dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

    Stelaż do ścianki będzie wyglądać mniej więcej tak (dolny fragment):
    .

    Moje kolejne pytania są następujące:
    a) w miejscach oznaczonych "A" chcę przykręcić wpuszczane zawiasy - czy mogę zatem pomiędzy pionowe profile włożyć i przykręcić "kantówkę" do której owe zawiasy będą mocowane?
    c) czy płyta przykręcona z tyłu ścianki do profila "C" może być jednocześnie tylną częścią półki czy lepiej dać drugi kawałek płyty przykręcany wewnątrz półki do profila "B"?
    d) czy to w ogóle tak może wyglądać ?

    Dziękuję.

  2. #22

    Domyślnie

    Rom-Kon twoje rozwiazanie jest dobre mocujac scianki dzialowe bezposrednio do konstrukcji dachu,ale jak to sie ma do polozenia poroizollacji jak w takim ukladzie polozyc folie szczelinie na calym skosie??

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz.

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam kolegów,
    w firmie w której pracuje zawsze robimy skosy i sufity a następnie ścianki działowe. jeśli ścianka wychodzi równolegle do profili wystarczy dołożyć jeden profil na suficie i po montażu płyt do tego profilu przykręcić od spodu U profil ścianki działowej.

    Przy montażu jako pierwszych ścianek pojawia sie problem szczelności paroizolacji. Po naszej pracy w wiekszości przypadkow wykonywany jest BLOWER-DOOR TEST, i wiem z doświadczenia ze wykonanie naprawde szczelnej paroizolacji wymaga wiele uwagi i jeśli ma byc dobrze zrobiona nie powinna byc przerywana sciankami dzialowymi.

  4. #24

    Domyślnie

    witam! taki montarz wydaje sie dobry pod wzglendem kladzenia paroizolacji,ale jak to sie ma do stabilnosci tej scianki zakladajac ze beda wstawiane drzwi!
    wiadomo ze scianka jest wtedy narazona na wszelkiego rodzaju wstrzasy np:
    zona w agresji

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz.

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    jeśli górny U profil ścianki nie będzie przykręcony do samej płyty GK tylko poprzez płyte do szyny to ścianka będzie solidnie stala, jeśli zależy nam na stabilności to warto zastosować dwie warstwy GK, ścianka jest wtedy o wiele stabilniejsza.

    Można również zmniejszyć odstępy miedzy profilami z 60 do 40cm, poprawi to znacznie stabilność ścianki. My zawsze robimy tak w łazienkach coby płytki nie poodpadały jak żona drzwiami trzaśnie.

  6. #26

    Domyślnie

    wiem ze temat inny ale zapytam co sadzicie o wyonaniu tej scianki?




  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał pelagos
    wiem ze temat inny ale zapytam co sadzicie o wyonaniu tej scianki szczytowej??
    te deskowana szczytowke jakies balchy zaslaniaja.

  8. #28

    Domyślnie

    hehe dobre a moze jednak jakas konkretna wypowiedz???

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony