dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ollaaa

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie klimatyzacja w domu?

    witam, pytanie jak w temacie. Co o tym myślicie, macie - korzystacie, drogie to jest. Zadowoleni jesteście?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    mam, korzystam, zadowolony jestem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3

    Domyślnie

    W domu nie mam, ale doceniam walory, bo mam gdzie indziej

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Nie mam i nie planuję.
    Mam budę z murami po 50-60cm z litej cegły.
    ZAWSZE jest dobrze, bez tego urządzenia...
    Adam M.

  5. #5

    Domyślnie

    W poprzedniej pracy miałam klime - tragedia. Na początku super, chłodno, miło po tygodniu pierwsze przeziębienie, później zawalone gardło, później kark mi chwyciło i znowu przeziębienie. A później wyłączyłam i moje zdrowie powróciło do normy.
    Zmieniłam pracę, co wiązało się z dojazdem samochodem. W samochodzie klima - ale co może się zdarzyć przez 20 min jazdy ... i znowu wszelakie przeziębienia mnie brały, w nowej pracy też jest klima - na szczęście nie u nas, my mamy parter od północy i nawet największe upały u nas w biurze jest znośnie.

    Proponuje przemyśleć sprawę, no chyba że macie używacie i jest oki – bo nie wszyscy są wrażliwi.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    ... po tygodniu pierwsze przeziębienie, później zawalone gardło, później kark mi chwyciło i znowu przeziębienie. A później wyłączyłam i moje zdrowie powróciło do normy....
    na pilocie jest regulacja temperatury nie musi latać nastawione na +15, gdy na dworze upał +30. Wystarczy np. +22 i tez będzie miło, poza tym upał najbardziej się daje we znaki, gdy dochodzi do tego wysoki poziom wilgotności powietrza. i wtedy klimatyzacja pozwala się wyspać

    Cytat Napisał adam_mk
    Mam budę z murami po 50-60cm z litej cegły
    ja tez

    cieszynianko!! prosimy o linki

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    klima w domku to fajna sprawa, poza chłodzeniem uzyskujemy też inne korzyści...

    kiedyś mówiono, że klima w aucie w polskim klimacie to zbędny wydatek....., ciepełko idzie trzeb jechać klimę poserwisować przez sezonem
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mam, używam, to był świetny pomysł. Również do ogrzewania
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Oj jakie zabawne, są osoby które są bardzo wrażliwe na wahania temperatury.

    Ma to swoje bardzo złe strony: Nie jeżdże na wakacje poniżej 45 równoleżnika w sezonie wakacyjnym. Nienawidze temperatury powyżej 25, mieszkam obecnie od północy, kwiatki mi zdychają, mam wiecznie zaciągnięte żaluzje. Już zaplanowałam bariere z krzewów i drzew w ogrodze otaczającym dom.

  10. #10

    Domyślnie

    Posiadam klimatyzację w domu, biurze i samochodzie i nie wyobrażam sobie życia bez tego "luksusu", a jesienią i wiosna jak "fachowiec" instalator wyłączy ogrzewanie to się dogrzewam.
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    odświeżam żeby zapytać jakie macie instalacje i jak wyglądają koszty użytkowania

    pozdro

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mam airforce z marektu. Szału nie ma,ale spełnia swoją funkcję.Co do kosztów to nie wiem co i jak.
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  13. #13

    Domyślnie

    Mam i sprawdza się bardzo dobrze.

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamamia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    8

    Domyślnie

    Klima dobrze ustawiona nieraz pozwala przeżyć. Nie wyobrażam sobie życia bez klimy. I tak jak ktoś tu już wspomniał ma też inne zalety jak tylko zmianę temperatury, chociażby odparowanie szyb w aucie gdy pada itd itp. trzeba wiedzieć jak to działa i po co jest.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Jestem za klimą.
    Moim zdaniem w samochodzie jest niezbędna na dłuższe trasy, w domu wersja minimum to split w sypialni.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamamia Zobacz post
    Klima dobrze ustawiona nieraz pozwala przeżyć. Nie wyobrażam sobie życia bez klimy.....
    A ja nie wyobrażam sobie żeby poprawnie wybudowany dom sie przegrzewał i potrzebował klimy

    i różnimy się pięknie

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzcel Zobacz post
    w domu wersja minimum to split w sypialni.
    Ja bym nigdy nie zainstalował klimy w sypialni, chyba żebym miał sypialnię o powierzchni co najmniej 50-60m2. Za to klima w otwartym holu na górze to był strzał w 10-kę, gdyż dzięki temu cała góra ma obecnie 26* przyjemnego suchego powietrza. Nawet na dole gdy się wchodzi z parnej, upalnej pogody, to od razu czuje się zdecydowanie inne powietrze, że aż przyjemnie jest wrócić do domu. Temperatura dołu to też obecnie 25-26*. Klima to marne 2kW a efekt jest bardzo duży.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A u mnie 23 stopnie i jadą klimy praktycznie 24h/dobę

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Na parterze mam przyjemny chłód, więc nie potrzebuję klimy Ale na górze, w sypialniach- tak - obecnie włączam tylko w nocy na przyjemne 22 stopnie
    Dzieci mają w pokojach po 3 okna dachowe skierowane na zachód - rolety nie rozwiązują problemy. Klima rozwiązuje
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    ...
    Dzieci mają w pokojach po 3 okna dachowe skierowane na zachód - rolety nie rozwiązują problemy....
    Nie miała baba kłopotu ... kupiła klimatyzator

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony