dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelpap

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    4

    Domyślnie zamarznięta woda w rurach ?

    Witam! Mam problem mianowicie mam lokal w kamienicy, przez 4 dni były te mrozy -15 , -20 stopni, dziewczyny zapomniały włączyć piec i w lokalu strasznie się wyziębiło tzn teraz jest temperatura + 2 stopnie, przestała woda leciec co za tym idzie w piecu gazowym do ogrzewania nie mogę dopuścić wody i zrobić aby zwiększyło się ciśnienie .. a co za tym idzie nie mogę odpalić pieca.... pomóżcie co zrobić ? wstawiać jakieś farelki aby się trochę ogrzało ? a może jakąś innaczej można ciśnienie w piecu podnieść aby się uruchomił... ?

  2. #2

    Domyślnie

    rurki idą w ścianach czy po ścianach? jak w po ścianach to farelkę ustawiać przy rurkach i ogrzewać - albo suszarka i też grzać po rurkach - szczególnie tak gdzie jakieś kolanka albo najcieńsze rurki.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelpap

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    w większości idą w podłodze z tego co widzę .. w niektórych miejscach po ścianie... możliwe że przy temeraturze + 2 stopnie zamarzła woda ? może spróbować ogrzać rury doprowadzające wodę do pieca ?

  4. #4

    Domyślnie

    ja dzisiaj odmrażałem rure ale z zbiornika wyrównawczego , dwa halogeny 500wat poświeciły około godzinę - 1,5 i sie od lodziło

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpap
    w większości idą w podłodze z tego co widzę .. w niektórych miejscach po ścianie... możliwe że przy temeraturze + 2 stopnie zamarzła woda ? może spróbować ogrzać rury doprowadzające wodę do pieca ?
    Naprawdę nie wiem co napisać więc napiszę po prostu: nie, przy +2 deg C woda nie zamarznie. Jeśli zamarzła to najwidoczniej w tym miejscu nie było +2.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelpap

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    powiedzcie mi co mam ogrzać aby odpalić piec (które rurki) ... bo gdy chcę dopuścić wodę aby wzrosło ciśnienie nic się nie dzieje.... temperatura teraz na zewnątrz dodatnia, w pomieszczeniu też teraz wzrasta (obecnie jest +5 stopni)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpap
    powiedzcie mi co mam ogrzać aby odpalić piec (które rurki) ... bo gdy chcę dopuścić wodę aby wzrosło ciśnienie nic się nie dzieje.... temperatura teraz na zewnątrz dodatnia, w pomieszczeniu też teraz wzrasta (obecnie jest +5 stopni)
    myślę że powinieneś ogrzać te po lewej...
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  8. #8

    Domyślnie

    powiedzcie mi co mam ogrzać aby odpalić piec (które rurki) ... bo gdy chcę dopuścić wodę aby wzrosło ciśnienie nic się nie dzieje.... temperatura teraz na zewnątrz dodatnia, w pomieszczeniu też teraz wzrasta (obecnie jest +5 stopni)
    Przy tej temperaturze to już nie ma co grzać. ??

    Coś robisz źle.
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Naprawdę nie wiem co napisać więc napiszę po prostu: nie, przy +2 deg C woda nie zamarznie. Jeśli zamarzła to najwidoczniej w tym miejscu nie było +2.
    No co ty! W 2stC też może zamarznąć!!! Wystarczy zrobić niezłe podciśnienie

  10. #10

    Domyślnie

    pawelpap Tysiąc pytań można Ci zadać aby jakoś spróbować pomóc.

    1 - Większość pieców ma zabezpieczenie przeciw zamarzaniu. Dlaczego Twój nie zadziałała ? Wyłączyłeś go całkiem ?
    2 - Dlaczego uważasz ze nie odpala z powodu ciśnienia wody ?
    3 - Może nie możesz "dopuścić" wody bo ciśnienie w piecu (instalacji) = ciśnienie w rurach ?
    4 - Jeśli zamarzało to nie w mieszkaniu a może w doprowadzeniu do niego ?
    5 - Woda leci z kranu ? Cz tez nie ?
    6 - ...
    7 - ...

    itp...

    Więcej konkretów pls. Bo inaczej koledzy będą się naśmiewać że zamarzło Ci przy + 2 st.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelpap

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    juz po wszystkim.... okazało się że woda wszędzie zamarzła ... na nieszczęście rozwaliło filtr (taki trójnik) i całą noc woda się lała... troche to strasznie wyglądało bo zalało mi dolny lokal naszczęście już porobione... na 7 grzejników wymieniłem 14 żeberek (naszczęście grzejniki żeberkowe) i wszystko już śmiga... musiało przymarznąć w kilku miejscach .... dzięki wszystkim za podpowiedzi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony