dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    CzarekG

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Czy taka konstrukcja dachu jest prawidłowa?

    Witam, muszę zaprojektować więźbę dachową, i tutaj pytanie do fachowców, czy w więźbie o konstrukcji płatwiowo-jętkowej, mogę dowolnie przesunąć płatwie tak, że nie będą one w równej odległości od murłat? Takie rozwiązanie umożliwi mi schowanie stolców w ścianach działowych poddasza.

  2. #2

    Domyślnie

    więźbę dachową to przeważnie konstruktor projektuje.
    a on powinien takie rzeczy wiedzieć.
    dowcip jakiś czy co??
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    CzarekG

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Potrzebuje to na studia...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarekG
    Potrzebuje to na studia...
    To całe szczęście bo już mi się żal zrobiło ludzi, którym ewentualnie miałbyś dom projektować

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    CzarekG

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    A czy słup musi podpierać płatew w miejscu, w którym łączy się ona z jętką, czy może podpierać płatew w dowolnym miejscu?

  6. #6

    Domyślnie

    Może w dowolnym

  7. #7

    Domyślnie

    CzarekG, aleś sobie miejsce do nauki wybrał, forum wymiany doświadczeń amatorów, w przeważającej większości budujących raz swój jedyny dom...
    albo cienka wymówka te studia albo te studia to amatorszczyzna

  8. #8

    Domyślnie

    aaaaaa.......to ja już teraz rozumiem dlaczego część projektu swojego domku, jak go kupiłam, musiałam sobie dośpiewać.(dobrze, że kierbuda mam umiejnego)
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: Czy taka konstrukcja dachu jest prawidłowa?

    Cytat Napisał CzarekG
    rozwiązanie umożliwi mi schowanie stolców w ścianach działowych poddasza.
    Jestem tardycjonalistą. Jajko bym zamurował. Albo zaprawę do komina wlał.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał "edde"d
    albo cienka wymówka te studia albo te studia to amatorszczyzna
    Pierwsze źródło: wikipedia
    Drugie źródło: google
    Wersja dla ambitnych i dociekliwych: anglojęzyczna wikipedia.
    Biblioteka? Co to takiego?

    Z drugiej strony:
    Może ta więźba to fakultet na architekturze terenów zielonych albo innej metafizycze praktycznej
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  11. #11

    Domyślnie

    W ciekawych czasach żyjemy, studia kończą nie ci co są utalentowani i żądni wiedzy tylko ci co za nie zapłacą. Niedawno znajomy opowiadał, że jego kumplowi zaliczono egzamin z komentarzem: ...no dobrze już zaliczę panu ale będę się modlił żeby pan żadnego mostu nie projektował
    No po prostu strach się bać

  12. #12

    Domyślnie Re: Czy taka konstrukcja dachu jest prawidłowa?

    Cytat Napisał CzarekG
    Witam, muszę zaprojektować więźbę dachową, i tutaj pytanie do fachowców, czy w więźbie o konstrukcji płatwiowo-jętkowej, mogę dowolnie przesunąć płatwie tak, że nie będą one w równej odległości od murłat? Takie rozwiązanie umożliwi mi schowanie stolców w ścianach działowych poddasza.
    Oczywiście, że można i często tak się robi właśnie żeby schować stolce jak to malowniczo określasz... Powoduje to jednak zmianę wysokości podparcia krokwi, co rozwiązuje się poprzez różne wysokości nadciągów...

  13. #13

    Domyślnie

    Pewnie można jeśli konstrukcja wytrzyma, ale to chyba trzeba przeliczyć.
    Przesunięcie płatwi skutkuje większą rozpiętością krokwi i trzeba by sprawdzić czy ona wytrzyma.
    Za moich czasów (a też już były fora) to nie zadawało się takich pytać tylko liczyło.

  14. #14

    Domyślnie Re: Czy taka konstrukcja dachu jest prawidłowa?

    Cytat Napisał coulignon
    Cytat Napisał CzarekG
    rozwiązanie umożliwi mi schowanie stolców w ścianach działowych poddasza.
    Jestem tardycjonalistą. Jajko bym zamurował. Albo zaprawę do komina wlał.
    coulingnon rozwaliłeś mnie normalnie.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    "czy w więźbie o konstrukcji płatwiowo-jętkowej, mogę dowolnie przesunąć płatwie tak, że nie będą one w równej odległości od murłat? Takie rozwiązanie umożliwi mi schowanie stolców w ścianach działowych poddasza."


    Wrzuć to co już zaprojektowałeś i objaśnij jakie zmiany chcesz zrobić

  16. #16

    Domyślnie

    Przesunąć można ale czy dowolnie. Na czym ta dowolność ma polegać. Przy dachu dwuspadkowym nie powinno być wielkich problemów. Gorzej wygląda sprawa przy dachach kopertowych. Tu już trzeba wrzystkie płatwie przesunąć symetrycznie.
    Jw. zdjęcia inaczej będzie to kolejny zapomniany temat.
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    symetrycznie nic nie musisz, jedyne co musisz to policzyć
    i albo dobrać przekroje krokwi dla każdej z połaci niezależnie, bądź wybrać najniekorzystniejszą i mieć (być może) przewymiarowane pozostałe

    tu jest problem czystoakademicki
    zapewne wyliczanka musi doprowadzić to do nie więcej niż 10% zapasu (pewnie takie są warunki narzucone), przy czym trzeba policzyć dla każdej połaci oddzielnie
    i tyle
    co tu dalej dyskutować
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #18

    Domyślnie

    To ja może tak, rodzaji konstrukcji dachowych jest naprawde sporo, w zasadzie w konstrukcjach dachowych drewnianych dawno już wszystko wymyślono, więc proponuje korzystać z gotowych wzorców i schematów. Temat jast bardzo szeroki dlatego zarówno dla studentów jak i dociekliwych inwestorów moge polecić ksiazke ,,Konstrukcje drewniane w budownictwie tradycyjnym" Janusz Kotwica
    Wszystko odnośnie dachów jest tam zebrane i wydaje mi się przekazane prostym jezykiem.
    Życze miłej lektury.

  19. #19

    Domyślnie

    A tego dzieła J. Kotwicy nie ma na DVD, albo w jakichś streszczeniach chociaż?

  20. #20

    Domyślnie

    Hmm...jest takie coś jak biblioteka, czytelnie...ja wiem że mało kto wie jak to ,,drzewniej" poszukiwało sie wiedzy ale watro spróbować
    Niestety nie mam skanów

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony