dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie Wentylacja mechaniczna wycena, pomóżcie wybrać :)

    Witam serdecznie, w załączniku wycena na wykonanie instalacji.

    Doradźcie proszę co z tego zestawienia wziąć pod uwagę, czy do czegoś warto dopłacić ? Chodzi o opcje dodatkowe pod wyceną.

    Wentylacja będzie bez GWC dom SSZ na etapie montażu instalacji, parterowy 100m2 + garaż w bryle.

    Jeżeli nie te zestawienie to co polecacie ? Co sadzicie o podanych kwotach są ok ?

    Jeżeli ktoś zna sprawdzone warte polecenia firmy z Gorzowa Wlkp. poproszę o namiary.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wycena wentylacja.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	294693  
    Ostatnio edytowane przez Paweł-Kinga ; 18-12-2014 o 13:30

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże ?

  3. #3
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Bardzo wysokie ceny.

  4. #4

    Domyślnie

    Każda wycena porównując z TB jest wysoka, ponieważ w przeciwieństwie do TB niektórzy nie stosują kanałów wywiewnych AROT (lub chińskich), a kanałów podłączeniowych typu flex za 80 zł/10metrów.
    Napisz do kilku firm - będziecie mieli wtedy orientacje.

  5. #5
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Każda wycena porównując z TB jest wysoka, ponieważ w przeciwieństwie do TB niektórzy nie stosują kanałów wywiewnych AROT (lub chińskich), a kanałów podłączeniowych typu flex za 80 zł/10metrów.
    Napisz do kilku firm - będziecie mieli wtedy orientacje.
    Stosuję kanały ze srebrem w środku Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	atest kanały.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	294716 a główne też antybakteryjne z folią D2P Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20141118_11_11_42_Pro.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	294717
    Dlaczego więc Pan raczy mijać się z prawdą nie bez udziału świadomości?

  6. #6

    Domyślnie

    Czarne w środku - z recyklingu
    Kanały podłączeniowe flexy.

    Od takiego zestawienia taniej się już nie da !!

  7. #7
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Czarne w środku - z recyklingu
    Kanały podłączeniowe flexy.

    Od takiego zestawienia taniej się już nie da !!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanał wentylacyjny i klimatyzacyjny.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	294721 Wentylacyjne i ze srebrem a tu atesty PZH na oba Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	atest srebro.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	294722Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	atest kanały.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	294723
    Jak Pan tak może kłamać?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    To proszę doradźcie konstruktywnie bez obrzucania się złośliwościami co byście doradzali do domu jak mój.
    Tak żeby było może nie najtaniej ale sensownie w stosunku cena-jakość.

  9. #9

    Domyślnie

    Pierwsza uwaga, ktora mi sie nasuwa, to chyba zbyt duze wydajnosci central, jak na taka powierzchnie. Wg mnie ktoras z dwusetek powinna wystarczyc

  10. #10
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł-Kinga Zobacz post
    To proszę doradźcie konstruktywnie bez obrzucania się złośliwościami co byście doradzali do domu jak mój.
    Tak żeby było może nie najtaniej ale sensownie w stosunku cena-jakość.
    Przepraszam, ale jak przedstawiam atesty gdzie jest srebro i zdjęcia, gdzie srebro widać a gość mi wmawia, że oszukuję, że jest czarny środek, że chińskie?
    Tak nie można!

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    Panie Tomaszu, to proszę się podzielić wiedzą i opisać jaką centralę na jakich kanałach można umieścić w domku jak mój.

    Na poddaszu jest strych 60m2 i być może kiedyś co się tam zagospodaruje, jakąś męską jaskinię czy siłownię^^ więc centrala chyba dobrze że trochę na zapas ? Poza tym co z dużymi imprezami rodzinnymi kiedy w domu jest np. ok. 20 osób ? Centrala powinna mieć chyba jakieś rezerwy żeby nie była żyłowana ?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł-Kinga Zobacz post
    Witam serdecznie, w załączniku wycena na wykonanie instalacji.

    Doradźcie proszę co z tego zestawienia wziąć pod uwagę, czy do czegoś warto dopłacić ? Chodzi o opcje dodatkowe pod wyceną.

    Wentylacja będzie bez GWC dom SSZ na etapie montażu instalacji, parterowy 100m2 + garaż w bryle.

    Jeżeli nie te zestawienie to co polecacie ? Co sadzicie o podanych kwotach są ok ?

    Jeżeli ktoś zna sprawdzone warte polecenia firmy z Gorzowa Wlkp. poproszę o namiary.
    witam ja wybrałem airPaca moim zdaniem fajna cena w stosunku do jakości . fajna automatyka z ciekawymi funkcjami . ja zdecydowałem się na nich

    maja badania na dopłaty NFOś

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł-Kinga Zobacz post
    Witam serdecznie, w załączniku wycena na wykonanie instalacji.

    Doradźcie proszę co z tego zestawienia wziąć pod uwagę, czy do czegoś warto dopłacić ? Chodzi o opcje dodatkowe pod wyceną.

    Wentylacja będzie bez GWC dom SSZ na etapie montażu instalacji, parterowy 100m2 + garaż w bryle.

    Jeżeli nie te zestawienie to co polecacie ? Co sadzicie o podanych kwotach są ok ?

    Jeżeli ktoś zna sprawdzone warte polecenia firmy z Gorzowa Wlkp. poproszę o namiary.
    pogadaj z nimi jest ich paru
    http://thesslagreen.com/sprzedaz.html#partnerzy

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    sprawdźcie firmę klimex Piotr Klimcewicz. on też się zajmuje klimatyzacją. Jest z Lipek Wielkich. Ludzie go sobie chwalą, Ja osobiście nie korzystałem z jego usług to jest opinia innych. ale zapytać możecie.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    Dzięki Kondziu, skontaktowałem się z nimi wcześniej. Czekam na wizytę i wycenę po oględzinach domu, mam nadzieję że ceny będą przyzwoite.

    Widzę że też jesteś z Gorzowa, jaka wentylacja będzie w twoim domku ? Masz już tynki ? Pytam bo kładę właśnie instalacje i zastanawiam się jakie stawki są u nas, najtaniej z materiałem gipsowe znalazłem za 20zł m2 a Ty ?

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    po pierwsze ja już mieszkam od dwóch miesięcy odpowiem Ci od razu na następne pytanie jest super
    u nas jest wentylacja grawitacyjna, łazienka i kotłownia z kominów wentylacyjnych, łazienka na dole, składzik przy kuchni pod dachówki wentylacyjne. ładnie się to wszystko spisuje nie nawiewa przez wentylację, wilgoci nie ma więc ładnie wyciąga. Jeśli chodzi o tynki mi robił znajomy mojego brata, DAREX Dariusz Barylski brał 20 zł za metr zrobił super, równo wszystko powychodziło. jeżeli szukacie hydraulika mogę dać namiar na brata też robi super. A gdzie się budujecie jeśli można zapytać? Wy uwiliśmy gniazdko w Lipkach Wilekich

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    Kondziu oglądałem twoją galerię w profilu i widziałem na ostatnim zdjęciu dom jeszcze nieskończony więc myślałem że jesteś w trakcie budowy, nie spojrzałem na daty. Stawiamy domek w Gorzowie, udało mi się upolować ładną działkę ponad 8 arów, córka do szkoły ma 100 metrów, koniec dowożenia Nie sądziłem że jeszcze się taką działkę uda w GW kupić. Hydraulika mam znajomego dobrego tzw. rodzinnego, sprawdzonego, całej rodzinie świadczy usługi od lat.

    Moi drodzy jeszcze jedno pytanie, czy znacie centrale z wymiennikiem spiralnym-przeciwprądowym z wentylatorami stało prądowymi lub jeszcze lepiej elektrycznie komutowanymi poza nikolem w rozsądnej cenie ? I czy takie rozwiązanie jest rzeczywiście najlepsze ? Wyczytałem że te spiralne przeciwprądowe nie potrzebują żadnych grzałek nawet w największe mrozy ?

    Jakie centrale sami macie i z czystym sumieniem byście polecili ?

  18. #18
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Wymiennik rura w rurze to mała sprawność duże opory. A zamarzanie... zamarzły w PIB ITE w Radomiu, zanim zaczęli badania.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    to pozazdrościć takiej lokalizacji i z tego co piszesz ceny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony