dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 25
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 482
  1. #1

    Domyślnie

    Mam zamiar zainstalowac ogrzewanie wykorzystujac Pompe Ciepla .Szukam solidnego wykonawce. Jakies adresy lub info Dziekuje....

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Sprawdź starych Muratorach. Kiedyś czytałem o tym artykuł. Zdaje się czas zwrotu inwestycji jest bardzo długi. Firma była chyba z Łodzi. Wykonywała projekt i instalację dając na to gwarancję. Albo poszukaj w internecie.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje sprawdzalem w internecie mam duzo adresow .Ale niemam wiadomosci od ludzi,ktorzy maja pompe juz zainstalowana.I zeby ktos zarekomendowal dobra firme , ktora by sie podjela wykonania u mnie instalacji.Pozdrawiam Ryszard.....

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Życzę powodzenia i owocnego eksperymentowania z technologią zaimportowaną ergo: zupełnie nieznany wynik! Oby Ci się udało.

    Skąd ten pęd do pomp ciepła? Przeciez na dobra sprawę to jest odwrócona lodówka a więc jakąś energie i tak pożera. W Ameryce oceniana sprawność tych urządzeń jest na granicy oplacalności w ciepłych stanach (patrz: raporty EPA). A co u nas?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wydaje się mi że wiadomość że energia jest podczas użytkowania jest prawie za darmo działa na wszystkich elektryzująco ale wszyscy zapominają o koszcie założenia i kosztach prądu który jest potrzebny do obsługi.

    Zwrot kosztow po 15 latach to mnie nie bawi .

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystko sie zgadza ale pamietajmy ze ceny nasnikow ciepla bede zawsze drozaly. Takze i pradu ale czytalem wlasnie ze energia bedzie drozala mniej z innych nosnikow ciepla, poniewaz uzyskanie energi elektrycznej bedzie tansze ,n.p. mamy coraz wiecej elektrowni wiatrowych czy wodnych .A inne nosniki takie jak olej lub gaz wyczerpuja sie z kazdym dniem , Czytalem ze gazu nam starczy na nasteple 50 lat. A co potem ?. dlatego mysle ze za 5 lat lub 10 lat cena oleju lub gazu bedzie nieporownalnie wyzsza do ceny energi elektrycznej .A jezeli pompa ciepla no powiedzy odzyska sprawnosc cieplna w 150 -200% a mowia ze 300% chociaz w to watpie .To czy to nie jest ekonomiczne na nastepne kilkadziesiat lat uzytkowania ? Mysle ze warto zaryzykowac chociez w projekcie uwzglednilem to i na wszelki wypadek zrobilem normalna kotlownie z kominem na inne nosniki ciepla +bede mial kominek i mysle ze pokusze sie na odprowadzenie ciepla za pomoca kanalow wspomagajac tym samym pompe ciepla.Chcialbym jeszcze dodac ze bede wykozystywal wode ze studni glebinowej do uzytku codziennego np. prysznic i ogrod.Wiec mysle ze z tego bede tez czerpac jakies oszczednosci?Po prostu trzeba znalesc dobra firme i zastanowic sie na rodzajem pompy ciepla jakiej firmy, slyszalem ze firma Ochsner ma sprezarki slimakowe co zwiekszaja zywotnosc pompy , no i jest od ponad 50 lat na rynku Niemieckim.Nie mowie ze nasze pompy sa zle bo na przyklad pompa ciepla firmy Cetus ma podobne ,a i nawet lepsze osiagi.Ale mam jeszcze czas do namyslu wiec bede zbieral wiecej wiadomosci na ten temat, i mysle ze wreszcie na coc sie zdecyduje, w najbliszych 3latach.Pozdrawiam Ryszard..

  7. #7

    Domyślnie

    Wszystko sie zgadza ale pamietajmy ze ceny nasnikow ciepla bede zawsze drozaly. Takze i pradu ale czytalem wlasnie ze energia bedzie drozala mniej z innych nosnikow ciepla, poniewaz uzyskanie energi elektrycznej bedzie tansze ,n.p. mamy coraz wiecej elektrowni wiatrowych czy wodnych .A inne nosniki takie jak olej lub gaz wyczerpuja sie z kazdym dniem , Czytalem ze gazu nam starczy na nasteple 50 lat. A co potem ?. dlatego mysle ze za 5 lat lub 10 lat cena oleju lub gazu bedzie nieporownalnie wyzsza do ceny energi elektrycznej .A jezeli pompa ciepla no powiedzy odzyska sprawnosc cieplna w 150 -200% a mowia ze 300% chociaz w to watpie .To czy to nie jest ekonomiczne na nastepne kilkadziesiat lat uzytkowania ? Mysle ze warto zaryzykowac chociez w projekcie uwzglednilem to i na wszelki wypadek zrobilem normalna kotlownie z kominem na inne nosniki ciepla +bede mial kominek i mysle ze pokusze sie na odprowadzenie ciepla za pomoca kanalow wspomagajac tym samym pompe ciepla.Chcialbym jeszcze dodac ze bede wykozystywal wode ze studni glebinowej do uzytku codziennego np. prysznic i ogrod.Wiec mysle ze z tego bede tez czerpac jakies oszczednosci?Po prostu trzeba znalesc dobra firme i zastanowic sie na rodzajem pompy ciepla jakiej firmy, slyszalem ze firma Ochsner ma sprezarki slimakowe co zwiekszaja zywotnosc pompy , no i jest od ponad 50 lat na rynku Niemieckim.Nie mowie ze nasze pompy sa zle bo na przyklad pompa ciepla firmy Cetus ma podobne ,a i nawet lepsze osiagi.Ale mam jeszcze czas do namyslu wiec bede zbieral wiecej wiadomosci na ten temat, i mysle ze wreszcie na coc sie zdecyduje, w najbliszych 3latach.Pozdrawiam Ryszard..

  8. #8

    Domyślnie

    Ja popieram takie pomysły !
    Jaknajbardziej ekologiczna technologia i według mnie przyszłościowa. Ceny różnych nośników ciepła będą rosły na pewno więc taka inwestuycja może się okazać opłacalna już po kilku latach. Widziałem też instalacje na piec na "wszystko". Komputerowo sterowane spalanie, pali wszystko oprócz szkła i metali...

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Ryszardzie J, dlaczego prawie każdy swój post wysyłasz dwa razy??? Szkoda miejsca!

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wiesz jakoś nie wierzę w taki wzrost cen nośników energi a nawet jak bym miał wybór teraz piec węglowy a potem ogrzewanie pompą ciepła to bym to wybrał bo wszystko tanieje jak staje się coraz bardziej popularne teraz pompa jest droga ale za 10 lat może może czy wiesz że pompka obiegowa nie zmieniła swojej ceny od 6 lat a wiesz ile się wtedy zarabiało.

  11. #11

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego moze ze robie jakis blad z tym wysylaniem a moze ze otwieram w nowym oknie, postaram sie zkorygowac ten blad.Rozmawialem z moimi kolegami ktorzy buduja albo beda budowac na temat ogrzewania no oczywiscie byl poruszony temat pompy ciepla.Wnioski pierwsze pytanieCo to jest pompa ciepla? A drugie ja kto z ziemi oddzyskac cieplo.Wiem ze sluchali mnie z pewnym niedowierzeniem, ale temat jest na tyle ciekawy ze czym wiecej sie wie tym staje sie to realne. Moge powiedziec ze boimy sie czegos nowego , jestesmy wrecz przerazeni zmieniac cos na nowe .Nie wiem z czego to powstajie, moze z naszej niewiedzy lub z nieufnosci do nowego.Ale tak ja napisales kiedys moze za kilka lat bedzie to na tyle realne ze co ktorys tam dom bedzie mial takie ogrzewanie.Jak na razie jest to droga inwestycja, ale warto sie nad nia zastanowic.Mam jeszcze sporo czasu, bo ten domek jest na moje ciche lata .Pozdrawiam ryszard.....

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek p.

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    7

    Domyślnie

    Rysiu , Wejdż na szukaj i wpisz użytkownika marek.p i otrzymasz tam namiar email oraz telefon komórkowy.
    Pozdrawia

    Marek

  13. #13

    Domyślnie

    Poczytajcie chłopcy:
    http://www.epa.gov/globalwarming/pub...lheatpumps.pdf
    (po angielsku) i nabierzcie własnego przekoania o tej technologii i dlaczego jest w Stanach stosowana i jakie sa różnice pomiędzy nami a USA.
    Może to wam pomoże?

  14. #14

    Domyślnie

    A jakie są te różnice w skrócie (bo strasznie długi tekst)?

  15. #15

    Domyślnie

    W skrócie to:
    - klimat w USa jest cieplejszy niż w Polsce
    - okres zwrotu inwestycji jest długi nawet jak na warunki amerykańskie (czyli u nas jeszcze dłuższy)
    - rząd amerykański ma fioła na punkcie ochrony srodowiska i uznaje pompy ciepła za odnawialne źródła energii wobec tego każdy kto takie źródło zastosuje może liczyć na powazne ulgi podatkowe i w zakupie w związku z tym koszt zaczyna byc porównywalny do tradycyjnych źródeł energii.

    A z własnych obserwacji to powiem tylko tyle, że ludzie w Pennsylwanii co ma klimat podobny do naszego nie stosują tych urzadzeń. To raczej domena Południa: Karolina, Georgia itp.

  16. #16

    Domyślnie

    A nie wydaje się Wam, że cena pompy ciepła (z tego co wiem to min. gdzieś ok. 30.000,- zł) jest niewspółmierna do rzeczywistych kosztów wytwarzania tego urządzenia?

  17. #17

    Domyślnie

    Nawet jeśli to co nam do tego? Zamierzasz wprowadzić jakiś ukaz cenowy ...

    Być może masz rację tylko w tym zakresie, ze firmy produkujace te urzadzenia stosuja szantaż cenowy działający na zasadzie: urządzenia sa drogie ale ekologiczne, jak ludzie zrobią szum że chca mieszkać w zdrowym środowisku to rząd sie ugnie i da dopłaty (ulgi) na te urzadzenia i zarobimy grubszą kasę na koszt podatnika! To jest nawet dość prawdopodobne bo to metoda hazardu moralnegoszeroko stosowana przez firmy farmaceutyczne w lekach. temat odległy ale zasada ta sama tylko tam na szali kładzie się nie środowisko ale życie i zdrowie ludzi.

    Ale to nie nasz problem na ta chwilę. Są drogie i to powinno skłaniać nas do ostroznych decyzji przy wyborze sposobu ogrzewania.

  18. #18

    Domyślnie

    Zapachniało teorią spiskową.
    A może to wynika z braku masowej produkcji tych urządzeń a w związku z tym dużymi jej kosztami?

  19. #19

    Domyślnie

    EM to blisko mnie bo ja mieszkam w New Jersey , ale miejsza o to .Wracajac do tego artykulu to nie wiem czy sie doczytales ze Cytuje BENEFITS " wysoki koszt instalacji zwraca sie po czterach lub po pieciu latach.+ 90% uzytkownikow jest zadowlonych+ maly koszt utrzymania.mozna wykozystywac jak i w zimie i latem do klimatyzacji.Jest 4 razy wydajniejsza niz bojler elektryczny,Energy Star oszczedza 30-40% rachunkow na ogrzewanie 40000tys pomp bylo w 1993 bedzie 400000tys w2005 roku.Wiec same dobrocie jak widzisz ani slowa o niekozysci, z pompy ciepla . A teraz powiem Ci dlaczego pompy ciepla nieoplaca sie w domach jednorodzinnych w stanach.Koszt robocizny N>P studnie wywiercenie to okolo $10000tys dolarow + instalacjia bylem w wielu domach ale u nikogo nie widzialem ogrzewania pologowego.Koszt samej pompy nie jest droga robocizna tak. Dlatego nikt w domach nie ma takiego ogrzwania ja mam ogrzewanie nadmuchowe na gaz ziemny i te same kanaly sa wykozystywane do klimatyzacji .Bardzo nie lubie tego systemu bo jest nawiew powietrza termostat w zimie ma tylko roznicy 2 stopni to co 15 minut sie wlancza podgrzeje do 21stopni i wylancza sie na23 dalem przyklad i tak na caly czas. Wiecej kuzu w domu .ALe jest tanie ze wzgledu na cene gazu. Wiec po tym artykule nabralem wiecej przekonania do pompy ciepla w Polsce. BO caly koszt instalacji z pompa wynosi w moim przypadku okolo 45000tys zl bo dostalem kosztorys to tyle samo co w USA wywiercenie tylko studni glebinowej.Widzisz teraz ta roznice POzdrawiam Ryszard.......

  20. #20

    Domyślnie

    Polecam dzisiejszy dodatek DOM w Wyborczej.

Strona 1 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony