuchenkę z piekarnikiem. Jestem przezwyczajona do popatrywania na wielkość płomienia pod gotującym się garnkiem.
    Czy iść za modą i w nowym domu zainstalować płytę elektryczną czy pozostać wierną tradycji i wybrać płytę gazową.
    Podobno na płycie elektrycznej trzeba się nauczyć gotować.

    Pomóżcie podjąć decyzję.
    Pozdrawiam.
    Sory, ale gaz to się n adaje może do samochodu jako paliwo, ale nie do gotowania. Od roku mam płytę ceramiczną - w życiu bym się nie zamienił na gaz z powrotem. Koszty są identyczne - z tym zę ja gazu używałem tylko do gotowania, więc sporą część opłaty za gaz to był abonament.

  7. #7

    Domyślnie Re: KUCHENKA ELEKTRYCZNA CZY GAZOWA ? ZA I PRZECIW.

    Jam mam do wyboru kuchenkę na propan-butan (butla w szafce) lub elektryczną. Co wybrać?
    Pozdrawiam,
    MZ.

  8. #8

    Domyślnie

    Gdybym miał ciągnąć gaz tylko do kuchenki albo wozić butle, zdecydowanie wybrałbym prąd. Ale i tak będzie gaz z sieci w kotłowni, a do tego słuchamy opowieści przyszłych sąsiadów o zdarzających się wielogodzinnych przerwach w dopływie prądu ... Więc na razie kuchnia gazowa (nie jestem szczególnym katastrofistą, ale wielkie awarie sieci elektrycznej zdarzają się i w bardzo cywilizowanych krajach, a grzanie wody na herbatę w kociołku na ognisku wolę zostawić w dalszej rezerwie ) i piekarnik elektryczny, do tego obowiązkowo czajnik elektryczny, ale i tak pociągnę 3 fazy do kuchni, na wypadek gdyby coś nam się odmieniło i zachciało się płyty ceramicznej czy czegoś podobnego (to w końcu wielka wygoda - np. ustawiasz sobie czas gotowania i idziesz do sąsiadów, albo gdzieś ...)
    Tomasz M.

  9. #9

    Domyślnie

    Mamy teraz gazową - niestety nigdy nie jestem jej w stanie naprawdę dobrze umyć, z elektryczną znacznie łatwiej. Bedzie elektryczna.
    Nie gotuję dużo, kosztów się nie boję.
    pzdr

  10. #10

    Domyślnie

    A co myślicie o połączeniu palników gazowych z płytą elektryczną ( tak pół na pół). Wygląda dosyć cudacznie, ale może się okazać przydatne kiedy nastąpi przerwa w dostawie prądu

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi.

    Powiem szczerze że dalej nie wiem co wybrać. Na pewno elektryczna jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości.
    Ale słyszałam też że jak wikipi np.mleko to tragedia ...., że trzeba przykręcać temperaturę jak się potrawa już zagotuje. Jedni znajomi to mają elektryczną na pokaz w kuchni ,a drugą do gotowania gazową w piwnicy.

    Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie Re: KUCHENKA ELEKTRYCZNA CZY GAZOWA ? ZA I PRZECIW.

    Cytat Napisał Paty
    .....Czy iść za modą i w nowym domu zainstalować płytę elektryczną ......
    To nie moda, to wygoda
    Ja mam ceramiczną MasterCook`a z Wrozamet-u, jest bardzo OK.
    A jeżeli już gazowa, to koniecznie piekarnik elektryczny, z wentylatorem.
    Podobno przy elektrycznej będą dłużej czyste sufity, ale jak masz kominek to dla Ciebie to żaden argument.
    Pozdrowienia

  13. #13

    Domyślnie

    Ja dwa lata temu wybrałam kuchenkę z ceramiczną płytą grzewczą, dwa palniki na gaz i dwa na prąd. Miałam wtedy sytuację , że przerwy w dostawie prądu sie niestety zdarzały, a gaz miałam z butli . Tak więc byłam ubezpieczona na tkz. dwa fronty. Teraz w nowym domu mam gaz ziemny , także wymienię tylko dyszę i nadal będę ją użytkować. Piekarnik natomiast mam elektryczny, z termoobiegiem i sondą mierzącą temperaturę potrawy wewnątrz. Niezły bajer, musze przyznać. Wszystko to produkty Firmy Amica, polecam, pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.

  14. #14
    Przekorek
    Guest
    Przekorek

    Domyślnie

    Jestem za gazem do gotowania - proste, tanie. W razie braku prądu ugotujesz i zjesz.
    Jestem za prądem do pieczenia - dokladne. Ciasta o wiele lepiej wychodzą. Ponadto, na upartego możesz zaprogramować piekarnik, jak wychodzisz, żeby się włączyl 30 min przed planowanym powrotem i podgrzal ci obiad.
    (Pamietaj, że do piekarnika na prąd musisz mieć o wiele "mocniejszą" instalację.)
    Ponadto - zastanow sie nad rozdzieleniem tych 2 tradycyjnie powiązanych urządzen - ja mam elektryczny piekarnik umieszczony w innym miejscu niż kuchenka, na wysokości 1,2 metra - zabudowany. Wiesz jak super, gdy sie nie trzeba schylać?

  15. #15
    erni
    Guest
    erni

    Domyślnie

    a ja mam w kuchni elektryczną płytę z piekarnikem Amica a w kotłowni gazową (tak na wszelki wypadek - przydała mi się jakieś 3 razy w ciągu trzech lat) - jak na razie kuchnia sprawdza się znakomicie. Dla mnie kuchnia elektryczna to była jedyna opcja ze względu na dzieci - nie muszę się martwić czy coś aby nie odkręci (do kotłowni nie mają dostępu) a do odcinaczy gazu w kuchenkach gazowych jakoś nie mogłem nabrać zaufania - poza tym uważam, że to faktyczna wygoda (timery)

  16. #16

    Domyślnie

    Ja mam kuchenkę elektryczną Whirlpoola - jest ok, chociaż trudno mi ja 'doskrobac' z przypalonych plamek.

    Jednak gdybym miala gaz, wybrałabym płytę na gaz z piekarnikiem elektrycznym. Gotujac na gazie masz znacznie większą możliwość regulacji temperatury i nie potrzebujesz garnków i patelni i grubym i superpłaskim dnie.

    No i, jaki szanujący się kucharz (chociaz uzurpujący do miana) gotuje na płycie elektrycznej??

    Pozdrawiam,
    Jaśka
    -------

  17. #17

    Domyślnie

    Jaśka,
    przypalone plamki można zmyć jak w reklamie jednym ruchem ściereczki z Cifem. To działa! Musisz tego spróbować, nie radzę niczym skrobać po płycie.

  18. #18

    Domyślnie

    Ja mam teraz gaz ziemny ale tylko do pieca, kuchnię mam elektryczną i chyba jak wszyscy którzy tego spróbowali nie wrócę do gazowej. Z czasów budowy starego domku została mi mała butla, tzw. turystyczna mogę do niej dokręcić palnik (mam podwójny) lub lamkę gazową (nie mam). przez czery lata z niej nie korzystałem nie wiem nawet czy jest tam gaz i dla mnie to jest najlepsza opcja na wypadek braku prądu bo ugotuję sobie wodę, mam kaganek pod strzechę a kosztuje grosze.
    Ten dom buduję dla przyjaciela.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    No dobra,ale Wokiem ti sie nie naszaleje na plycie ceramicznej,co?

  20. #20

    Domyślnie

    Ten dowcipnis na gorze to ja ale sie jakos tak wylogowalo...
    A nie lubie byc anonimowy....
    Insanity is when you do the same thing over and over again and expect a different result.-Anonymus.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony