dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 33
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 649
  1. #621
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Adrianoo
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Koronowo
    Kod pocztowy
    86-010
    Posty
    6

    Wink

    Cytat Napisał bercik199 Zobacz post
    już jest pięknie! działka jak marzenie dachówka też ładnie wyszła. z czego ten komin?
    Obudowy 'Fasada plus' przygotowane pod wymiar. Montaż prosty zrobiony samodzielnie

  2. #622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrianoo Zobacz post
    Obudowy 'Fasada plus' przygotowane pod wymiar. Montaż prosty zrobiony samodzielnie
    ciekawe, nie słyszeliśmy o tym wcześniej. Nie mogę znaleźć opinii na temat tych gotowców, ma ktoś jakieś doświadczenia? Nic nie przecieka?
    Bo domyślam się że Adrianoo jeszcze w trakcie budowy i nie mieszka

  3. #623

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasiaJasia Zobacz post
    Cześć
    my mamy komin pokryty blachą w kolorze dachówki i prezentuje się świetnie
    Poniżej zdjęcia

    Załącznik 370906Załącznik 370907

    Pozdrawiam
    W ogóle nie wygląda jak blacha piękny dom! swoją drogą - podbitka to osb + styropian? cokolwiek by to nie było to świetnie to wygląda!

  4. #624
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Adrianoo
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Koronowo
    Kod pocztowy
    86-010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bercik199 Zobacz post
    ciekawe, nie słyszeliśmy o tym wcześniej. Nie mogę znaleźć opinii na temat tych gotowców, ma ktoś jakieś doświadczenia? Nic nie przecieka?
    Bo domyślam się że Adrianoo jeszcze w trakcie budowy i nie mieszka
    Jest to blacha zagniatamy w rąbek, kominy zaliczyły już kilka ostrych zacinajacych deszczy i wszystko było suche więc śmiało mogę polecić. Jest to obudowa bez wiercenia w kominie. Gdyby co mogę służyć pomocą

  5. #625

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrianoo Zobacz post
    Jest to blacha zagniatamy w rąbek, kominy zaliczyły już kilka ostrych zacinajacych deszczy i wszystko było suche więc śmiało mogę polecić. Jest to obudowa bez wiercenia w kominie. Gdyby co mogę służyć pomocą
    blacha na komin już kupiona, zainspirowałeś nas i chyba nie będziemy żałować. Dzięki

    Kameralni, kolejne pytanie - ile Wam wyszło od SSZ do deweloperskiego? Nie wiemy czy od wiosny jechać dalej czy zbierać

  6. #626

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7276.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	373865 Witam u nas koniec prac na ten rok Komin mamy z klinkieru

  7. #627
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Deski elewacyjne będą pionowo?

  8. #628

    Domyślnie

    Tak Deska w pionie widziałam taka na innym budynku i nam się spodobało. Polożenie wychodzi taniej niż poziom.

  9. #629

    Domyślnie

    Cytat Napisał Draco2 Zobacz post
    Dzięki za zdjęcia. Widzę ze mamy podobną wizję.
    JA właśnie chcę zrezygnować z pomysłu narożnego kominka z powodu obawy o TV. Na dodatek straszni mnie "boli" falt, że kominek zabiera dużo miejsca z tej przestrzeni przeznaczonej na RTV, stąd pomysł, żeby jak najbardziej zwężyć kominek stosując pionowy wkład. Obawiam się tylko, że może wyjść zbyt filigranowy na tak duży salon... a wyglądało by to mniej więcej tak:

    Załącznik 339114 Załącznik 339115

    A może ktoś jeszcze ma inne realizacje.....
    Witam my kominek mamy przeniesiony na drugą stronę . Co daje duża przestrzeń RTV Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7272.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	374123Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7273.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	374124

  10. #630

    Domyślnie

    Zapraszam do dołączenia do grupy inwestorów i zainteresowanych budową Domów z wizją https://www.facebook.com/groups/359752787749991/

  11. #631
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aaby
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    52

    Domyślnie

    Kameralni, przeglądam Wasze fotki i szukam wyłazów na dach lub stopni kominiarskich. Nikt z Was nie robi?
    Pytam, ponieważ wczoraj, na sam koniec robót, dekarze zamontowali nam dwa stopnie i ławę do komina (mamy komin tylko do kominka, który będzie do celów rekreacyjnych). I patrzeć na to nie mogę! Tak jak cieszyłam się dachem od pierwszej dachówki, tak od wczoraj mam przed oczami tylko te stopnie W dodatku dekarz zamontował uniwersalne, czyli wielkie.
    Szukałam przepisów, które by mnie ze stopni zwolniły ale niestety jest tylko rozporządzenie, które jednogłośnie mówi o wymogu stopni dla dachów o nachyleniu >25% (u nas 30 st., więc dużo więcej).
    Rozglądałam się po dachach w okolicy i praktycznie nikt tych stopni nie ma. Jestem już po rozmowie z dekarzem, mówi że dla niego nie problem, jedno słowo i zdejmie, tylko kwestia czy na pewno chcemy.
    Brak stopni to kwestia nieodebrania budynku czy raczej niechęć wejścia kominiarza później?

    Szukam alternatywy...

  12. #632

    Domyślnie

    Cytat Napisał aaby Zobacz post
    Kameralni, przeglądam Wasze fotki i szukam wyłazów na dach lub stopni kominiarskich. Nikt z Was nie robi?
    Pytam, ponieważ wczoraj, na sam koniec robót, dekarze zamontowali nam dwa stopnie i ławę do komina (mamy komin tylko do kominka, który będzie do celów rekreacyjnych). I patrzeć na to nie mogę! Tak jak cieszyłam się dachem od pierwszej dachówki, tak od wczoraj mam przed oczami tylko te stopnie W dodatku dekarz zamontował uniwersalne, czyli wielkie.
    Szukałam przepisów, które by mnie ze stopni zwolniły ale niestety jest tylko rozporządzenie, które jednogłośnie mówi o wymogu stopni dla dachów o nachyleniu >25% (u nas 30 st., więc dużo więcej).
    Rozglądałam się po dachach w okolicy i praktycznie nikt tych stopni nie ma. Jestem już po rozmowie z dekarzem, mówi że dla niego nie problem, jedno słowo i zdejmie, tylko kwestia czy na pewno chcemy.
    Brak stopni to kwestia nieodebrania budynku czy raczej niechęć wejścia kominiarza później?

    Szukam alternatywy...
    my wyłaz mamy i ławkę, stopnie nawet nie są potrzebne bo wychodzi okienkiem i od razu jest ławka.
    Ale we wszystkich domach obok są stopnie kominiarskie.
    Ja tam nie wiem, ale chyba lepiej je założyć niż żeby kominiarz miał latać po dachówkach. Za chwilkę już o tym zapomnisz i się przyzwyczaisz aha i nigdy nie słyszałem żeby nie odebrali domu z powodu braku stopni

  13. #633
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Mnie dekarz mówił, że nie potrzeba ław. Wyłazy blisko kominów, powiedział, że śmiało mogę po dachówkach łazić.

  14. #634
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Draco2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-102
    Dzielnica
    Nieborowice
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    [...] śmiało mogę po dachówkach łazić.
    Pytanie czy kominiarz będzie chciał łazić. Co zrobisz jak ci powie że nie ma warunków, żeby dojść do komina i odmówi kontroli? A jak się zgodzi to kto weźmie odpowiedzialność za pęknięte dachówki (po dachówkach trzeba umieć chodzić). Kto weźmie odpowiedzialność jak gość się poślizgnie i spadnie?

    Tez miałem te dylematy. Koło kominka zrobiłem krótką ławeczkę. Przy rurze z kotła gazowego nie mam nic. Zobaczymy... może nie będzie potrzeby. Strych nieużytkowy, w każdej chwili mogę zrobić.

    aaby : Może będzie dla Ciebie pocieszeniem ze na dach będziesz spoglądać może przez pierwszy rok... jak jeszcze będziesz oprowadzała wycieczki rodziny i znajomych. Jak minie 2-3 lata to jak Cię ktoś zapyta jaki masz komin albo stopnie, to nie będziesz umiała odpowiedzieć jak nie popatrzysz na dach.

  15. #635
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aaby
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Draco2 Zobacz post
    aaby : Może będzie dla Ciebie pocieszeniem ze na dach będziesz spoglądać może przez pierwszy rok... jak jeszcze będziesz oprowadzała wycieczki rodziny i znajomych. Jak minie 2-3 lata to jak Cię ktoś zapyta jaki masz komin albo stopnie, to nie będziesz umiała odpowiedzieć jak nie popatrzysz na dach.
    Pewnie tak
    Na razie kontaktowałam się z kominiarzem, który odbiera budynki na naszym terenie i czyści kominy - powiedział, że nie jest to konieczne.
    Ściągamy, w razie czego założymy. Mam nadzieję, że za dużo dachówek nie połamie łażąc po nich

  16. #636

    Domyślnie

    Forum dead

    Czy ktos moglby podac jaki jest koszt od stanu surowego zamknietego do deweloperskiego?
    W sensie hydraulika, elektryka, tynki, gladzie, ocieplenie poddasza, wylewki, ocieplenie scian...
    160 tys starczy?

  17. #637
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Majeranek01

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bercik199 Zobacz post
    Forum dead

    Czy ktos moglby podac jaki jest koszt od stanu surowego zamknietego do deweloperskiego?
    W sensie hydraulika, elektryka, tynki, gladzie, ocieplenie poddasza, wylewki, ocieplenie scian...
    160 tys starczy?
    To zależy od opcji, które wybierzesz, materiałów, miejsca w którym budujesz i wielu innych czynników. Nie da się tak powiedzieć.

    Tak z pamięci to u nas było:

    10 tys. wylewki
    10 - 20 tys. tynki gładzone już z materiałem (ale tylko pod warunkiem, że masz dobrą ekipę, a jak nie to gładzie).
    8 tys. elektryka
    10 tys. hydraulik
    Nie pamiętam ile za poddasze, bo było u nas razem ze ściankami działowymi GK i jeszcze paroma innymi rzeczami, łazienkami etc.

    Do tego materiały.

    To jest taki etap, że od tego miejsca można całkowicie budźetowo wykańczać (czego absolutnie nie polecam), a można też rozsądnie, albo na bogato

  18. #638
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Majeranek01

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bercik199 Zobacz post
    Kameralni, czym wykończyć komin systemowy? Chcemy zrobić opaskę i na to cegłę pełną klinkierową, ale nie jesteśmy zdecydowani...
    Pokażecie swoje kominy?
    Tutaj jest komin wykończony blachą aluminiową ze stopniami i ławą kominiarską.

    Pozdrawiam,

    M.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20160604-WA0000.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	381935  

  19. #639

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majeranek01 Zobacz post
    To zależy od opcji, które wybierzesz, materiałów, miejsca w którym budujesz i wielu innych czynników. Nie da się tak powiedzieć.

    Tak z pamięci to u nas było:

    10 tys. wylewki
    10 - 20 tys. tynki gładzone już z materiałem (ale tylko pod warunkiem, że masz dobrą ekipę, a jak nie to gładzie).
    8 tys. elektryka
    10 tys. hydraulik
    Nie pamiętam ile za poddasze, bo było u nas razem ze ściankami działowymi GK i jeszcze paroma innymi rzeczami, łazienkami etc.

    Do tego materiały.

    To jest taki etap, że od tego miejsca można całkowicie budźetowo wykańczać (czego absolutnie nie polecam), a można też rozsądnie, albo na bogato
    tak jak piszesz ze 10 tys sama robocizna to my liczylismy juz z materialem... zaczynam się bać
    ale dzieki za odpowiedz. jakbys mial czas sprawdzic dokladnie jak to wyszlo to daj znac

  20. #640
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Majeranek01

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bercik199 Zobacz post
    tak jak piszesz ze 10 tys sama robocizna to my liczylismy juz z materialem... zaczynam się bać
    ale dzieki za odpowiedz. jakbys mial czas sprawdzic dokladnie jak to wyszlo to daj znac
    Niestety nie pamiętam dokładnie. Zawsze planuję sobie z ok. 30% "okładem" i potem na ogół jestem miło zaskoczony ceną.
    Cena wylewki była na pewno z materiałem - także spoko Cena hydraulika chyba też.. Elektryka była tania - jakieś 3 tys. materiały, bez osprzętu ale z bezpiecznikami i skrzynkami czujnikami ruchu etc.

    M.

Strona 32 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony