dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie MAŁY DOMEK, MAŁY REKUPERATOR

    WITAM ALL

    Zastanawiam się nad wentylacją do projektu Z11 + 120L. w tej wersji dom ma 66 m2 p.u. Dom dla 2+1 osób, ogrzewanie fundamentowe Legalett, budownictwo w technologii szkieletowej, kominek, garaż dobudowany z pomieszczeniem gospodarczym. Zmiany w projekcie to łazienka powiększona o pomieszczenie gospodarcze + 50 cm z aneksu kuchennego.
    Chciałbym zainstalować w domku wentylację mechaniczną z rekuperacją, na razie bez GWC.Obecnie stwierdzam że najbardziej pasowałby Mistral Mini, tym bardziej że można go umieścic w podwieszanym suficie.

    Czy w tak małym domku ekonomicznie uzasadnione będą równiez wieksze urzadzenia niż w/w bo ja innych firm z ofertą małych central nie znalazłem jak dotąd?

    czekam na cenne uwagi i rady

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Ekonomiczne uzasadnienie stosowania wentylacji mechanicznej z rekuperatorem może być ciężkie do udowodnienia. Głównym czynnikiem wpływjącym na taki wniosek będzie miał koszt ogrzewania (czyli zapotrzebowanie na ciepło + koszt jego wytworzenia).
    Do zaoszczędzenia może być pewnie góra kilkaset złotych na sezon i jeśli system taki ma dodatkowo kosztować kilka tysięcy to raczej nie widzę ekonomicznego sensu. Co do sensu zainstalowania większej centrali poprzez analogię nie muszę się wypowiadać.
    Na podstawie tak skąpych danych trudno się jednak wypowiadać.

  3. #3

    Domyślnie

    Co do poprzedniego posta to rzeczywiście niepotrzebnie wmieszałem w to ekonomię. Bardziej chodziło mi o to czy nie dojdzie do niepotrzebnego przewymiarowania stosujac w moim przypadku urządzenia wydajniejsze niż podany Mistral Mini?

  4. #4

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych podaję link do oferty z rekuperatorami dla małych pomieszczeń i domków kolejnego producenta

    http://www.flopsystem.pl

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    to czy wystarczy ten mały minstralik zależy czego od niego oczekujesz, jeżeli chcesz do niego zapiąć wyciąg w kuchni to zapomnij, znana zasada mówi że im co mniejsze to i mniej może, dochodzi do tego naprawdę nędzny wymiennik krzyżowy tam montowany a więc i sprawność nędzna i znany korek lodowy w zimie, lekkie przewymiarowanie rekuperatora jest wskazane z racji charakterystyki sprawności we funkcji szybkości przepływu

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ogólnie to chyba dobra marka. Co z nim nie tak, że jak piszesz ma nędzny wymiennik krzyżowy?

  8. #8

    Domyślnie

    krzyżowy jesy montowany w teskach albo innych leclerkach, możesz zapakować taki i do domu bo to twoja wola, pare stówek różnicy jednak dla mnie tego nie usprawiedliwia,
    chcesz skopać grządkę to kupujesz raczej sztychówkę a nie koparkę,
    pp daje ci większą sprawność, odmrażanie i inne machawidła
    kr daje ci skuteczność celnie rzuconej cegły w muchę na niedzielnym śniadaniu
    jedno i drugie zadziała, wybór należy do ciebie
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony