dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Nagły brak wody w Gebericie, co to może być?

    Witam, mam podtynkową spłuczkę Geberit. Nagle, bez ostrzeżenia , przestała działać. To znaczy sam mechanizm jest zdaje się ok, ale do spłuczki nie dochodzi woda. Ściągnąłem przedni panel i sprawdziłem, że ta plastikowa mechanika działa, ale po odkręceniu metalowego wężyka doprowadzającego wodę do zbiornika nie leci z niego woda. Niestety nie mam dojścia innego niż od frontu. Nie mam dostępu do wężyka dobrowadzającego wodę do samego Geberitu (jest zdaje się z tyłu?). Obok miski mam bidet i tam dochodzi woda bez problemu. Co może spowodować taki nagły brak ciśnienia (nie leci nawet kropla)? Całość działała sprawnie przez 2 lata i nic przy tym nie było robione Help.

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: Nagły brak wody w Gebericie, co to może być?

    Cytat Napisał pm2000
    Witam, mam podtynkową spłuczkę Geberit. Nagle, bez ostrzeżenia , przestała działać. To znaczy sam mechanizm jest zdaje się ok, ale do spłuczki nie dochodzi woda. Ściągnąłem przedni panel i sprawdziłem, że ta plastikowa mechanika działa, ale po odkręceniu metalowego wężyka doprowadzającego wodę do zbiornika nie leci z niego woda. Niestety nie mam dojścia innego niż od frontu. Nie mam dostępu do wężyka dobrowadzającego wodę do samego Geberitu (jest zdaje się z tyłu?). Obok miski mam bidet i tam dochodzi woda bez problemu. Co może spowodować taki nagły brak ciśnienia (nie leci nawet kropla)? Całość działała sprawnie przez 2 lata i nic przy tym nie było robione Help.
    tam nie moze byc wezyka a sztywne polaczenie z zaworem w gebericie.
    rozebrac zawor sprawdzic.

  4. #4

    Domyślnie Re: Nagły brak wody w Gebericie, co to może być?

    Cytat Napisał FlashBack
    tam nie moze byc wezyka a sztywne polaczenie z zaworem w gebericie.
    rozebrac zawor sprawdzic.
    Dobrze wiedzieć. Jeśli konstrukcja z każdej strony poza przednim panelem jest obudowana płytkami, czy to oznacza "małą" rozbiórkę? Co mogło zapchać tą rurkę? Nowa instalacja i akurat to połączenie

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: Nagły brak wody w Gebericie, co to może być?

    Cytat Napisał pm2000
    Cytat Napisał FlashBack
    tam nie moze byc wezyka a sztywne polaczenie z zaworem w gebericie.
    rozebrac zawor sprawdzic.
    Dobrze wiedzieć. Jeśli konstrukcja z każdej strony poza przednim panelem jest obudowana płytkami, czy to oznacza "małą" rozbiórkę? Co mogło zapchać tą rurkę? Nowa instalacja i akurat to połączenie
    zdejmij przycisk, odkrec rure zasilajca rezerwuar od zaworu (wczesniej zakrec wode), podstaw naczynie odkrec zawor jak woda poleci to, sprawdz czy w wezyk jest drozny - przeczysc.
    jezeli nie poleci z zaworu, trzeba dobrac sie do niego i sprawdzic.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony