dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Camino dozamet 3/5

    Witam. sprawa jest dosyc delikatna, ten kociolek dostalem razem z corka od tesciowej mialem juz go wywalic na zlom ale mowie noz widelec sie przyda.w tym kotle uszkodzony jest tylni czlon pekl -400zl, ktos zajumal czopuch 120, i uszkodzone sa gorne dzwiczki 120zl.do tego tzeba kupic jakies zlaczki itp. Moje pytanie czy sie oplaca ta naprawa???.chcialbym zeby ktos wyrazil opinie na temat tego kotla.chcialbym palic w nim weglem bodanka i wierzba energetyczna.

    obecnie posiadam jakis stalowy kociol,bez firmowy.
    czy ten kociolek pociagnie 110 zeberek aluminiowych diamond 500,czy moze warto dolozyc z 1 czlon do niego?dom ocieplony steropianem 10cm 90m2.
    dziekuje za odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Opłaca, jeśli moc jest wystarczająca. Mam taki 36-letni kociołek, mocy ok 18kW, ogrzewam 230 metrowy dom poniemiecki. Dom jest jeszcze niedocieplony, dach docieplony w połowie, w chałupce schną tynki, a stałopalność mam na poziomie 14h przy -21stC, do 23-25h przy 0stC. Nie wiem jak Bogdanka się sprawdzi, mi najlepiej sprawdzały się Chwałowice, teraz niestety palę Marcelem, ale nie jest zbyt dobry (chociaż po zmieszaniu z suchą zrębką jesionowo-topolową nie jest najgorzej). Po moich doświadczeniach ze zrębkami wydaje mi się, że nie jest to dobry kocioł do palenia samą zrębką, ale zastrzegam, że nie prowadziłem długotrwałych prób, tylko sporadyczne.
    Na pewno warto zamontować miarkownik ciągu, a węglem palić od góry, polecam wątek:
    http://forum.muratordom.pl/ekonomicz...go,t118247.htm

    A swoją drogą, to ciekawy zestaw

  3. #3

    Domyślnie

    Zastanawia mnie to czy warto dokladac jeszcze jeden czlon,jak by to mialo sie do spalania.wierzba bedzie cieta na rebaku toporowym a wiec nie jest taka drobna jak przy uzyciu rebaka tarczowego.

  4. #4

    Domyślnie

    Kocioł świetnie sprawdza przy paleniu od góry tak jak w temacie, który podał Ci włodek B. W kocioł opłaca się zainwestować ale inaczej - szukaj po złomach cena około 150 200 zł

  5. #5

    Domyślnie

    Kupilem 18kw. Za 250zl uzywany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony