dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Mixokretem beton B20?

    Witam wszystkich,

    Mam pytanie - zastanawiam się nad budową domu metodą kształtek styropianowych (Thermodom/Izodom itp.). Trzeba te kształtki zalewać betonem B15-B20. Sporo tego na dom wychodzi, bo ok. 40 ton trzeba betonu wlać w styropian. Ostatecznie ściany ciepłe powstają, przenikalność do 0,10/m2.

    Zastanawiałem się, czy można by to było zrobić za pomocą pompy betonu, tzw.
    mixokreta? Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Tzn. myślałem, żeby takiego
    mixokreta podstawić pod dom i pompować beton bezpośrednio do kształtek. Teoretycznie parametry pompy miksokret pozwalają na pompowanie betonu B15 lub B20, ale czy to jest realne?

    Pozdrówka
    Maciej

  2. #2

    Domyślnie

    pomysl chyab ciekawy ale z tego co pamietam do miksokreta przy wylewkach ekipa zażyczyła sobie piasek plukany a b20 to nie sam cement i zwir ale tez kamorki... a tego maszyna mzoe nieprzezyc...
    ------- Projekt MILA z Horyzontu, to do czego dążymy -------

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi
    ... Teoretycznie parametry pompy miksokret pozwalają na pompowanie betonu B15 lub B20, ale czy to jest realne? ...
    myśle, ze śrubowanie marki zaprawy nie ma tu wiekszego sensu /nawet beton słabszy uniesie cięzar stropów i dachu/

    natomiast problemem moze sie byc ciśnienie z węża /przemieszczające ustawione lekkie pustaki/

    czyli zasypywanie reczne lub przez jakiś lej, tak aby mieszanka wpadała pionowo

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Sprawdzalem kiedys parametry techniczne mixokretow i z tego co pamietam to sa tam okreslone max wymiary kruszywa - zbyt male aby zastosowac zwir. Beton bez zwiru musi zawirac wieksza ilosc cementu wiec cenowo sie nie oplaci.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    no to w końcu marki zaprawy czy betonu?
    mixokret nie jest od wytwarzania i podawania betonu tylko zapraw i mieszanek tynkarskich
    druga sprawa to te ciśnienie, o którym napisał brzoza
    nawet jak zastosujesz pompę do betonu to możesz sobie narobić bigosu
    40 ton to raptem do 20m3 mieszanki betonowej, którą raczej musisz zaaplikować w odstępach czasowych, więc albo mieszać na miejscu w betoniarce, lub zbić wannę z desek, zamówić gruchę i przerzucić te 2-3m3 za każdym razem
    chyba, że za jednym zamachem i pompa, ale to może (nie musi) żle się skończyć
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Hmm... Pytanie ekonomiczno techniczne: pompa do betonu kosztuje 100 zł/h, miksokreta nikt Ci duzo taniej nie wydzierżawi... Zamierzasz trzymać ten sprzęt prze miesiąc na budowie?? Ile to będzie kosztować?? Bo z tego co pamiętam to zalewa się tam co 3- 4 warstwę.

    Panie... w du.... tym młodym się przewraca.... Kubełki i jazda na górę......

    Patrz jak sobie radzą tutaj:
    http://www.youtube.com/watch?v=YDJPtaZCONc
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomclav
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    niedawno oglądałem program na discovery czy coś i odbudowywali miasto właśnie w takiej technologii: kształtki plus beton. Wydaje mi się że ustawiali wysoko szalunki (3m) zazbrojone w każdej warstwie i lali z pompy beton na całą wysokość od razu plus wibrowali żeby dobrze spływał. Ale głowy nie dam sobie urwać...


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Panie... w du.... tym młodym się przewraca.... Kubełki i jazda na górę......

    Patrz jak sobie radzą tutaj:
    http://www.youtube.com/watch?v=YDJPtaZCONc
    Miałem przyjemność pracować z czarnoskórymi. Uwierz mi, te wiadra rzucane do góry na pewno nie są pełne Nawet bym powiedział, że tu obowiązuje zasada jak w dowcipie:
    Kierownik budowy przygląda się pracownikom, że jeżdżą z pustymi taczkami w tą i z powrotem. Pyta się jednego, co tak jeździ na 'pusto', a on na to: - panie kierowniku, taki zapi%^rz, że nie zdążymy załadować

    Prędzej im się beton w gruszce stężeje, niż strop w ten sposób wyleją wiaderkami


    Maciej

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie Re: Mixokretem beton B20?

    Cytat Napisał maciejzi
    Witam wszystkich,

    Mam pytanie - zastanawiam się nad budową domu metodą kształtek styropianowych (Thermodom/Izodom itp.). Trzeba te kształtki zalewać betonem B15-B20. Sporo tego na dom wychodzi, bo ok. 40 ton trzeba betonu wlać w styropian. Ostatecznie ściany ciepłe powstają, przenikalność do 0,10/m2.

    Zastanawiałem się, czy można by to było zrobić za pomocą pompy betonu, tzw.
    mixokreta? Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Tzn. myślałem, żeby takiego
    mixokreta podstawić pod dom i pompować beton bezpośrednio do kształtek. Teoretycznie parametry pompy miksokret pozwalają na pompowanie betonu B15 lub B20, ale czy to jest realne?

    Pozdrówka
    Maciej
    Do zalewania kształtek styropianowych należy używać betonu w konsystencji półpłynnej (cyt. za http://thermodom.pl/PL/ : "Stosowany beton powinien posiadać konsystencję półciekłą i być klasy B-15 lub innej wg obliczeń konstrukcyjnych " ) Mixokret podaje mieszanki betonowe półsuche, czyli przeciwieństwo. Nie jest to beton konstrukcyjny- tam musi być żwir.
    Sucha mieszanka nie wypełni Ci dokładnie kształtek (tam jest zbrojenie w środku).
    Można zalewać całą kondygnację, ale usztywnia się ściany specjalnymi stojakami i wiąże.

    Thermodom robi szkolenia u siebie i dokładnie idzie się wszystkiego dowiedzieć, dają materiały, warto się wybrać (jeśli ktoś poważnie myśli o budowie w tej technologii). Szkolenie bezpłatne.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi
    Cytat Napisał coulignon
    Panie... w du.... tym młodym się przewraca.... Kubełki i jazda na górę......

    Patrz jak sobie radzą tutaj:
    http://www.youtube.com/watch?v=YDJPtaZCONc
    Miałem przyjemność pracować z czarnoskórymi. Uwierz mi, te wiadra rzucane do góry na pewno nie są pełne
    przyjrzyj się, coś z tego wiaderka się wylewa, pewnie wiadra nie są pełne ale coś w nich jest, poza tym licząc, że 1m3 to 200 rzutów wiaderkiem (po 5l), zakładając 10 wiader/minutę, to mamy 20minut/m3, no to 5m3 w niecałe 2 godziny wyleją, no to im nie stężeje

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał freetask
    przyjrzyj się, coś z tego wiaderka się wylewa, pewnie wiadra nie są pełne ale coś w nich jest, poza tym licząc, że 1m3 to 200 rzutów wiaderkiem (po 5l), zakładając 10 wiader/minutę, to mamy 20minut/m3, no to 5m3 w niecałe 2 godziny wyleją, no to im nie stężeje
    No coś Ty, po pół godzinie rzucą w cholerę wszystko i pójdą na szluga Chociaż może ja na budowie z innymi czarnoskórymi pracowałem


    Maciej

  12. #12

    Domyślnie Re: Mixokretem beton B20?

    Cytat Napisał BigPiotr
    Mixokret podaje mieszanki betonowe półsuche, czyli przeciwieństwo. Nie jest to beton konstrukcyjny- tam musi być żwir.
    Zależy jaki mixokret. Pytałem w wypożyczalni sprzętu budowlanego, mają maszynę podającą mieszankę B20 półpłynną. Wynajem wychodzi 150zł/dobę.
    Pewnie by dało radę tym dom zbudować...

    Maciej

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    .....

    Panie... w du.... tym młodym się przewraca.... .........
    czyżby cytat z Pułkownika z Włatców Móch?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony