dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1

    Domyślnie Ekogroszek czy gaz? Piec na ekogroszek czy ogrzewanie na gaz ?

    Szukałam,szukałam ...ale nie znalazłam więc proszę nie gniewajcie ,ale nie znalazłam...jest pełno tematów o piecach na ekogroszek o ustawieniach...ale nie udało mi się znależc odpowiedzi na moje pytanie..
    Zamierzamy w tym roku wystartować z budową domu ..i stoje przed wyborem ogrzewania.Mąż "napalony " jest na ekogroszek.
    Jednak czytając co nieco na tym forum o zużyciu tegoż paliwa ,wychodzi mi ze wcale to nie jes takie tanie paliwo...dzisiaj też zagadnełam faceta kupujacego ekogroszek w Castoramie ile on zużywa ...no to lekko się zdziwiłam ...bo no nie wiem ...ale worek ekogr. na dobę czyli ok.22zł to nie mało ...
    ...a gaz ile Was wychodzi takie ogrzewanie ...ile płaciliście za zeszły sezon?/
    Myślimy o ociepleniu ścian20cm styr.(beton komórkowy 24cm) poddasze 30cm wełny ,wentylacja mechaniczna.
    ...plizz nie opierniczajcie mnie że taka kiepska jestem w szukaniu

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Darek G
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    pod opolem
    Posty
    276

    Domyślnie Re: Ekogroszek czy gaz??

    Cytat Napisał marzycielka74
    Szukałam,szukałam ...ale nie znalazłam
    Bo szukać to trza umieć Ta forumowa szukajka to kiepska, ale można tak:
    http://www.google.pl/search?hl=pl&cl...dom.pl&spell=1

    Wyniki z pierwszej strony:
    http://forum.muratordom.pl/eko-grosz...az,t147706.htm
    http://forum.muratordom.pl/ekogrosze...az,t144990.htm
    http://forum.muratordom.pl/gaz-czy-e...ek,t175052.htm
    Buduje Dom w Groszku 2

  3. #3

    Domyślnie

    wydatki na opał to jedyne kryterium .... ?

  4. #4

    Domyślnie

    ..DZIĘKI!!
    ..próbowałam przedtem przez gogle ...ale żle robiłam..bo wpisywałam inaczej ...jeszcze raz dzieki!!
    ..a bo wiecie ...jak to blonynka

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Mam podobny dom jeśli chodzi o docieplenie i wentylację.
    Mogę pomóc w oszacowaniu kosztów ogrzewania, napisz ile m2 ten Wasz dom będzie miał ?
    Jeśli chodzi o wybór to zdecydowanie gaz, choć tu ma znaczenie też koszt inwestycji, którego nie podajesz !

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Na wczesnych etapach budowy też planowaliśmy piec z podajnikiem. Już nawet mieliśmy upatrzonego producenta, wcześniej oglądaliśmy takie już działające kotłownie u znajomych.
    Jednak zrezygnowaliśmy z węgla na rzecz gazu. Zadecydowały o tym dwa powody. Mamy w całym domu ogrzewanie niskotemperaturowe i żadnych grzejników. Do takiego systemu potrzebna jest woda o niskiej temperaturze (30-35 stopni). Piec węglowy musi pracować na 55 stopni (rozmawiałam z producentami), a utrzymywanie niższych temperatur szkodzi piecowi. Trzeba by w tym układzie mieszać nagrzaną wodę z zimną w celu obniżenia jej temperatury, a to nieekonomiczne. Kupiliśmy więc kondensata, który jest właśnie optymalnym rozwiązaniem w tej sytuacji.
    Drugi powód to brak miejsca do składowania węgla.
    Wiem, lepsza byłaby pompa ciepła, ale to przerastało nasze możliwości finansowe

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinok
    jak jest gaz ziemny to niema co kombinować.
    dokładnie!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał Pinok
    jak jest gaz ziemny to niema co kombinować.
    dokładnie!
    To mnie pocieszyliście i już nie żałuję, że nie ma PC

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: Ekogroszek czy gaz??

    Cytat Napisał marzycielka74
    Szukałam,szukałam ...ale nie znalazłam więc proszę nie gniewajcie ,ale nie znalazłam...jest pełno tematów o piecach na ekogroszek o ustawieniach...ale nie udało mi się znależc odpowiedzi na moje pytanie..
    Zamierzamy w tym roku wystartować z budową domu ..i stoje przed wyborem ogrzewania.Mąż "napalony " jest na ekogroszek.
    Jednak czytając co nieco na tym forum o zużyciu tegoż paliwa ,wychodzi mi ze wcale to nie jes takie tanie paliwo...dzisiaj też zagadnełam faceta kupujacego ekogroszek w Castoramie ile on zużywa ...no to lekko się zdziwiłam ...bo no nie wiem ...ale worek ekogr. na dobę czyli ok.22zł to nie mało ...
    ...a gaz ile Was wychodzi takie ogrzewanie ...ile płaciliście za zeszły sezon?/
    Myślimy o ociepleniu ścian20cm styr.(beton komórkowy 24cm) poddasze 30cm wełny ,wentylacja mechaniczna.
    ...plizz nie opierniczajcie mnie że taka kiepska jestem w szukaniu
    Jeśli masz możliwość podłączenia gazu ziemnego to nawet się nie zastanawiaj nad innym rozwiązaniem a grzanie eko-grochem nie jest ani tanie ani bez obsługowe ani czyste ani tez ciche chwilowo jest modne
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  11. #11

    Domyślnie

    Kocioł na ekogroszek był warty uwagi kilka lat temu jak węgiel kosztował 350zł/tonę a teraz dochodzi do 800zł i koszty miesięczne podobne do gazu.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Niektórzy nie biorą pod uwagę sprawności tych 2 opcji ogrzewania.
    Ekogroszek to przy dobrych ustawieniach kotła koło 70 % co zmienia całkowicie zestawienie w porównaniu z wysoko sprawnościowym piecem gazowym!

  13. #13

    Domyślnie

    eco-groszek 800zł groszek 600zł
    obydwa będą się palić w kotłach z podajnikiem
    w wielu przypadkach na składach opałowych to ten sam węgiel tylko zysk dla sprzedawcy eco jest większy

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja w nowym domu bezdyskusyjnie zdecydowałam się na eko-groszek.
    Jeszcze nie mieszkamy ale już od paru dni ogrzewamy domek.

    Obecnie w moim 50m mieszkaniu mam ogrzewanie etażowe-gazowe i nie jestem zadowolona, no poza jednym-jest bezobsługowy.
    Nie jestem zadowolona z powodu :
    1) wysokie rachunki za gaz ,jak zima ostra to ok 1300zł (tak było w zeszłym roku) za 3m-ce w tym płacę co miesiąc po ok 400zł.
    Ten koszt to jest przy oszczędzniu , no bo jak w tygodniu idziemy do pracy to piec jest na podtrzymaniu 17C
    2) jest mi zimno , nie umiem wyciągnąć więcej jak 22C -mieszkanie nie jest rogowe ,a blok ocieplony
    3) w domu jest duża wilgotność

    Może do domków są nowoczesniejsze te kotły i bardziej oszczędne ale ja się z mety do gazu zraziłam.
    Jak idę do znajomych co palą węglem to u wszystkich jest tak cieplutko 25C.
    Nawet u tych.którzy mają staresze chałupki,nieocieplone a ogrzewanie nie jest zbyt nowoczesne.
    Wg mnie ciepło z węgla jest inne niż ciepło z gazu ale to tylko moje odczucia.

  15. #15

    Domyślnie

    Skoro masz gaz ziemny w domu to dalsze dywagacje są zbędne.

    Żaden "eko"groszek czy inny węgiel i niezapłacona robota palacza.
    W opisanej sytuacji tylko gaz i kocioł kondensacyjny.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Claudii
    Wg mnie ciepło z węgla jest inne niż ciepło z gazu ale to tylko moje odczucia.
    Noo!
    O wiele trudniej to ciepło wykorzystać w rozsądnych sprawnościach
    A swoją drogą nie wiem czy masz rozeznanie ale paląc węglem zaoszczędziłabyś może ze 200 zł na te 3 miesiące a ile przy tym roboty ?
    Szczerze piszę !

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zk140t
    Skoro masz gaz ziemny w domu to dalsze dywagacje są zbędne.
    Gaz to ja mam obecnie w mieszkaniu w bloku a w nowobudowanym domku zdecydowałam się na piec z podajnikiem na eko-groszek.

    I nie potrzebuję palacza ,załaduję podajnik i hula a że tam raz na ruski czas dosypie to nie problem dla mnie.

  18. #18

    Domyślnie

    latem, żeby nagrzać wodę też dosypiesz, potem jeszcze wyniesiesz,
    to ja dziękuję za taką wygodę - wolę GZ ....

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    latem ,piec ma urlop a ja dodatkowo mam zainstalowany podgrzewacz wielopunktowy na siłę

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    latem, żeby nagrzać wodę też dosypiesz, potem jeszcze wyniesiesz,
    to ja dziękuję za taką wygodę - wolę GZ ....
    Ja też podziękowałam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony