dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    danwols

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie zamiana st gazowego przeplywowego piecyka na bezpieczniejszy

    witam,
    mam pytanie , czy jest mozliwosc podlaczenia gazowego przeplywowego podgrzewacza wody z zamknieta komorą spalania w miejsce gdzie byl stary podgrzewacz, podejrzewam ze z otwarta komorą. budynek jest z lat 60tych, mieszkanie na ostatnim pietrze i piecyk nie byl wymieniany. jestem w trakcie remontu mieszkania i chcialbym zmienic na nowszy bezpieczniejszy model. w lazience jest punkt do ktorego byl podlaczony piecyk w linii prostej pod nim sa drzwiczki- nie wiem do czego zaden kominiarz nigdy tam nie zagladal ale ostatnio powiedzieli mi ze musi byc to zamkniete. czy moge to miejsce zamurowac? czy musi zostac?dodatkowo mam okolo 50 cm od punktu podlaczeniowego kratke wentylacyjna. Bylo tez okno do kuchni, jednak pozbylem sie jego ale nie wiem czy slusznie. czy te okno powinno byc czy nie, okna nie wstawie ale moge wstawic jakis manualny nawiewnik w scianie naprzeciwko piecyka. Kubatura pomieszczenia wynosi 8,332m3. Kuchnie przenioslem do pokoju tworzac aneks. chcialbym podlaczyc okap i w pokoju jest kratka wentylacyjna natomiast w bylej kuchni obecnie przeadaptowanej na sypialnie jest kratka wentylacyjna i kratka pod którą był okap, zatem gdzie podlaczyc rure do okapu?. Prosze o pomoc na w/w temat,

    Pozdrawiam,
    Daniel

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Kubatura powinna być 9m3 ale może coś się zmieniło. Sam podgrzewacz jednofunkcyjny z zamknięta komorą będzie kosztował tyle co piec więc chyba lepiej kupić piec i nie korzystac z c.o. POzdr adam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Kubatura powinna być 9m3 ale może coś się zmieniło. Sam podgrzewacz jednofunkcyjny z zamknięta komorą będzie kosztował tyle co piec więc chyba lepiej kupić piec i nie korzystac z c.o. POzdr adam
    A nie 6,5? Dla otwartej (kocioł) było 8m3.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Pewnie masz rację W wielu blokach są podgrzewacze w łązienkach które nie mają kubatury a są tam od zawsze i będą. Ludzie je wymieniają i nikt się nie zastanawia nad przepisami bo innego wyjścia nie mają. pozdr adam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony