dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie co zamiast styropianu na strop? AKUSTYKA

    witam,

    czy istnieje jakis sposob na wyciszenie stropu monolicznego bez uzycia styropianu?
    moze sa jakies specjalne maty wygluszajace pod panele/parkiet, ktore moga zastapic styropian?



    oczywiscie moge zrobic styropian + wylewka, ale poniewaz mam dosc niskie poddasze to wolalbym dac tylko wylewke samopoziomujaca + jakas cienka membrane.

    Ma ktos jakies doswiadczenia w tym temacie?

    pozdrawiam

    greg

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    dosc niskie? czyli?
    i ile moze miec max ten zamiennik grubosci zamiast styro i posadzk.
    czym chcesz wykonczyc podlogi?
    nie bym przeciagal na strone styro i posadzki bet.
    ale mozesz byc niewyplacalny.
    a i jeszcze jedno jak z rozprowadzeniem mediow. ida pionami instalacyjnymi czy po stropie

  3. #3

    Domyślnie

    styropian + wylewka wyjdzie pewnie okolo 10 cm. wolalbym mniej - najlepiej 3-4 cm. ale nie wiem czy sie da...

    dodatkowo dojda jeszcze sufity podwieszane od spodu i tam planuje dac welne, ale to chyba nie wystarczy.

    jak cos wiesz to napisz.

    pozdrawiam

    greg

  4. #4

    Domyślnie

    aha, instalacje pojda za odsunieta scianka kolankowa.

  5. #5

    Domyślnie

    Stropy monolityczne ze względu na swoją masę nie przenoszą tak intensywnie dźwięków jak syropy lekkie dlatego izolacja akustyczna nie musi mieć jakichś wyśrubowanych parametrów. Ja w Twoim przypadku zastosował bym suchy jastrych z płyt gk bo łącznie z posypką wyrównującą ma tylko ok. 30mm grubości.
    "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
    .................................... Albert Einstein

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    perlit

    Załatwia problem w 100%
    Jest wiele receptur stosowania go, ma świetne własności dźwiękoizolacyjne.

    Adam M.

  7. #7

    Domyślnie

    Zrób ciepłą styrobetonową wylewkę. Ja taką zastosowałem u siebie i polecam. Tak jak u Ciebie nie było u mnie miejsca na styropian i wylewkę miałem tylko 5 cm do dyspozycji i to rozwiązanie idealnie się sprawdziło. Wylewkę robisz mieszając granulat styropianowy z cementem, bez piasku czy innych kruszyw.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    izolacji ze styro roaczej nie unikniesz,bo to najprostszy sposób
    np to masz już od 20mm
    są też jeszcze jakieś pianki 0,5cm, ale nie chce mi się tego szukać
    wujek gugle pomoże
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #9

    Domyślnie

    mam dwa pytania odnośnie tego perlitu, bo sama nazwa brzmi niezwykle kusząco i zachęcająco
    otóż jaką grubość najlepiej zastosować - tj. tak z 3 cm wystarczy?
    a drugie czy technologia wykonania tj rozprowadzić ten perlit na podłogę, na to folie i zalać wylewką?
    no i trzecie: cena perlitu to ok 200 zl za m3, więc przy założeniu, że grubość będzie te 3 cm to ile tego wejdzie na powierzchnie 100 m2 ?

    dzięki za odpowiedz,
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    znalazlem jeszcze wylewke samopoziomujaca nanosilent - 1cm tlumi 10db: http://www.basf-cc.pl/pl/broszury/ch...silent_bro.pdf

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    West001

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ten nanosilent kosztuje ok. 270zł za 15kg które wystarczy na 1-2m2 wiec na 100m2 musiałbyś wydać 14000zł

  12. #12

    Domyślnie

    Daj podkład z korka. Albo gumowy.

  13. #13

    Domyślnie

    a jakiej grubości masz strop ?

    tak jak pisał r7m8 strop monolityczny sam w sobie dobrze tłumi, tak więc może nie potrzeba nic dawać jeśli odpowiednia jest grubość tego stropu i założymy, że parter do dziennego użytku , choć to trochę naciągane

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Zrób ciepłą styrobetonową wylewkę. Ja taką zastosowałem u siebie i polecam. Tak jak u Ciebie nie było u mnie miejsca na styropian i wylewkę miałem tylko 5 cm do dyspozycji i to rozwiązanie idealnie się sprawdziło. Wylewkę robisz mieszając granulat styropianowy z cementem, bez piasku czy innych kruszyw.
    Też tak uważam styrobeton Polytech można stosować i nie 5cm ale można 4 cm wylać.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiamos
    Cytat Napisał bladyy78
    Zrób ciepłą styrobetonową wylewkę. Ja taką zastosowałem u siebie i polecam. Tak jak u Ciebie nie było u mnie miejsca na styropian i wylewkę miałem tylko 5 cm do dyspozycji i to rozwiązanie idealnie się sprawdziło. Wylewkę robisz mieszając granulat styropianowy z cementem, bez piasku czy innych kruszyw.
    Też tak uważam styrobeton Polytech można stosować i nie 5cm ale można 4 cm wylać.
    mam pytanie a jak to się przedstawia cenowo?

  16. #16

    Domyślnie

    Przy grubości warstwy polytechu 4cm, m2 wynosi w granicach 8-9zł. Plus własna robocizna.

  17. #17

    Domyślnie

    Że się tak podepnę pod temat żeby nie tworzyć nowego. Jak to jest z wszystkimi rurkami (co do grzejników, woda, peszle) i styropianem np. 3-4 cm ukladanym tylko w celu akustycznego wyciszenia? Styropian wciska sie pod rurki i te zatapia w wylewce czy robi w nim naciecia? Jak naciecia to chyba troche nie bardzo bo wtedy beton wylewki styka się z betonem stropu i z wyciszenia nici, tworzą się mostki akustyczne.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Jeszcze nikt kumaty nie wyciszał niczego styropianem...
    On tego "nie umie".
    Te 5cm to warstwa technologiczna. Na rury, peszle, odkurzacz centralny itp.
    Adam M.

  19. #19

    Domyślnie

    Nie wiem jak Tobie Adam ale mi chodzi nie o wyciszenie dzwięków np. rozmowy czy muzyki ale dźwięków uderzeniowych, czyli np. kroków. W tej publikacji (wiem wiem że to od producentów styropianów...):
    http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=akustyka
    i w tym:
    http://www.styropiany.pl/poradnik/po...py_podlogi.pdf
    wyraźnie widać, że nawet 3 cm styropianu pod wylewką wystarczy żeby znacząco obniżyć stopień przenikania takich dźwięków.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Taaa!
    Tylko to ONI tak piszą...
    Rozum ze sobą nosisz wszędzie.
    Gromadzisz w nim spostrzeżenia.
    Użyj go + to co w nim po szkole zostało!
    Zastosowałbyś tam płytę sklejki czy plastelinę?
    Dźwięki tłumią materiały niesprężyste i masywne jednocześnie.
    Bardziej niesprężyste.
    Te, co się poddadzą pod wpływem dragania, ale na miejsce nie wrócą.
    Takie.. plastelinowate, korkowate, sypkie...
    Piach, na ten przykład.
    Guma...
    PRAWDA, cała PRAWDA i tylko PRAWDA! - Styropian też ma "współczynnik tłumienia" dźwięków - to go podali!

    Potrafisz go tak ułożyć, żeby idealnie i we wszystkich punktach podparł taki panel?
    A piasek?
    A perlit?
    CO łatwiej?

    Zresztą - zrób eksperyment.
    Połóż panel na śniegu (podeprze idealnie we wszystkich punktach) i zapukaj w niego.
    Potem piach, perlit, tektura (marketowa pod panele) i... styropian!
    Sam zob... no, nie! USŁYSZYSZ!
    Adam M.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony