dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Co jeszcze warto posadzić?

Domyślnie Co jeszcze warto posadzić?

Chodzi mi o roślinki, z których coś można zebrać i zjeść (albo wypić ) a które są niekłopotliwe w uprawie.
    Posadziłam:
    - maliny (czerwone, żółte, czarne) + jeżynę,
    - truskawki plus czosnek, który posadziliśmy, bo ponoć truskawki lubią się z czosnkiem,
    - kilka drzewek owocowych (czereśnie, wiśnia, śliwy)
    - na działce mamy jeszcze kilka starych mirabelek (ałyczy?), z których Tesciowie zrobili całkiem dobrą nalewkę.

Chcę posadzić jeszcze zioła - miętę, melisę, tymianek, szczypiorek i co tam jeszcze z ziół wpadnie mi w ręce. I cytryńca chińskiego, bo ponoć bardzo zdrowy.
    Kusi mnie borówka amerykańska, ewentualnie kamczacka i.... grzyby ostatnio wyczytałam, że można zaszczepić drzewa mikoryzą z grzybnią grzybów leśnych i ponoć normalnie rosna jadalne leśne grzybki

Co jeszcze, co jeszcze? Co ciekawego macie w ogrodach?

Domyślnie

Proponuję posadzić pigwowiec. Niewymagający, niekłopotliwy, niewysoki krzew. Można go posadzić np. przy ogrodzeniu z siatki i potraktować jak żywopłot. Pięknie kwitnie, a z owoców można zrobić smaczną nalewkę Kawałki owoców odsączone z nalewki są pyszne do chrupania.
    Można tez zrobić sok - bardzo zdrowy, bo owoce pigwowca zawierają mnóstwo witaminy C.

Z jadalnych może jeszcze poziomki Niewymagające, a wręcz ekspansywne. Możne je wykorzystać jako roślinki zadarniające. Te, które rosną w słońcu są bardzo smaczne
    nikka.

3. Jakie kwiaty wybrać do ozdobienia balkonu? Wiosenna aranżacja balkonu Jak zwalczać osy? Dowiedz się, jak pozbyć się gniazda os Co posadzić przy słonecznym tarasie? Wybór grilla ogrodowego: gazowy, elektryczny czy tradycyjny grill węglowy?
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

Domyślnie

jagoda kamczacka - najlepsze odmiany to Duet i Atut - mają lepsze i większe owoce niż Czelabinka i Sinoglazka

Zależy ile masz wolnego miejsca, ale może jeszcze pokusisz się o posadzenie:
    - aronii (soki, konfitury, wino)
    - czarnego bzu (konfitura, do ciast - wspaniałe są dojrzałe kwiatostany w cieście)
    - róży (płatki na konfiturę - pyszności )
    - rokitnika na olej (do sałatek na przykład)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia