dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kapikapi1

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    5

    Domyślnie Czy ocieplać?

    Witam. Mam pytanie, czy potrzeba docieplać ściany zbudowane z suporeksu 24cm, w środku styropian 5cm i suporeks 12cm. Jerzeli trzeba to jaki położyć styropian aby nie przedobrzyć.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kapikapi1

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Może rozwine problem. Kupiłem dom o powierzchni 270m2 w stanie surowym otwartym. potrzebuje rady czy muszę go jeszcz ocieplić, czy ta budowa i grubość murów wystarczy. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    optymalnie było by miec ~7 - 8 cm styro miedzy scianami

    natomiast czy docieplać - skalkuluj sobie sam
    tzn. policz koszty ewentualnego ocieplenia, a nastepnie policz kiedy Ci sie ono zwróci /lub nie zwróci/
    a może bez względu na koszt chcesz byc trendy ...

    po przemysleniu - podejmiesz decyzje

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kapikapi1

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Na grubość styropianu nie miałem wpływu, kupiłem surowy otwarty. Chodzi mi bardziej o to żebym nie zrobił termosa. Na marginesie to jak mam obliczyć opłacalność ewentualnego ocieplenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapikapi1
    Na grubość styropianu nie miałem wpływu, kupiłem surowy otwarty. Chodzi mi bardziej o to żebym nie zrobił termosa. Na marginesie to jak mam obliczyć opłacalność ewentualnego ocieplenia.
    A czemu nie termosa??


    Bonka puścisz i dom masz ogrzany

    A jak tak nie chcesz to możesz zrobić wentylacje?
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  6. #6

    Domyślnie

    taka ściana 3W jest zupełnie OK,
    jedynym powodem do docieplania mogłoby być konieczność opalania czymś drogim (propan) lub nadmiar gotówki,

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    ... jedynym powodem do docieplania mogłoby być konieczność opalania czymś drogim (propan) lub nadmiar gotówki,
    j.w.
    dodałbym jeszcze - brak elewacji

    natomiast jak obliczyc opłacalność ?
    1. od tego ile teraz wydajesz na ogrzewanie odejmujesz kwote jaką będziesz wydawał po dodatkowej izolacji i otrzymujesz jakis wynik = oszczędnośc za jeden sezon

    2. dzielisz kwote jaka wydałes na dodatkową izolację przez otrzymany wynik i wychodzi Ci ilośc lat spłaty tego ocieplenia

    i teraz ... wynik ten obarczony jest wieloma błędami, bo np.


    - klimat moze sie ocieplic /lub odwrotnie/

    - na prezydenta wybierzemy osobnika wysokiego /typu Nałecz, Olechowski, Szmajdziński/ - złotówka wtedy sie umocni i kupisz wiecej węgla ukraińskiego do ogrzania swojego domu /lub odwrotnie - tj. niski, złotówka słabnie, kupujemy mniej wegla ukraqińskiego za "te same pieniądze"/

    - dziś grzejesz np. weglem - wynik wychodzi inny
    przejdziesz na tańsze źródło ogrzewania /np drewno/ wynik moze wyjśc diametralnie inny niz byś przeszedł na ogrzewanie prądem

    - jakiś bankier - Zyd /Amerykanin czy Japoniec/ może zagrac na osłabienie złotówki zatrudniając u siebie byłego premiera jako doradce,
    sytuacja sie powtórzy - za "te same złotówki" kupimy mniej gazu u Ruskich czyli relatywnie cena gazu wzrośnie ...

    - Zakłady Energetyczne podniosą pensje pracownikom, zamontuja złote klamki w drzwiach, platynowe balustrady i elewacje - ceny prądu wzrosna - znów inny wynik moze wyjśc ...

    - uzgodnimy na jakimś "szczycie" ze to nie USA i Chiny maja ponosic koszty urojonego globalnego ocieplenia - tylko Polska i Ukraina - d.upa blada, płacimy za emisje spalin
    itd ...

    a Ty to wszystko muszisz przewidzieć zanim zdecydujesz czy izolowac dom czy nie ...
    takie zycie ...

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kapikapi1

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    5

    Domyślnie Ocieplenie Domu

    Tak jak napisałem, jest to stan surowy otwarty więc ciężko o porównanie z rokiem poprzednim. Nie potrzebuję filozoficznych wypowiedzi o sensie życia lecz prostej, fachowej odpowiedzi, czy mam ten dom jeszcze ocieplać czy nie.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    krótko ?
    ścian bym nie docieplał
    a jak ocieplony strop ? /dach/

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    a Ty to wszystko muszisz przewidzieć zanim zdecydujesz czy izolowac dom czy nie ...
    takie zycie ...
    To tak jak z istnieniem Boga - lepiej założyć, że jednak JEST.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony