dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie Więźba - kilka pytań

    Witam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.jpg
Wyświetleń:	375
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	254955
    Mam kilka pytań:
    1. Co lepsze jako mocowanie w murłacie zacięcie czy dłutowane gniazdo?
    2. Mam pościnane skosy czy na końcu dawać krokiew która będzie też oparciem dla obróbki?
    3. Jeśli tak to czy normalnej grubości czy jakieś cieńsze bo byłyby wtedy dwie krokwie poza murem?

    Z góry dziękuje za sugestie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W moim przekonaniu projekt jest niedopracowany. Lokowanie krokwi na ścianie szczytowej to nieporozumienie, nie ma mocowania dla sufitu ani dla podbitki. Na szczycie powinny być po dwie krokwie właśnie po to aby nie było problemów z mocowaniem podbitki. Po prawej stronie zapomniano o skrajnej krowi. Na dole rysunku też niema ale być może w tym miejscu dach kończy się ścianą? Z lewej strony okap nie licuje się ze szczytem. Różnica jest nie wielka, czy to zatem zamierzony szczegół dachu? Gniazda w murłatach i płatwiach to najlepsze rozwiązanie ale gdzie znajdziesz takiego cieślę?
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Projekt domu indywidualny więc jestem przygotowany na to że niedopracowany. Krokwie zrobi się tak jak Pan pisze dwie poza murem. Okap będzie licowany z szczytem.
    Pozostaje tylko kwestia czy ostanie pary robić cieńsze czy zostawić 8cm?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ostap Zobacz post
    Projekt domu indywidualny więc jestem przygotowany na to że niedopracowany.
    A to trochę kuriozalne, nie uważacie ? to właśnie projekty indywidualne powinny być dopracowane w przeciwieństwie to typowych. A ta więźba powyżej jest po prostu niechlujnie zrobiona, a nie niedopracowana.

    Krokwie na szczytach daj takie same jak pozostałe, natomiast na ścięciach dachu (w poziomie) tak samo jak na wszystkich okapach (tak jak przerywana linia na twoim rysunku) daj deski okapowe np. 3,2x15-20cm, wysokość zależy od tego jak wysoki ten element chcesz mieć i jak nisko ma się kończyć okap (to trzeba zobaczyć na przekrój i elewacje jak nisko zaprojektowany jest okap).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony