dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Co jeszcze warto posadzić?

    Chodzi mi o roślinki, z których coś można zebrać i zjeść (albo wypić ) a które są niekłopotliwe w uprawie.
    Posadziłam:
    - maliny (czerwone, żółte, czarne) + jeżynę,
    - truskawki plus czosnek, który posadziliśmy, bo ponoć truskawki lubią się z czosnkiem,
    - kilka drzewek owocowych (czereśnie, wiśnia, śliwy)
    - na działce mamy jeszcze kilka starych mirabelek (ałyczy?), z których Tesciowie zrobili całkiem dobrą nalewkę.

    Chcę posadzić jeszcze zioła - miętę, melisę, tymianek, szczypiorek i co tam jeszcze z ziół wpadnie mi w ręce. I cytryńca chińskiego, bo ponoć bardzo zdrowy.
    Kusi mnie borówka amerykańska, ewentualnie kamczacka i.... grzyby ostatnio wyczytałam, że można zaszczepić drzewa mikoryzą z grzybnią grzybów leśnych i ponoć normalnie rosna jadalne leśne grzybki

    Co jeszcze, co jeszcze? Co ciekawego macie w ogrodach?

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuję posadzić pigwowiec. Niewymagający, niekłopotliwy, niewysoki krzew. Można go posadzić np. przy ogrodzeniu z siatki i potraktować jak żywopłot. Pięknie kwitnie, a z owoców można zrobić smaczną nalewkę Kawałki owoców odsączone z nalewki są pyszne do chrupania.
    Można tez zrobić sok - bardzo zdrowy, bo owoce pigwowca zawierają mnóstwo witaminy C.

    Z jadalnych może jeszcze poziomki Niewymagające, a wręcz ekspansywne. Możne je wykorzystać jako roślinki zadarniające. Te, które rosną w słońcu są bardzo smaczne
    nikka.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    jagoda kamczacka - najlepsze odmiany to Duet i Atut - mają lepsze i większe owoce niż Czelabinka i Sinoglazka

    Zależy ile masz wolnego miejsca, ale może jeszcze pokusisz się o posadzenie:
    - aronii (soki, konfitury, wino)
    - czarnego bzu (konfitura, do ciast - wspaniałe są dojrzałe kwiatostany w cieście)
    - róży (płatki na konfiturę - pyszności )
    - rokitnika na olej (do sałatek na przykład)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony