dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 556
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Przybywam z rewizytą. Kawał dobrej roboty! To mi dodaje otuchy, że takie przebudowy są możliwe i to wszystko ma sens

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    i ja z rewizytą jestem
    i przyznam,że Basia ma racje - kawał dobrej roboty

    i trochę Wam zazdroszczę, ze od początku ta demolka była zamierzona - powodzenia życzę i będę czekać na efekty tego szaleństwa

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Noooo, niezle, niezle. No to teraz wykonczeniowka?

  4. #24

    Domyślnie

    czesc lea patrzac na wasze efekty co zrobiliscie z starym dmkiem to tylko pogratulowac bedzie fajnie wygladal. co naszej elewacji to dokonca nie wiemy narazie koncetracja skierowana jest na wnetrza domu pozdrawiam i powodzenia
    zapraszamy dziennik B. Pawla i Agnieszki http://forum.muratordom.pl/aps-105-p...d67ea425a7884e

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kuczem

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Naprawdę kawał dobrej roboty. Nieźle się narobiliście ale efekt widać niesamowity.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  6. #26

    Domyślnie

    No tak napracowalismy sie przy naszym domku.Ale jak widac na powyższych fotkach WARTO BYŁO. Pozdrawiamy wszystkich czytających nasz dziennik i dodajacych komentarze

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewex18

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja też muszę się dołączyc do zachwytów bo bardzo mi się pomysł projektu spodobał.Też posiadam taki domek do remontu tylko jeszcze w gorszym stanie i tylko częśc jest wybudowana z cegły a reszta to drewno którego nie jestem w stanie wykorzystac bo niestety już sie nie nadaje.Chciałam zapytac czy robiliście inwentaryzację bo czytalam gdzie na forum,że coś takiego jest wymagane przy takich starych domkach.Od czego zaczęliście załatwianie formalności,pozdrawiam i życzę powodzenia i szybkich postępów w budowie.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szordyczka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Inwentaryzacja koniecznie to podstawa. Ja też przebudowuję zaczełam od projektu . Przyszedł projektant ocenić budynek i zrobić inwentaryzację.Póżniej wszystkie przyłącza . Gotowy projekt składam w starostwie i czekam . Obecnie mam już projekt i czekam na wiosnę by zacząć budowę.Powodzenia życzę.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewex18
    Ja też muszę się dołączyc do zachwytów bo bardzo mi się pomysł projektu spodobał.Też posiadam taki domek do remontu tylko jeszcze w gorszym stanie i tylko częśc jest wybudowana z cegły a reszta to drewno którego nie jestem w stanie wykorzystac bo niestety już sie nie nadaje.Chciałam zapytac czy robiliście inwentaryzację bo czytalam gdzie na forum,że coś takiego jest wymagane przy takich starych domkach.Od czego zaczęliście załatwianie formalności,pozdrawiam i życzę powodzenia i szybkich postępów w budowie.
    Dzięki ewex18.Tak jak napisała poprzedniczka powinnas na samym początku wybrac projektanta i w tym projekcie budowy znajduje się inwentaryzacja.My załatwialismy jeszcze mapke do celów projektowych oraz geodete poniewaz doszły nowe ławy fundamentowe.Projektant wysyła ten projekt domu do starostwa i wówczas czekasz na pozwolenie na budowe.Jeżeli dostaniesz pozwolenie na budowe to wtedy załatwiasz kierownika budowy.Dokładnie nie pamiętamy wszystkich formalności gdyz byliśmy za granicą.Pozdrawiamy

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał szordyczka
    Inwentaryzacja koniecznie to podstawa. Ja też przebudowuję zaczełam od projektu . Przyszedł projektant ocenić budynek i zrobić inwentaryzację.Póżniej wszystkie przyłącza . Gotowy projekt składam w starostwie i czekam . Obecnie mam już projekt i czekam na wiosnę by zacząć budowę.Powodzenia życzę.
    U nas dokładnie tak samo było...

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    Witaj Lea! U mnie było podobnie, na szczęście jesteśmy blisko konca Trzymam kciuki za Waszą rozbudowę i będę apadać od czasu do czasu

  12. #32

    Domyślnie podziwiam i proszę o opnię:-))

    Gratuluje domu - samozaparcia i efektu)

    jednocześnie Was i ten watek odwiedzajacych proszę o pomoc.
    Jest w przeddzień podobnego przedsięwzięcia, ruszam na wiosnę (, projekt, pozwolenia i wszystko już jest).

    Mam tylko problem z oceną wyceny murarzy i tu prośba o Wasz komentarz:

    Rozbudowa wiąże się (z grubasza) z następującymi etapami:
    - robiórka garząu 50m2, który stoi "przyklejony" do budynku mieszkalnego. Będą nowe fundamenty zbrojone + na nowo postawiony "taki sam" garaż.
    Garaż jest z pustaka i cegły, dach blacha nieocieplona i nic poza tym....
    - następnie, nad garażem powstaną pomieszczenia mieszkalne, ok. 50m2, które "zrównają się" z I-szym pietrem istniejącego budynku.
    - II-gie pietro to będzie juz lekka konstrukcja stalowa + konstrukcja stalowa dachu + pokrycie dachowe, czyli robota murarzy już się własciwie skończyła jesli nie liczyć jednej ściany ogniowej, po jednej stronie budynku, która osiagnie wysokość II-go pietra, bo na niej oprze się dach.
    - całość fundamentów całego budynku ma być "odkopana" i ocieplona. m

    Za całość, czyli roboty przygotowawcze i robiórkowe garażu i dachu nad I-szym pietrem + ocieplenie fundamentów + postawienie tej niewilekiej ilóści murów, murarze "zaśpiewali sobie" 66.000 zł... (to same rozbiórki _ mury, bez konstrukcji II-go pietra, bez dachu, nawet bez ocieplenia ścian budynku...). Oczywiscie w związku z tym, ze to troche tez "przeróbka", sa jakies roboty do wykonania w środku, typu zburzenie ściany, postawienie schodów, ścianek działowych itd.

    I teraz nie wiem... bo jakby to był nowy dom, to wydawałoby mi się do strasznie drogo.... Ale nie wiem, jak z tą rozbiórką.... Niby "szefowa się nie marwti", robimy na czysto z wywozem wszystkieg itd itp, wiec moje pytanie brzmi: CZY TO DUŻO???
    jESLI PODZIELE TO NA ILOŚĆ NOWOpowstałych metrów (130m2), to wychodzi 507 zł za 1 m2...Ale własciwie nie powinnam tak robic, bo całe drugie pietro to kontrukcja stalowa i to juz nie ich robota...

    Skomentujcie proszę - czy to dużo???
    Musi się udać!!!

  13. #33

    Domyślnie

    Witaj! Odpisaliśmy Ci na priva.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    O kurka niezla "przebudowa" - w zasadzie to budowa prawie od zera
    Bardzo fajny projekt

  15. #35

    Domyślnie

    Lea jestem pod ogromnym wrażeniem )
    Jak zobaczyłam wasz projekt a potem dom to myslałam, ze to niemozliwe. A tu niespodzianka!

    Czy wasz domek jest w poblizu drogi do Ogrodzieńca, bo jakiś mi taki znajomy...

    A tak w ogóle to Twój temat dał mi siły do realizacji naszych celów a jesteśmy na etapie projektu nadbudowy...

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Agiszon pisze:
    A tak w ogóle to Twój temat dał mi siły do realizacji naszych celów a jesteśmy na etapie projektu nadbudowy...
    Sił trzeba dużo ale i dobrych konkretnych wykonawców. Remonty, dobudowy i nadbudowy to nie to samo co budowanie od podstaw.
    Wiara i dużo samozaparcia.
    Pozdrawiam i czekam na załozenie dziennika ze swoją nadbudową.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agiszon
    Lea jestem pod ogromnym wrażeniem )
    Jak zobaczyłam wasz projekt a potem dom to myslałam, ze to niemozliwe. A tu niespodzianka!

    Czy wasz domek jest w poblizu drogi do Ogrodzieńca, bo jakiś mi taki znajomy...

    A tak w ogóle to Twój temat dał mi siły do realizacji naszych celów a jesteśmy na etapie projektu nadbudowy...
    Dziękujemy za miłe słowa.Niestety nie, nasz domek jest w całkowicie innym rejonie ale na Śląsku.Cieszymy sie bardzo że nasz temat dał Ci więcej siły i samozaparcia do przebudowy Twojego domku.Życzymy ci wytrwałoci w budowie i przebudowie.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Lea**, podoba mi się i to bardzo, że uratowaliście kawałek starego domu, że została część jego duszy. Będzie Wam się szczęśliwie mieszkało

    A w ogóle uwielbiam takie metamorfozy i bardzo jestem ciekawa dalszych zdjęć

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 87anam87
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    wow jestem zaskoczona że z takiego domu można zrobić taki piękny domek życzę powodzenia
    wykończeniówka dziennik

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-do-siebie-%29

    komentarze

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...05#post5929605

    budowa dziennik
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ia-marze%C5%84

    komentarze
    ''Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli łza - uśmiech.''

  20. #40

    Domyślnie

    Słoneczko Bardzo nam miło że podoba Ci się nasz domek.My też myślimy że będzie nam się szczęśliwie mieszkało w domku po prababci. Juz nie możemy się doczekać przeprowadzki !!! Dalsze zdjęcia będę potem dlatego że mieszkamy zagranicą.

    87anam87 dziękujemy

    http://forum.muratordom.pl/nasza-roz...mu,t176550.htm

Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony