dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie mam problem dom nieogrzewany a instalacja wodna a mroz pomoc

    mam zamontowany piec gazowy z zbiornikiem wodnym do tego grzeiniki instalator napelnil wszystko wodą a przyszly mrozy wiec wczoraj wypompowywal wode zdjał wszystkie grzeiniki ale jakies resztki wody w nich jeszcze są do tego mam w lazienkach i kuchni ogrzewanie podlogowe .troszke mu sie udalo wypompowac wode ale napewno wszystkiego nie wympopowal .czekam na podlaczenie gazu powinno sie udac to jeszcze w tym roku.instalator kazal przepalac w kominku (kominek bez rozprowadzenia) i grzac piecykiem elektrycznym to troszke kosztowna sprawa musialbym zakupic z piec takich piecykow i non stop grzac obawiam sie zeby instalacja ogrzewania podlogowego nie rozsadzila .Jakie jest zagrozenie jesli pozostalo troszke wody w instalaci ???????????tez uwazam ze blad byl instalatora napelniajac miesiac temu wszystko woda .z gory dziekuje za odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli woda spuszczona, wypompowana a pozostało troszkę wody to nie ma dużego ryzyka, że Ci rozsadzi instalację bo do tego potrzebne jest ciśnienie.

    Woda zamarzając ma gdzie zwiększyć swoją objętość.

    Pytanie czy masz zamknięty i szczelny budynek (okna i drzwi)? Czy masz izolację poddasza?

  3. #3

    Domyślnie

    Miałam napełnianą instalacje z 4 razy w ciągu roku, raz była próba ciśnieniowa, drugi raz też już po zalaniu wszystkiego bet. i przeschnięciu, później napełnienie kolejne do grzania na zimmę 2009 i obecnie znowu napełnienie na zimę 2010 r.
    Ja bym wolała stracić tyś, zł na ogrzewanie prądem przez te kilka dni - a właściwie to już za późno na to, co miało zamarznąć już zamarzło.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: mam problem dom nieogrzewany a instalacja wodna a mroz p

    Cytat Napisał reno1980
    mam zamontowany piec gazowy z zbiornikiem wodnym do tego grzeiniki instalator napelnil wszystko wodą a przyszly mrozy wiec wczoraj wypompowywal wode zdjał wszystkie grzeiniki ale jakies resztki wody w nich jeszcze są do tego mam w lazienkach i kuchni ogrzewanie podlogowe .troszke mu sie udalo wypompowac wode ale napewno wszystkiego nie wympopowal .czekam na podlaczenie gazu powinno sie udac to jeszcze w tym roku.instalator kazal przepalac w kominku (kominek bez rozprowadzenia) i grzac piecykiem elektrycznym to troszke kosztowna sprawa musialbym zakupic z piec takich piecykow i non stop grzac obawiam sie zeby instalacja ogrzewania podlogowego nie rozsadzila .Jakie jest zagrozenie jesli pozostalo troszke wody w instalaci ???????????tez uwazam ze blad byl instalatora napelniajac miesiac temu wszystko woda .z gory dziekuje za odpowiedzi
    brak gazu to, w jakim celu instalacja zostala napelniona?

  5. #5

    Domyślnie

    tak mam ocieplone poddasze .okna i drzwi rowniez sa

  6. #6

    Domyślnie Re: mam problem dom nieogrzewany a instalacja wodna a mroz p

    Cytat Napisał FlashBack
    [
    brak gazu to, w jakim celu instalacja zostala napelniona?
    No przecież trzeba zapłacić hydraulikowi. Prawda?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał reno1980
    tak mam ocieplone poddasze .okna i drzwi rowniez sa
    jeśli chcesz spoać spokojnie to kup kilka zwykłych termomtrów, porozstawiaj na posadzkach w całym domu, w najzimniejszych miejscach, pootwieraj wszyskie drzwi wewnąrzne i pal w kominku, tyle ile trzeba żeby mrozu nie było, a sądzę że wcale dużo nie trzeba (i raczej bez piecyków elektrycznych powinno się obejść), jeżeli moja badziewna koza budowlana da radę to dobry kominek powinien tym bardziej sobie poradzić

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony