dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Kocioł DEFRO AKM 22

    Właśnie montuję kocioł DEFRO AKM 22 i zapraszam użytkowników do wymiany doswiadczeń.
    mistów 1

  2. #2

    Domyślnie

    Wczoraj zasypałem kosz mieszanką miału, groszku i owsa w stosunku miał 3, groszek 1, owies 4. jednostkę miary można sobie określić samemu . Ja wziąłem wiaderko 5 litrów tak żeby kupka nie była za duża i móc wszystko razem wymieszac . Przy mieszaniu troche się bałagani ale można przy okazji wyłapać rzeczy które mogły by zablokować podajnik. Na razie jest ok , ale to tylko eksperyment , zobaczymy co będzie gdy zaczną się mrozy.
    mistów 1

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowałem kupuję AKM 22kw Hydraulik przychodzi we wtorek lub środę. Jak go uruchomię to się pochwalę jak chodzi (albo nie?!)
    Alan

  4. #4

    Domyślnie

    Mistów może miałbyś kilka uwag na co mam zwrócić uwagę,, przy, a właściwie przed montażem tego pieca
    Alan

  5. #5

    Domyślnie

    Ja żeby było łatwiej wstawic piec do kotłowni odkreciłem kosz i sterownik zabrałem do domu. Piec jest zamontowany w rogu. Hydraulik montował piec zostawiajac miejsce od sciany na kosz. po podłączeniu pieca okazało się , że kosz się mieści ale sterownik z tyłu juz nie, musiałem wiercic nowe otwoty i wieszac sterownik nizej pod koszem . Druga sprawa , pokrywa kosza nie otwiera sie do konca bo u góry przy scianie idzie rura. wiaderkiem 10 litrowym można wsypać ale już 20 się nie miesci. na pewno warto postawić piec na jakimś podeście nawet 5-10 centymetrów , zawsze łatwiej będzie zajrzec do środka do paleniska albo do popielnika. tylko nie ma co przesadzac bo z drugiej strony bedzie wysoko do kosza. piec najlepiej postawić przy ścianie jednym bokiem tak zeby mozna było swobodnie wejść z tyłu za kosz. niestety w obecnych planach projektanci nie przewiduja zbyt obszernych kotłowni wiec trzeba pokompinowac.
    Ja mam jeden z pierwszych modeli . nie wiem czy coś zmienili w konstrukcji ale nie ma dostepu do kanału spalinowego pomiędzy pierwszym a drugim płaszczem wodnym (tymi w poziomie) licząc od dołu . pomiędzy kanałami zbiera sie dość dużo sadzy i z tego jednego bardzo ciężko je usunąć.
    Przy rozruchu nie ustawiaj zbyt nisiej temperatury bo piec zachodzi smołą. Możliwe ze to wina opału ale ja tak miałem jak ustawiłam C. O. na max 50 stopni.
    Zdarza się, że dymi się w okolicach połaczenia podajnika z piecem. Jeszcze nie wiem co z tym zrobić.
    W przypadku zablokowania podajnika odkręcenie pokrywy pod tłokiem nie zawsze zdaje egzamin . nasypie się tylko opału na wentylator i podłogę a kamienia (najczęściej) i tak może sie nie dac usunac. Znacznie pewniejsze jest wybranie towaru z kosza i usuniecie go od góry . Ja na pewno na przyszły rok zanim wrzuce miał do kotłowni do go przesortuję przez jakies sito. wybierałem juz kilka kamieni i to nic przyjemnego.
    mistów 1

  6. #6

    Domyślnie czas mija...

    Witam, a masz może zasobnik na cwu, jak zdaje egzamin przy obsłudze zasobnika i czy ma to duży wpływ na zuzycie paliwka.?
    dobrze i za przystępną cenę

  7. #7

    Domyślnie

    mam boiler 200 litrów i jest podłączony grawitacyjnie, grzeje ok , ale nie wiem jak to się ma do zużycia opału bo nie mieszkamy jeszcze w tym domu, ciepłą wodę używamy sporadycznie do umycia rąk po jakiejś robocie.
    mistów 1

  8. #8

    Domyślnie zasobnik cwu

    Mam CWU 140 l może trochę mały ale taki miałem już wcześniej. Jestem z niego zadowolony. Oczywiście kiedy schodzi dużo ciepłej wody schodzi też paliwo z zasobnika ( nie potrafię powiedzieć ile więcej). Myślę tylko że jeżeli będzie większy pobór ciepłej wody to grawitacja może mieć problemy z nagrzaniem wody do odpowiedniej temperatury, przydała by się pompka.

    Alan

  9. #9

    Domyślnie

    W moim piecu w komorze spalania i w dolnym kanale na ściankach jest czarny twardy osad 1-2 mm . Czy to normalne czy też należy coś z tym zrobić. Czy to jest tzw. "smoła"? Czy szkodzi to piecu lub wpływa na jego sprawność.
    Do tej pory paliłem miał z " Marcela" dziś zacząłem samym eko-groszkiem ale mam problemy z cofaniem się płomienia w stronę podajnika ( czas przerwy 5 - 6 min) went. 40 % 1/2 przesłony), gdy zmniejszam czas przerwy np. 2 - 3 min. powstaje góra żaru. Dziś u nas w Beskidach halny około 12- 14 'C. Jeżeli ktoś potrafi mi pomóc to bardzo proszę.
    Alan

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony