dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie KARCHER - wąż ciśnieniowy do przetykania kanalizacji ...

    Witam

    Jedno pytanie do szanownych forumowiczów - jestem zainteresowany zakupem takiegoż węża do Karchera do przetykania kanalizacji - mam u mnie w domu dosyć nieszczęśliwie zrobiony odpływ kanalizy ze zlewu/zmywarki w kuchni - rura kanalizacyjna 50-tka o długości około 8m z dwoma kolankami 90 stopni i dopiero wejście do pionu 100mm - na jednym z tych nieszczęsnych kolanek zbiera sie jak widać jakowyś syf i cyklicznie mi się ta rura zatyka - no i muszę sprężyną męczyć i przetykać - jak widać przetykanie sprężyną nie jest idealne skoro po kilku miesiącach muszę znowu to robić / po zamieszkaniu 2 lata było dobrze - później zaczęło sie zatykać / . Tak myśle że jak takim wężem z Karchera zapodam w rurze kilkadziesiąt atmosfer przez dyszę to wszystko wyczyszczę że będzie jak nowe

    I teraz pytanie - czy kto taki wynalazek używał ?? - jak jest ze skutecznością takiego czyszczenia ?? no i przede wszystkim czy ten wąż bez problemu pokona dwa kolanka po 90 stopni ??
    W katalogach Karchera napisane jest że bez problemu wąż przechodzi kolana 90 stopni - ale w katalogach to zawsze pisze wszystko co klient chciałby żeby pisało - jak jest w realu z używaniem takiego węża do przetykania kanalizacji ??

    Nie chciałbym wyrzucać w błoto ponad 3 stów i potem się przekonać że wąż nie przejdzie przez te moje dwa kolanka 90 stopni i z całego misternego planu nici ...




    - Wesołych Świąt -
    --
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Re: KARCHER - wąż ciśnieniowy do przetykania kanalizacji ...

    Cytat Napisał pablitoo
    no i przede wszystkim czy ten wąż bez problemu pokona dwa kolanka po 90 stopni ??
    spokojne da radę, jest elastyczny. W przypadku znajomego próby udrażniania rurki sprężyną nie przyniosły oczekiwanych rezultatów-dopiero ten wynalazek pomógł

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Dzięki za informację - czyli jest szansa że będzie działać
    --
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Dzięki za informację - czyli jest szansa że będzie działać
    Wczesniej mozesz zastosowac inny patent.
    Stara dętka (rower, motor, samochod) + ewentualnie przejściówka z fi 50 na fi 25 lub jakis inny wąż.
    Podpinasz jeden koniec do kanalizacji a drugi do kranu z wodą. odkręcasz wode i zazwyczaj cisnienie z wodociagu wystarczy do przetkania.

    Tanio, prosto.

    KARCHER zawsze zdązysz kupic.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Hmmm - miałem ten wąż do przetykania Karchera w łapkach - wczoraj zrobiłem wycieczkę do Leruła i pomacałem towar na stoisku z Karcherami - zbyt giętki to on nie jest - ale to już kwestia subiektywna ... - skoro kolega napisał że przechodzi przez kolanka spokojnie to przechodzi ...

    Natomiast kwestia dętki czy przejściówki i ciśnienia wody z wodociągu / u mnie max 6 bar - po reduktorze mam ustawione w domu 3 bary / - no cóż - warto rozważyć i takie rozwiązanie - wydać kilka stów zawsze jest czas ...

    PS. Myjkę ciśnieniową Karchera posiadam - takoż w grę wchodzi zakup jedynie węża .


    --
    Pozdrawiam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    BTW - właśnie dzwoniłem do jednego z autoryzowanych sprzedawców Karchera w Smoczym Mieście - pracownicy są tak mili ze bardzo chętnie pożyczą mi taki wąż celem dokonania prób - jak mi będzie pasował - chętnie mi go sprzedadzą , jak nie - nie ma problemu ze zwrotem ...

    Święta idą jak widać - coniektórzy już zaczynają gadać ludzkim głosem

    Bardzo miło z ich strony ... - jestem miło zaskoczony .

    - Wesołych Świąt -
    --
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony